Desmit neparastas kāzu dāvanas

Pirmā doma pēc kāzu ielūguma saņemšanas (vismaz sievietēm) parasti ir – ko vilkt mugurā, bet nākamā – ko dāvināt jaunajam pārim? Atgādinot, ka ne vienmēr dārgāk ir labāk, piedāvājam 10 idejas neparastai kāzu dāvanai.

1. Īpašo mirkļu krātuve

Lielā laime sastāvot no daudzām mazām laimītēm. Tāpēc var izraudzīties mākslinieka gatavotu trauku, īpašas formas burku vai greznu grozu, kas jaunajam pārim kalpos gan kā interjera priekšmets, gan kā īpašo mirkļu krātuve. Sakrājot tajā mazus suvenīrus, akmentiņus vai atmiņu zīmītes no kopīgi pavadītiem pacilājošiem dzīves brīžiem, veidosies uzskatāma un pat pataustāma dzīves laime! Turklāt kā pirmais ieguldījums šajā traukā var būt jūsu, citu kāzu viesu, draugu un radu novēlējumi jaunajam pārim.

2. Materiāli un padomi dzimtas ciltskoka veidošanai

Stiprai ģimenei ir stipras saknes. Vai jaunais pāris jau var palepoties ar pašu sastādītu vai mantotu dzimtas ciltskoku? Ja nē, uzdāvini radoši noformētu simbolisku dāvanu glīti noformētus padomus un ieteikumus, kas nepieciešams, lai izveidotu savas dzimtas ciltskoku.

  • Ieteikumus tā izveidē vari atrast dzimta.lv.

3. Mezglu mežģis

Lai cik skaists būtu iemīlēšanās laiks, ikdienā neizbēgami būs jāsastopas ar dažādām grūtībām. Tāpēc jau kāzu dienā var parūpēties par to, lai jaunajam pārim iedotu dzīvē līdzi kādu drošības spilvenu. Izveido skaistu kasti, ieliec tajā rūpīgi nostrādātus resnas virves gabalus, kas sasieti lielākos un mazākos mezglos. Piņķerīgos dzīves brīžos jaunais vīrs vai sieva varēs nodarbināt pirkstus un raisīt vaļā reālus mezglus. Kas zina, rokām darbojoties, var atnākt arī labākais risinājums sarežģītai situācijai! 

4. Amatnieku vai dārzkopības meistarklase

Grozu pīšana, kokles grebšana, veidošana ar mālu u. c. – sajūti, kas jaunajam pārim būtu sirdij tuvāks. Tu uzdāvināsi prasmes, un, visticamāk, tas noslēgsies arī ar kādu jaunā pāra pašu izgatavotu priekšmetu, kas darba gaitā tiks piepildīts ar neredzamo, bet sajūtamo emocionālo vērtību. Un varbūt jaunapgūtais amats kādudien pavērs arī jaunus dzīves ceļus. Ja jaunais pāris dzīvo vai gatavojas dzīvot privātmājā, īstajā laikā būs arī zināšanas un prasmes dārza veidošanā.

5. Pieskārienu māksla

Pieskāriens atbalsta, dziedē, atbrīvo un uzmundrina. Masāžas pamatiemaņu kurss var būt gluži praktisks ieguldījums pāra ikdienas dzīves uzlabošanā. Tāpat dāvanā var pasniegt dāvanu karti masāžai vai SPA procedūrām, ko pārim baudīt divatā.

6. Dāvanu karte ģimenes tēla veidošanai

Kāzu veidotāji jaunajam pārim nereti palīdz radīt vienotu kāzu vizuālo tēlu ar svētku logo, saskaņotu noformējumu u. c. Iespējams, vēl svarīgāk ir vienotības ideju saglabāt un nest tālākajā ģimenes dzīvē. Tāpēc var dāvināt mākslinieka pakalpojumus, lai izveidotu jaunās savienības logo vai ģerboni. Radīto vizuālo tēlu pāris vēlāk varēs bagātīgi izmantot, personalizējot savas dzīves telpu, – ģimenes vizītkartēm, traukiem, galda piederumiem, gultasveļai, pat pastkastītei vai mājas numura zīmei.

7. Gardēžu gads

Stipru mīlestību vēl stiprāku padara gards ēdiens un iedvesmojoša kompānija. Sagatavo 12 vakariņu plānu veselam gadam, katru nākamā gada mēnesi veltot citas valsts virtuvei. Tās var būt valstis, kurās pāris jau ir bijis, vai arī tās, uz kurām viņi vēlas aizceļot. Tas gan nozīmēs ik mēnesi ieguldīt pūles vakariņu sagatavošanā, toties kopīgie tematiskie vakari radīs neaizmirstamas atmiņas.

8. Ekstrēms piedzīvojums

Neatkārtojamus sajūtu piedzīvojumus jaunajam pārim vari uzdāvināt ar ekstrēmo izjūtu pasākumiem, jo kopīgas atmiņas veido kopīgu dzīvi! Tāpēc, lai piešautu dzīvei asumiņu, vari jaunajam pārim uzdāvināt, piemēram, pusdienas gaisā.

Šādā piedzīvojumā vēderu kutinās ne tikai pasniegtie izmeklētie ēdieni, bet arī atrašanās augstu virs zemes. Pirms tam gan svarīgi noskaidrot, vai kādam no jaunā pāra nav nepārvaramas bailes no augstuma. Līdzīga dāvana var būt brauciens ar gaisa balonu vai, piemēram, karte ar instrukcijām trīs dienu pārgājienam. 

9. Loterijas biļete

Dāvana ar miljona potenciālu, jo, lai loterijā vinnētu miljonu, ir vismaz jānopērk biļete. Tāpēc jaunajam pārim var dāvināt glīti iesaiņotas dažādu loteriju biļetes vai arī pievienot tās izvēlētajai dāvanai kā papildu bonusu!

10. Krājrīks. Cents pie centa – mērķis sasniegts!

Neapšaubāmi, ka viens no iecienītākajiem veidiem, kā jaunlaulātie labprāt saņem kāzu dāvanu, ir naudas izteiksmē. Tāpēc viesi var mudināt jauno pāri pirms kāzām atvērt uzkrājuma kontu, kurā ieskaitīt kāzu dāvanu. Romantiskāk, protams, dāvināt naudu, kas sīkās monētās iebērta pudelē, bet, vai vari iedomāties, ko jaunajam pārim ar šo monētu kaudzi darīt pēc tam? Uzkrājuma konts tomēr ir praktiskāk un mūsdienīgāk.

  • Uzzini, kā atvērt krājkontu jaunajam pārim: Krājrīks!
Aptauja

Kura, tavuprāt, ir tavas finanšu veselības vājākā vieta?