Kā visātrāk uzzināt, vai atvaļinājuma nauda jau ieskaitīta?

Bankas mobilā lietotne ir radīta, lai visi biežāk lietotie ikdienas naudas darījumi būtu pirksta stiepiena attālumā un kļūtu tik ērti, ka par tiem vairs gandrīz nemaz nav jādomā.

Mobilās bankas priekšrocības:

  • Konta atlikumu var noskaidrot vienkārši, pārvelkot pār viedtālruņa ekrānu vai pakratot to. Šī funkcija ir visvairāk izmantotā Swedbank mobilajā lietotnē, jo nereti ir būtiski noskaidrot sava konta atlikumu, piemēram, stāvot rindā pie kases vai pirms lielāka pirkuma Latvijā vai ārzemēs.
  • Ātrie maksājumi uz ikvienu banku līdz 30 eiro vienā maksājumā*– bez autorizācijas, bet tajā pašā laikā droši un ērti. Kad esi sapulcē, kurā nevari nedz atbildēt uz telefona zvanu, nedz pamest telpu, bet bērns atsūta īsziņu, ka pietrūkst naudas autobusam, lai nokļūtu mājās no sporta skolas, ar vienu ātru kustību ir iespējams izkļūt no šīs neērtās situācijas, mobilajā lietotnē veicot ātro pārskaitījumu uz bērna kontu.
  • Maksājumu vēsture mobilajā lietotnē redzama tāpat kā internetbankā – vienmēr iespējams apskatīties, kurš un kad ieskaitījis naudu un kādi maksājumi ir veikti. “Šī funkcija lieti noder mēneša beigās, kad gaidi algu vai bērna kopšanas pabalstu, vai, lai pārbaudītu, kad un vai esmu samaksājusi, piemēram, par angļu valodas nodarbībām,” stāsta Evita (29).
  • Maksājumu kartes bloķēšana un atbloķēšana gadījumā, kad fiziskais maciņš nolēmis doties pats savos ceļos vai neceļos. Gandrīz katram vismaz reizi dzīvē ir gadījusies situācija – pazudis maks, bankomātā vai kafejnīcā atstāta karte... Tad nākas ievilkt elpu un apjaust, ka ir jārīkojas ātri un tūlīt, lai sevi pasargātu no iespējamiem zaudējumiem. Tādos brīžos lietotne ir ātrākais un ērtākais risinājums.
  • Bankomātu tīkla karte – norāda tuvākos bankomātus, izmantojot GPS (lietotāja atrašanās vietu) situācijās, kad jāizņem skaidra nauda. “Šī lieta noder, kad dodos uz sacensībām vai uz brīvdabas tirdziņu, kur maksāšana ar karti ir ierobežota, tāpēc bankomāta atrašana pirms tam tiešām palīdz orientēties un ietaupīt laiku,” atzīst Dzintars (33).

* Pirmoreiz lietotājs definē ātros maksājumus un to saņēmējus, izmantojot kodu karti vai kalkulatoru un autorizējoties līdzīgi kā internetbankā. Ātrā maksājuma limits ir 30 eiro, un mēneša limits pārskaitījumiem – 150 eiro. Ar laiku maksājumu limitus varēs palielināt. Lielākus maksājumus mobilās bankas lietotnē iespējams veikt, autorizējoties tāpat kā internetbankā.

* Ar mobilās lietotnes funkcijām un pieejamajiem pakalpojumiem pārskatāmi vari iepazīties šeit.