Kad ir īstais brīdis iegādāties ceļojumu par visizdevīgāko cenu?

Pirkt pēdējā brīdī vai ieplānot laikus? Šis jautājums nereti nodarbina to ceļotāju prātus, kas vēlas ceļojumiem atvēlēto budžetu iztērēt pēc iespējas lietderīgāk. Lūk, pieci padomi, kas palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu.

Riskē un gaidi pēdējā brīža piedāvājumus

Mirklī, kad līdz organizētajam ceļojumam atlikušas vien pāris nedēļu, bet visas ceļazīmes vēl nav izpirktas, ceļojumu aģentūras piedāvā tās iegādāties ar izdevīgu atlaidi. Šādu atlaižu pieejamība ir tiešā veidā saistīta ar ceļotāju pieprasījumu pēc braucieniem uz konkrētiem galamērķiem. Citiem vārdiem sakot, tā ir laimes spēle. Piemēram, šovasar, kad laikapstākļi dzimtenē mūs nelutina, pieprasījums pēc atpūtas saulainos Dienvideiropas kūrortos krasi pieaudzis, tādēļ pēdējā brīža piedāvājumu skaits uz tradicionālajiem vasaras kūrortiem ir krietni mazāks nekā citus gadus. Ja esi gatavs riskēt un nelolo cerības šādā veidā tikt uz kādu konkrētu galamērķi, piesakies ceļojumu aģentūru īpašo piedāvājumu saņemšanai e-pastā un gaidi savu lielo lozi!

  • Ieguvumi: izdevīga cena un patīkams adrenalīns
  • Trūkumi: risks tā arī nesagaidīt labu piedāvājumu

Ceļo nesezonā un starpsezonās

Izdevīgus nosacījumus iespējams panākt, ceļojot tad, kad citi to nedara, tas ir, tā dēvētajā nesezonā. Labās ziņas – pasaulē vienmēr var atrast kādu galamērķi, kurā izvēlētajā laika periodā ir nesezona. Īpaši slavenos galamērķos ceļojumu izmaksas nesezonā var būt pat pieckārt zemākas nekā sezonā. Tropiskās valstīs nesezona bieži vien nozīmē lietus sezonu, kas izpaužas kā īslaicīgs, intensīvs lietus pāris reižu dienā un pludmalei piemērotus laikapstākļus atlikušajā laikā. Bet arī no tā var izvairīties, ieplānojot ceļojumu mēnesi pirms vai pēc oficiālās tūrisma sezonas jeb starpsezonā, kad parasti laikapstākļi ne ar ko īpaši neatšķiras no tiem, kas ir sezonā.

  • Ieguvumi: iespēja izbaudīt galamērķi bez citu tūristu pūļu klātbūtnes
  • Trūkumi: nelabvēlīgi laikapstākļi, populārāko apskates objektu nepieejamība (var būt slēgti)

Ceļo tad, kad citi to nedara

Lielāks pieprasījums un līdz ar to arī augstākas cenas ir ceļojumiem citu atpūtnieku iekārotos laika periodos. Piemēram, skolēnu brīvlaikā vai nedēļas nogalēs, kurās iekrīt svētki un papildu brīvdienas – Ziemassvētkos un gadumijā, Lieldienās, Jāņos, maija svētkos vai laikā ap 18. novembri. Izvairies ceļot tad, kad to dara citi, un vari būt drošs, ka ceļazīmi varēsi iegādāties par izdevīgāku cenu.

  • Ieguvumi: izdevīgāka cena
  • Trūkumi: nepieciešamība izmantot vairāk atvaļinājuma dienu

Pērc pirmajā, nevis pēdējā brīdī

Vecais labais teiciens par ragavu kalšanu vasarā ir aktuāls arī ceļojumu plānošanā. Bieži vien īpaši izdevīgi ceļojumus var iegādāties, rezervējot tos nevis pēdējā brīdī, bet gan ļoti savlaicīgi. Agrās rezervācijas atlaides ceļojumu iegādei pieejamas, veicot rezervāciju 9–12 mēnešus pirms plānotā brauciena. Lai uzzinātu par šādiem piedāvājumiem, piesakies ceļojumu aģentūru jaunumu saņemšanai e-pastā vai arī regulāri apskati to piedāvājumu internetā.

  • Ieguvumi: iespēja ilgi sapņot par gaidāmo ceļojumu
  • Trūkumi: vajadzība ieplānot atvaļinājumu tālā neparedzamā nākotnē

Pērc aviobiļetes laicīgi             

Protams, izdevīgi ceļot var, ne tikai paļaujoties uz ceļojumu aģentūru piedāvājumiem, bet par visu parūpējoties pašam. Dodoties uz tāliem, eksotiskiem galamērķiem, nereti tieši aviobiļešu cena ir viena no lielākajām izdevumu pozīcijām. Tādēļ loģiska ir vēlme to pēc iespējas samazināt. Nesen veikta pētījuma autori apgalvo, ka labākais laiks izdevīgi iegādāties aviobiļetes ir 54 dienas pirms paredzētā lidojuma. Taču šie dati attiecas uz lidojumiem no ASV. Latvijas tūrisma aģentūras aviobiļetes uz tāliem galamērķim iesaka iegādāties 3–6 mēnešus pirms plānotā brauciena. Lai nepalaistu garām izdevīgus aviokompāniju piedāvājumus, izmanto tādus interneta servisus kā Google Flights, Skyscanner un Airfarewatchdog, kuros iespējams pieteikties izdevīgu cenu paziņojumu saņemšanai e-pastā par konkrētiem avioreisiem.

  • Ieguvumi: neatkarība un gandarījums par ceļojuma plānošanu saviem spēkiem
  • Trūkumi: dažādu variantu izpēte un izdevīgas cenas atrašana prasa piepūli un laiku