Skaties ģimenes raidījuma “Naudas pavēlnieks” epizodes! (VIDEO)

No 23. marta TV ekrānos atgriežas iemīļotais ģimenes raidījums “Naudas pavēlnieks”, ko piedāvā Swedbank sadarbībā ar TV3. Tas būs ne vien izklaidējošs, bet arī liks skatītājiem aizdomāties par ikdienas tēriņu plānošanu.

Astoņas drosmīgas ģimenes ļaus mums ieskatīties tajā, kā ar ģimenes budžeta plānošanu, rēķina nomaksu un ikdienas pirkumiem vesela mēneša garumā tiek galā viņu drosmīgie, bet finanšu lietās maz pieredzējušie bērni un pusaudži.

Šajā sezonā, kas pēc skaita ir jau trešā, iepazīsim astoņas ģimenes no dažādām Latvijas pilsētām – Garkalnes, Rīgas, Olaines, Valmieras, Ogres un Carnikavas. Viņas visas vienos kopīgs izaicinājums – vesela mēneša garumā visu ģimenes budžetu jānodod mazā naudas pavēlnieka rokās. Kopā ar jauniešiem šajā eksperimentā dosies raidījuma vadītāja Jana Duļevska, bet noderīgus finanšu pratības padomus sniegs Swedbank Finanšu institūta eksperti Evija Kropa un Reinis Jansons.

Jauniešiem būs ne vien praksē jāapgūst to, kā tērēt naudu gudri – plānot ēdienreizes, sastādīt iepirkumu sarakstu un rūpēties par ģimenes kopējo labsajūtu, bet arī jāspēj ātri noreaģēt situācijās, kad rodas kādi neparedzēti izdevumi. Katram no viņiem ir kāds savs sapnis, kam jaunieši tad mēģinās ietaupīt naudu ar ģimenes budžeta plānošanu, stingru taupīšanu un lieko tēriņu izskaušanu. Bet vai ģimenes vienmēr būs mierā ar savu bērnu budžeta piedāvājumu un vai naudas pavēlnieki spēs nepiekāpties vecāku iebildumiem?

4. sērija: Kenets, Razminoviču ģimene

Viesojamies Olaines novadā, kur Razminoviču ģimenes vecākais dēls Kenets uz veselu mēnesi pārņems ģimenes budžeta plānotāja lomu. Kenetam ir 12 gadi un viņam ir arī divi jaunāki brāļi: Aidens, kuram ir 10 gadi, un Metjū, kurš ir 7 gadus vecs. Keneta tētis Ivars ir darba drošības speciālists un mamma Margarita strādā par pārdevēju. Kā Kenetam klāsies, ierobežojot ģimenes vēlmes? Vai Naudas pavēlniekam izdosies tikt galā ar ģimenes budžeta plānošanu un vai izdosies ietaupīt savam sapnim?

3. sērija: Aleksandra, Zēmeču ģimene

Šīs nedēļas epizodē viesojamies kādā Rīgas mikrorajonā, kur Zēmeču ģimenes vecākā meita Aleksandra uz veselu mēnesi pārņems ģimenes budžeta plānotājas lomu. Aleksandrai ir 15 gadi. Viņai patīk zīmēt, gleznot un pavadīt laiku vienatnē. Aleksandrai ir jaunāka māsa Sofija, kurai ir 4 gadi. Ģimenei svarīgākā ir kopābūšana jebkādos apstākļos, kā arī pavadīt aktīvu laiku ar četrkājaino ģimenes mīluli. Kā Aleksandrai, kura pēc dabas ir sirsnīga un labsirdīga meitene, klāsies, ierobežojot ģimenes vēlmes? Vai viņa spēs iebilst vecākiem, kuri jau līdz šim sekojuši stingri izstrādātam budžeta plānam?

2. sērija: Katrīne, Rēdlihu ģimene

Šoreiz naudas pavēlniece ir 6. klases skolniece Katrīne no Rēdlihu ģimenes. Viņa dejo, meditē un pavada laiku ar draugiem. Viņa sevi vairāk dēvē par tērētāju, bet ir apņēmusies būt laba naudas pavēlniece un tikt galā ar ģimenes budžetu. Katrīnei talkā nāks Evija Kropa, Swedbank Finanšu institūta eksperte - finanšu plānošana, skaidrošana un pratība ir viņas ikdiena. Skaties, kā veiksies jaunākajai naudas pavēlniecei!

1. sērija: Mārtiņš, Dzeņu ģimene

Dzeņu ģimenes vecākais dēls Mārtiņš veselu mēnesi bija naudas pavēlnieks un, tikai viņš varēja noteikt, kur un kā tiks tērēts ģimenes budžets. Neskatoties uz striktiem uzstādījumiem un tēriņu ierobežojumiem, naudas pavēlnieks grūtos brīžos sevi atļāvās lutināt vairāk nekā citus. Konsultējoties ar Swedbank Finanšu institūta ekspertu Reini Jansonu, Mārtiņš izveidoja visai striktu nedēļas budžetu. Sākotnēji ģimene jaunās pārmaiņas uzņēma ar zināmu skepsi, bet tad atrada veidus, kā tomēr panākt vēlamo. To, cik daudz Dzeņu ģimene ietaupīja sekojot Mārtiņa striktajiem budžeta noteikumiem, skaties raidījumā “Naudas pavēlnieks”:

  • Kur tērēt? Kā ietaupīt? Skaties "Naudas pavēlnieku" kanālā TV3 sestdienās plkst.18.50!

Aptauja

Kura, tavuprāt, ir tavas finanšu veselības vājākā vieta?