21. aug, 2019

Tiekamies inovāciju un tehnoloģiju festivālā iNOVUSS

Rīgā, Lucavsalā, no 30. augusta līdz 1. septembrim norisināsies viens no lielākajiem Eiropas brīvdabas inovāciju un tehnoloģiju festivāliem - iNOVUSS, kurā Swedbank piedāvās ikvienam noskaidrot savu uzņēmēja gēnu.

Festivālā, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, uz septiņām skatuvēm uzstāsies eksperti no 17 valstīm, kuri rosinās festivāla apmeklētājus iesaistīties diskusijās par jaunākajām tendencēm tehnoloģiju attīstībā, uzņēmējdarbībā un arī inovāciju ieviešanā. Trīs dienu laikā notiks vairāk nekā 50 pasākumi gan diskusiju, gan lekciju, gan arī prezentāciju veidā. Pasākuma dalībnieku starpā būs arī Swedbank komanda, kuras stendā festivāla apmeklētājiem būs iespēja meklēt savu unikālo uzņēmēja gēnu. Turklāt iegūtie rezultāti ļaus atrast arī iespējams labāko nākotnes biznesa partneri. Izmantojot acs zīlītes izsekotāju, cilvēka redzes un smadzeņu impulsi atklās ikvienam piemītošo uzņēmēja gēnu. To vēlāk varēs izmantot, lai salīdzinātu ar citiem apmeklētājiem un noskaidrotu, kurš atbilst perfekta sadarbības partnera kritērijiem.

Diskusijās ar savu pieredzi dalīsies arī Swedbank eksperti.

  • Reinis Jansons, Swedbank Finanšu institūta vadītājs, diskusijā “Mācies skaitīt naudu no mazotnes” dalīsies pieredzē kā iemācīt bērnus skaitīt naudu jau no mazotnes.

Kā atzīst Reinis, tad “bērni un nauda ir aktuāls temats teju katru dienu, jo abu savstarpējā mijiedarbība sākas jau ļoti agrā bērnībā un turpinās visu dzīvi. Bērnam skaidrot naudas lietas nekad nav par agru, jo tas palīdzēs vēlāk pieņemt finanšu lēmumus pārdomātāk. Tas pat lielai daļai pieaugušo sagādā pietiekami lielas raizes. Turklāt ar pirmajiem nopietnajiem finanšu lēmumiem bērns saskaras jau samērā agri, piemēram, kad aktuāli kļūst izlemt kā finansēt savas studijas vai citas lielās dzīves ieceres, piemēram, savu nākotnes biznesu.” Diskusijā piedalīsies arī Ernests Jenavs, Edurio līdzdibinātājs, Kitija Koroševska, skolniece, kura vada skolēnu mācību uzņēmumu Wheelift, Matīss Ansviesulis, Creamfinance līdzdibinātājs un Elviss Straupenieks, AirBoard vadītājs.

  • Tikmēr Mārīte Aleksandra Silava, Swedbank jaunuzņēmumu attiecību vadītāja, vadīs paneļdiskusiju “Fintech revolūcija – kāda nākotne sagaida finanšu sektoru?”.

Diskusijā piedalīsies gan banku, gan arī finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu pārstāvji. Kā atzīst pati Mārīte, tad prognozēt, kā attīstīsies saruna, nav iespējams, jo abu jomu pārstāvji ir aktīvi argumentētāji un nelaidīs garām iespēju dalīties ar savu viedokli. “Finanšu pakalpojumu jomā šobrīd arvien pārliecinošāk sevi piesaka jauni, inovatīvi uzņēmumi ar plašu piedāvājumu klāstu. Vienlaikus arī bankas nestāv malā un aktīvi sadarbojas ar Fintech uzņēmumiem, lai veicinātu inovatīvu pakalpojumu piedāvājumu arī saviem klientiem. Banku un Fintech jaunuzņēmumu sadarbību šobrīd var raksturot gan kā plašas izvēles iespējas nākotnes attīstībai, kas balstās dažādos sadarbības modeļos, gan kā asu sāncensību, kas iespējams ir finanšu revolūcijas nākotne”, tā saka Mārīte. Šajā diskusijā banku sektoru pārstāvēs Kārlis Karolis, Inovāciju vadītājs SEB bankā, Vladislavs Mironovs, Bankas Citadele valdes loceklis privātpersonu apkalpošanas jomā, kamēr Fintech  pozīcijas aizstāvēs Mārtiņš Šulte, Mintos līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs un Armands Broks, TWINO Group dibinātājs un arī vadītājs.

  • Kopumā festivālā Inovuss uzstāsies eksperti ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī ASV, Austrālijas, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Itālijas, Luksemburgas, Vācijas, Somijas, Rumānijas, Polijas un Bulgārijas. Ieeja festivālā ir bez maksas un plašāka informācija par festivālu atrodama mājaslapā www.inovuss.lv.