21. mar, 2024

Enefit Green – cerību stariņš

Neraugoties uz lielākiem saražotās un pārdotās elektrības apjomiem (+42% gada izteiksmē), EBITDA 4. ceturksnī saruka par 35,4% gada griezumā, sasniedzot 29,6 milj. EUR.

  • EBITDA sarūk par 35,4% gada griezumā līdz 29,6 milj. EUR, tomēr izpilda prognozes
  • Lielāka elastība, lai palīdzētu atjaunot pelnītspēju
  • Mērķa cena samazināta līdz 5,1 EUR (no 5,5), iegādes ieteikums paliek spēkā

Joprojām problemātiski

Neraugoties uz lielākiem saražotās un pārdotās elektrības apjomiem (+42% gada izteiksmē), EBITDA ( (peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) 4. ceturksnī saruka par 35,4% gada griezumā, sasniedzot 29,6 milj. EUR, bet joprojām iekļāvās mūsu prognozēs. Pirmo minēto negatīvi ietekmēja deficīts elektrības ražošanā 170 GW apmērā, kas piespieda Enefit Green veikt papildu elektroenerģijas iepirkumus no tirgus un, pēc mūsu aprēķiniem, samazināja EBITDA par apmēram 19 milj. EUR. Raugoties uz pozitīvo pusi, lēšam, ka elektroenerģijas pirkuma līgumu (PPA) īpatsvars pašu saražotajā elektroenerģijā samazinājās no aptuveni 80% 2.–3. ceturksnī līdz aptuveni 66% 4. ceturksnī. Saskatām cerības stariņu.

Lielāka elastība

Balstoties uz Grupas paziņoto plānoto ražošanu un apņemšanos 2024.–2028. gadam, rēķinām, ka PPA īpatsvars pašu saražotajā enerģijā turpinās samazināties līdz aptuveni 60% 2024. gadā, kas atbilst Grupas norādītajam ilgtermiņa mērķim. Svarīgi, ka Enefit Green norādīja: attiecībā uz šo mērķi varētu būt zināma elastība (tas var būt zemāks) un tas vēlas PPA papildināt ar citiem ieņēmumu nodrošinājuma mehānismiem, piemēram, CFD (līgums par cenu starpību). Tas Enefit Green dos lielāku brīvību ražošanu pielāgot ilgtermiņa PPA saistībām un palīdzēs samazināt enerģijas iepirkuma īpatsvaru no tirgus (un tādējādi atjaunot pelnītspēju).

Iegādes ieteikums paliek spēkā

Atspoguļojot mūsu prognozes par elektroenerģijas ražošanas samazinājumu un biomasas biznesa atsavināšanu, samazinām 2024. gada paredzamo EBITDA par 10% līdz 130 milj. EUR. Mūsu ilgāka termiņa prognozes ir samazinātas aptuveni tādā pašā mērā. Saistībā ar zemākām prognozēm samazinām savu pēc SOTP (daļu summēšanas) metodikas aprēķināto mērķa cenu līdz 5,1 (no 5,5), līdz ar to Enefit Green novērtējums atbilst 2024. gada prognozējamam EV/EBITDA (uzņēmuma vērtība/peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) koeficientam 13,6x apmērā un P/B (peļņa/uzskaites vērtība) koeficientam 1,8x apmērā. Uzskatām, ka mūsu noteiktā faktiskā vērtība joprojām patiesi atspoguļo uzņēmuma stabilās izaugsmes stāstu (2023.–2026. gada prognozētais EBITDA CAGR (saliktais gada izaugsmes temps) apmēram 19%) un tā spēcīgās vērtības radīšanas spējas. Paturam spēkā savu iegādes ieteikumu.

Iepazīstieties ar sīkāku informāciju par šo rekomendāciju:

Ar visiem  jaunākajiem pētījumiem par Baltijas biržās kotētajām akciju sabiedrībām varat iepazīties Swedbank internetbankas sadaļā ”Ziņas un analīze” šeit: Baltijas akciju analīze - Swedbank

Aptauja

Kura, tavuprāt, ir tavas finanšu veselības vājākā vieta?