Gudram senioram – gudrs telefons

Maldīgi uzskatīt, ka vienīgais senioriem piemērotais telefons ir aparāts ar podziņām. Daudzi seniori grib un var apgūt visu to pašu, ko gados jaunāki cilvēki.

Turklāt viedtālruņiem ir lielāki ekrāni, kas atvieglo informācijas uztveri, un ar dažu vienkāršu aplikāciju palīdzību mēs varam iegūt ierīci, kas ir ērta un piedāvā virkni ikdienā noderīgu funkciju, kuras uzlabo dzīves kvalitāti.  Te var smelties iedvesmu noderīgām lietotnēm senioru telefonos.

Kādu telefonu izvēlēties senioriem?

Lai saprastu, vai opis un ome ir gatavi spert nākamo soli digitālo tehnoloģiju pasaulē, viņus var iepazīstināt ar savu ierīci. Lai aptausta, saprot, vai to ērti turēt rokā, un izmēģina vienkāršākās darbības. Ja redzams, ka veidojas “kontakts”, ir vērts apsvērt viedtālruņa iegādi. Bet noteikti nevajadzētu dāvināt vecmāmiņai viedtālruni bez saskaņošanas. Ja neiepatiksies, viņa jutīsies neērti, jo velti iztērēta nauda. Tāpēc lēmums jāpieņem kopā.

Veikalos ir pieejami viedtālruņi, kas domāti tieši senioriem, bet pielāgot iespējams jebkuru aparātu, tāpēc pamatā jāņem vērā konkrētā cilvēka intereses un vajadzības.

Svarīgi izvēlēties pareizo izmēru, lai to ērti turēt, gan pārlūkojot saturu, gan sarunājoties. Iespējams, ir vērts apsvērt trieciendrošas ierīces iegādi, lai nav lieku pārdzīvojumu par tās sasišanu vai saskrāpēšanu.

Tāpat jāpievērš uzmanība ekrāna spilgtuma rādītājiem, lai viss būtu labi saskatāms. Kad izvēle izdarīta, var sākt telefona pielāgošanu.

Lietotājsaskarne īpaši senioriem

Mazās aplikāciju un dažādu iespēju ikonas, kuru nozīme nav saprotama, ir tās, kas senioriem var radīt sajūtu, ka viedtālrunis ir pārāk sarežģīts. To var viegli izmainīt, visu lieko, ko nav iespējams izdzēst, saliekot atsevišķā mapītē un izveidojot vienu ekrānu, kurā pieejamas svarīgākās funkcijas. Tikpat vienkārši ir arī augšuplādēt īpaši senioriem domātu lietotājsaskarni. Šāda iespēja pieejama Android tālruņiem Google Play veikalā un vienā mirklī pārvērtīs tālruni par vienkārši lietojamu ierīci. Ja iegādāsieties Apple telefonu, jārēķinās, ka iespējas kaut ko mainīt būs mazākas. Iesākumā aplūkosim trīs populāras aplikācijas, kas domātas visiem tiem, kam patīk vienkāršas lietas.

SquareHome 2

Iespējams, vislabākā izvēle. Koša, ļoti intuitīva un ērta saskarne, kas sākuma ekrānā apkopo visas galvenās funkcijas – kontakti, zvanīšana, SMS, galerijas, kamera un aplikācijas. Lielas ikonas, iespēja atslēgt visus liekos paziņojumus, lai nejauc galvu, – ne velti SquareHome 2 iecienījuši ne vien bērni un seniori, bet arī citu vecumu grupu lietotāji, kuriem nav vajadzīgs vairums no Android funkcijām. Zvanīšanas tastatūra ir liela un ērta, gluži tāpat kā kontaktu izvēlne. Svarīgi, ka SquareHome 2 ir bezmaksas lietotne, kurā par maksu var iegādāties papildu iespējas, bet bez tām mierīgi var iztikt.

Senior easy phone

Kā jau liecina nosaukums, saskarne ir vienkārša un īpaši domāta senioriem, kā arī cilvēkiem ar vājāku redzi. Tās pašas lielās pogas, un vienā logā izkārtotas galvenās izvēlnes.  Patiešām viegli lietojams.

Big Launcher

Patiks tiem, kam pie sirds iet patiešām košas pogas. Te viss ir liels un košs – pogas, teksti, ikonas. Papildus nāk arī SOS poga, kuru nospiežot trauksmes zvanu saņem tai pieslēgtie kontakti. Big Launcher specifika ir iespēja ērti mainīt pogu un teksta izmērus un krāsas, lai atrastu sev vispiemērotāko. Jāatzīst gan, ka bez maksas ir tikai demoversija, bet, lai varētu to lietot bez problēmām, nāksies samaksāt 9,99 eiro.

Šīs, protams, nav vienīgās pieejamās pārlūkošanas iespējas, jums vienkārši jāatrod tā, kas labāk patīk, jo funkcijas visām ir līdzīgas. Un noteikti jāpārbauda, vai, tālruņa uzstādījumos nomainot valodu, tā nomainās arī saskarnē, jo dzimtajā valodā lietot tālruni būs vieglāk.

Izlasi arī:
Lietotnes, lurām jābūt senioru telefonos

Noderīgas saites:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wiser.home

https://play.google.com/store/apps/d HYPERLINK "https://play.google.com/store/apps/details?

id=com.seniorphone"e HYPERLINK "https://play.google.com/store/apps/details?

id=com.seniorphone"tails?id=com.seniorphone