Žurnāls zinātkāriem bērniem "Baltais Valis": iepazīsim naudas pasauli kopā!

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar izglītojošu žurnālu “Baltais Valis” izveidojis īpašu naudas rubriku bērniem. Šeit varēsiet iepazīties ar mūsu jaunākajiem rakstiem, lai ģimenes lokā tuvāk iepazītu naudas pasauli.

Naudas lietām veltītajā žurnāla rubrikā vecākiem, bērniem, pedagogiem un jebkuram citam interesentam piedāvāsim materiālus par naudas vēsturi, iepazīšanos ar naudu, tās gudru tērēšanu, krāšanu un arī rūpēšanos par naudas drošību.

Šie materiāli, kas regulāri tiks papildināti līdz ar žurnāla izdošanu, būs lielisks palīgs naudas pasaules iepazīšanā un prasmju nostiprināšanā. Kā zināms, ar naudu mēs saskaramies ik dienas un ir ārkārtīgi svarīgi ar to “draudzēties” pēc iespējas ātrāk. Labas attiecības ar naudas lietām sniedz labu pamatu sekmīgām finanšu prasmēm arī nākotnē.

  1. Kā radās nauda?

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Numismātikas nodaļas vadītāja Anda Ozoliņa stāsta, kāpēc un kā radās nauda, kā tapa monētas, papīra un virtuālā nauda. Šajā rubrikā skaidrosim, vai nauda var būt arī ēdama? Kāda ir vislielākā nauda pasaulē? Kur sāka drukāt pirmo papīra naudu? Kas ir digitālā nauda un kur to glabā?

Lai lejupielādētu materiālu pdf fomātā, klikšķini šeit (varat to lasīt sev ērtākajā veidā – elektroniski vai izdrukājot).

  1. Iepazīsti naudu!

Šajā rubrikā sīkāk pievērsīsimies praktiskām lietām, ko nepieciešams ievērot, rīkojoties ar naudu. Kas būtu jāprot pirms sākt lietot naudu? Kā no tās nebaidīties? Kādi ir naudas veidi un kas tiem raksturīgs? Ar ko atšķiras skaidra un bezskaidra nauda? Apskatīsim padomus, kā sagatavoties veikala apmeklējumam un kāds varētu būt noderīgs finanšu treniņš.

Lai lejupielādētu materiālu pdf fomātā, klikšķini šeit (varat to lasīt sev ērtākajā veidā – elektroniski vai izdrukājot).

Nākamais materiāls būs pieejams jau drīzumā!

Aptauja

Kura, tavuprāt, ir tavas finanšu veselības vājākā vieta?