Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums SIA “LPSP” ieguldījis 1,2 miljonus eiro jaunās ražošanas iekārtās

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) metālapstrādes uzņēmums SIA “LPSP” ieguldījis jaunu ražošanas iekārtu iegādē 1,2 miljonus eiro, no kuriem Swedbank aizdevums ir nepilnu 700 tūkstošu eiro apmērā. Jaunās iekārtas nodrošinās procesu digitalizāciju, būtiski uzlabojot uzņēmuma konkurētspēju un palielinot ražošanas produktivitāti visās pakalpojumu grupās. Investīcijas jaunu iekārtu iegādei tiek realizētas ALTUM programmas “Aizdevumi digitalizācijai” ietvaros.

Kā uzsver uzņēmuma valdes loceklis Lauris Puteklis, “Ražošanas procesā svarīgākais ir darba izpildījums un kvalitāte, vienlaikus saglabājot konkurētspējīgu cenu un palielinot efektivitāti. To apzinoties, aktīvi ieguldām uzņēmuma attīstībā. Ražošanas procesu digitalizācija un automatizācija būtiski uzlabos ražošanas procesu kvalitāti, produktivitāti un uzņēmuma konkurētspēju pasaules tirgū”.

Uzņēmums LSEZ SIA “LPSP” nodrošina dažādu veida metāla detaļu ražošanu; galvenos produkcijas virzienos ietverot dažādu iekārtu korpusu detaļas, transportēšanas konteineru detaļas, detaļas konveijeru sistēmām, detaļas autobūvei un detaļas noliktavas plauktu sistēmām.

Swedbank Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Zaļums norāda, “Jebkura Latvijas ražošanas uzņēmuma attīstības mērķi iekļauj gan spēju uzlabot savu produktivitāti, gan mērķtiecību īstenot pārdomātas investīcijas digitalizācijā un iekārtu modernizācijā. Šis ir vienīgais virziens, kurā saskatām mūsu ražošanas nozaru attīstību ilgtermiņā, lai spētu būt ne tikai līdzvērtīgi eksporta tirgos, bet arī soli priekšā un radīt pievienoto vērtību labākai nākotnei. Mēs kā finansētājs lepojamies ar uzņēmumiem, kas pārdomāti un mērķtiecīgi investē sava uzņēmuma attīstībā”.

LSEZ SIA “LPSP” dibināts 2018. gadā un tā ražotne atrodas Liepājā. Uzņēmums pašlaik nodarbina 24 darbiniekus. 2021. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 1,4 miljonus eiro (peļņa – 138 999 eiro), savukārt 2022. gadā apgrozījums pieaudzis līdz 2,4 miljoniem eiro (peļņa – 380 857 eiro). 2021. gadā uzņēmums minēts kā viens no augošākajiem uzņēmumiem Latvijā, ieņemot 16. vietu.