3. apr, 2020

“The Global Hack”: iespēja Latvijas uzņēmumiem piedalīties cīņai ar Covid-19

Ikvienam Latvijas uzņēmumam ir iespēja piedalīties pasaules mēroga tiešsaistes hakatonā jeb tehnoloģiju maratonā “The Global Hack”, kas norisināsies no 9. līdz 12. aprīlim, un kurā tiks kopīgi meklēti inovatīvi biznesa un digitālie risinājumi cīņai ar koronavīrusa Covid-19 radītajiem izaicinājumiem.

Lai palīdzētu sabiedrībai, tostarp arī uzņēmumiem, pārvarēt Covid-19 krīzes radītās sekas, Swedbank ir aktīvi iesaistījusies vispasaules iniciatīvas “The Global Hack” veidošanā, stimulējot dažādu ekonomikas risinājumu rašanos, kas palīdzētu Latvijas un citām pasaules valstīm risināt Covid-19 radīto krīzi. Ikviens, tostarp Swedbank klienti – privātpersonas un uzņēmumi – ir aicināti piedalīties hakatonā kā dalībnieki vai mentori.

“Šobrīd visa pasaule cīnās ar koronavīrusa radītajām sekām, kas nenoliedzami ir atstājis un turpinās atstāt būtisku ietekmi uz vietējo un arī pasaules ekonomiku."

"Swedbank uzskata, ka šī iniciatīva ir lieliska iespēja aicināt kopā radošus un inovatīvus prātus, kas varētu piedāvāt veiksmīgas un ātri integrējamas idejas, kuras noderētu jau šīs dienas izaicinājumiem,” uzsver Reinis Rubenis, Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs.

Mērķis kļūt par pasaules lielāko tiešsaistes hakatonu

“The Global Hack” aicina kopīgi apvienoties, daloties ar idejām, kas potenciāli spētu atrisināt šī brīža sociālās un ekonomiskās problēmas. Pašlaik ekonomiskā situācija ir ļoti būtisks rādītājs – tas atspoguļo pasaules, iedzīvotāju un uzņēmumu labklājību.

Aicinām Jūsu pārstāvēto uzņēmumu piedalīties šajā hakatonā, lai piedalītos jaunu un inovatīvu ideju radīšanā. Swedbank ar 5000 eiro naudas balvu atbalstīs labākās idejas attīstīšanu radušās krīzes risināšanai.

“Šis tiešām ir unikāls laiks, kad redzam daudz gan asprātīgu, gan situācijai atbilstošu, gan tiešām vajadzību risinošu ideju uzliesmojumu. Mēs vēlamies atbalstīt projektu autorus gan daloties ar savu pieredzi, gan ar finansējumu, kuru nodrošināsim labākās idejas autoriem,” turpina  Reinis Rubenis.

Virtuālā pasākuma “The Global Hack” 11 tematiskie virzieni ir: māksla un radošums, reaģēšana krīzes situācijā, ekonomika, izglītība, atbalsts, vide, pārvaldība, veselība un labsajūta, mediji un izklaide, garīgā veselība, kā arī darbavieta. Hakatona tematiskie virzieni veidoti, iedvesmojoties no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Katrā jomā tiks meklēti savi risinājumi, lai palīdzētu sabiedrībai izkļūt no krīzes, kas radusies Covid-19 ietekmē.

Jāatzīmē, ka “The Global Hack” jau ir piesaistījis uzmanību visā pasaulē, tostarp Forbes, Silicon Republic, GovInsider, iesaistot pasaules klases mentorus, kā piemēram, Silikona ielejas populāro riska kapitālistu Stīvu Jurvetsonu, bijušo Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu, kā arī TED vadītāju Krisu Andersonu.

“The Global Hack” ietvaros Swedbank atbalstīs vienu no galvenajiem virzieniem, proti, ekonomiku, kam nepieciešami radoši un inovatīvi risinājumi Covid-19 krīzes seku mazināšanai.

Reģistrācija jau atvērta

Ideju un izaicinājumu iesniegšana hakatonam līdz ar reģistrēšanos ir atvērta ikvienam līdz 6. aprīlim. Komandu veidošana pieteiktajās idejās notiks no 6. līdz 8. aprīlim. “The Global Hack” hakatons sāksies 9. aprīlī un notiks līdz 11. aprīlim.

Ideju apmaiņa notiks vietnē Slack, kur būs iespēja dalīties ar savām idejām, veidot diskusijas, iegūt atgriezenisko saiti, atrast komandas biedrus un smelties iedvesmu.

Kā piedalīties?

  • Ja vēlaties pievienoties kā mentors ekonomikas tematiskajā virzienā, aizpildiet pieteikuma anketu.

  • Ja vēlaties piedalīties hakatonā kā atbalstītājs vai izveidot komandu ar kolēģiem vai draugiem kopīgu ideju īstenošanai, kas palīdzētu pasaulei, apmeklējiet šo lapu. Ideju iesniegšana jau ir atklāta.

Hakatonos var dzimt reālas idejas

Pirms divām nedēļām Igaunijā notika Garage48 iniciēts tiešsaistes hakatons, lai meklētu risinājumus Covid-19 krīzei. Drīz pēc tam Latvija un Lietuva sekoja šim piemēram ar aktīvu Swedbank atbalstu. Latvijā uzvarēja komanda, kas piedāvāja ražot sejas vairogus uz 3D printeriem. Latvijas gaišo prātu un 3D printeru kopdarbs – sejas vairogu šobrīd tiek intensīvi ražoti, un pirmām kārtām ar tiem tika nodrošināti mūsu mediķi.

Ikviens no mums šobrīd atrodas vēl nebijušā situācijā, kad visa pasaule vienlaikus cīnās ar kopīgu problēmu – koronavīrusa pandēmijas Covid-19 radītajām sekām. Aicinām uzņēmējus izmantot iespēju un pievienoties hakatonam, lai dalītos ar savām idejām, un, iespējams, kopīgiem spēkiem atrastu risinājumu vēl nepieredzētiem sociālajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem.