Nauda

Kā izmantot bankas pakalpojumus garajās svētku brīvdienās?

Gada nogalē finanšu lietas vēlams plānot savlaicīgi, jo iespējams, ka brīvdienās ne visu iecerēto var paveikt, bankai strādājot svētku režīmā.

Vienlaikus arī svētkos pamata ikdienas finanšu lietas tāpat kā pamata preces joprojām ir pieejamas. Uzzini, kā visērtāk un ātrāk saņemt bankas pakalpojumi Ziemassvētkos un Vecgada vakarā, kā arī starpsvētku laikā!

Maksājumus un naudas pārskaitījumus veic savlaicīgi

Savlaicīgi ieplāno un veic maksājumus, kurus tev nepieciešams izdarīt Ziemassvētku, Vecgada vakarā vai starpsvētku laikā! Tas ir tāpēc, ka arī bankas šajās dienās strādā pēc noteikta svētku darba laika, līdz ar to maksājumu apstrāde notiek retāk.

  • Zini, ka Ziemassvētku brīvdienā, 24.decembrī, tiks apstrādāti vietējie maksājumi eiro valūtā, kā arī iekšbankas maksājumi - tas ir, maksājumi uz savu vai citas personas Swedbank kontu Latvijā.
  • Savukārt 25.,26. un 27.decembrī tiks apstrādāti tikai maksājumi Swedbank ietvaros un zibmaksājumi no Swedbank uz SEB un Citadele bankām. Pārējie maksājumi tiks veikti pēc svētkiem - 28. decembrī.
  • Gada pēdējā dienā, 31.decembrī, līdzīgi kā Ziemassvētkos tiks apstrādāti tikai vietējie maksājumi eiro valūtā un iekšbankas maksājumi. Savukārt, 1., 2. un 3.janvārī  - tikai maksājumi starp Swedbank kontiem un zibmaksājumi no Swedbank uz SEB un Citadele bankām. Pārējie maksājumi tiks veikti 4.janvārī.

Tāpēc atceries, ja tev šajos datumos ir svarīgi veikt kādus norēķinus vai pārskaitījumus radiem, draugiem vai paziņām, dari to savlaicīgi, īpaši, ja nauda jāpārskaita uz citas bankas kontu!

Atbildes uz biežākajiem jautājumiem – vienmēr mājas lapā vai čatā

Tā kā šogad svētku brīvdienas būs salīdzinoši garas, nav izslēgts, ka šajā laikā var rasties dažādi jautājumi par savām finanšu lietām.

  • Lai tos risinātu, primāri ieteicams meklēt atbildes Swedbank.lv biežāk uzdoto jautājumu sadaļā
  • vai sazināties ar banku čatā.
  • Ja tur nerodi meklētās atbildes, bet jautājums ir steidzams, tad svētku laikā strādās arī Konsultāciju centra tālrunis, kas apkalpos jautājumus par ikdienas pakalpojumiem, piemēram, maksājumu kartēm, to limitiem u.tml., kā arī pieņems Swedbank apdrošināšanas negadījumu pieteikumus.
  • Tāpat noteikti seko līdzi jaunumiem Swedbank sociālo tīklu kontos Facebook un Twitter.

Filiāles apmeklē galējas nepieciešamības gadījumā

Kā ik katru gadu, bankas filiāles svētku dienās un brīvdienās (no 24.-27. decembrim un 31.decembrim - 3.janvārim) būs slēgtas. Savukārt starpsvētku laikā klientu apkalpošanas laiks filiālēs būs saīsināts, bet klientu apkalpošana, tāpat kā citas reizes, notiks pēc iepriekšējā pieraksta. Tāpēc, jo īpaši šogad, kad valstī noteikti dažādi drošības pasākumi, ikdienas naudas lietas labāk kārtot savā internetbankā vai mobilajā lietotnē.

Atceries:

  • Ikdienas naudas lietu pārvaldīšanai visērtāk izmantot mobilo lietotni – veic maksājumus, aplūko konta atlikumu, sagatavo naudas pieprasījumu u.c.
  • Plašākai naudas lietu pārvaldīšanai iesakām izmantot internetbanku – pārvaldi kartes un maksājumus, piesaki e-rēķinus, izvēlies kreditēšanas produktus, iegādājies apdrošināšanu u.c. 
  • Skaidra nauda ir pieejama mūsu bankomātos. Pēc pieskaršanās bankontēm noteikti atceries nomazgāt rokas.

Lai svētki būtu droši un bez raizēm, centies visus ar naudas lietām saistītos jautājumus nokārtot savlaicīgi un izmantot bankas digitālos risinājumus!