Nauda

Ko šobrīd bankai jautā klienti? Ieskaties – varbūt noderēs arī tev

Pēdējo dienu situācija valstī aktualizējusi arī jautājumus par finanšu lietām – gan to pieejamību ikdienā, gan ilgtermiņa risinājumu nākotni.

Ja esi Swedbank klients un tev ir aktuāls kāds jautājums par bankas pakalpojumiem, iepazīsties ar šobrīd aktuālākajiem jautājumiem un mūsu sagatavotajām atbildēm. Ja tavs jautājums nav iekļauts šajā sarakstā, dodies uz internetbankas Biežāk uzdoto jautājumu sadaļu vai sazinies ar banku.

Finansējums

Šobrīd nevaru paredzēt, kādi tuvākajos mēnešos būs mani ienākumi. Vai ir iespēja apturēt mājokļa kredīta maksājumus līdz brīdim, kad situācija stabilizēsies?

Ja ir radušās grūtības veikt kredītmaksājumus, aicinām savlaicīgi vērsties bankā ar pieteikumu atlikt kredīta pamatsummas maksājumu.

Apdrošināšana

Īpaši aktuāli ir jautājumi par ceļojuma apdrošināšanas noteikumiem. Iespējamās situācijas un to risinājumi apskatīti šajā šajā bloga rakstā.

Uzkrājumi un pensijas

Kas notiks akciju tirgū? Vai ir arī labas ziņas?

Ne reizi vien vēsturē ir piedzīvotas dažādas krīzes, kas ir izraisījušas paniku un strauju akciju cenu kritumu. Piemēram, finanšu krīzes laikā 2008. - 2009. gadā pasaules akciju cenas zaudēja pat vairāk nekā 50% no vērtības, taču zaudējumi vairāku gadu laikā tika atgūti.  Arī citi iepriekšējie akciju cenu kritumi ātrāk vai vēlāk ir beigušies un tirgus ir turpinājis izaugsmi. Akcijas ilgtermiņā nodrošina augstāku ienesīgumu, tādēļ pensiju plāna līdzekļi tiek ieguldīti akcijās. Uzskatām, ka šis gadījums nav izņēmums. 

Kā samazināt zaudējumus, ko COVID-19 rada maniem noguldījumiem? Vai šobrīd ir ieteicams mainīt izvēlēto pensiju plānu vai tā noteikumus?

Nav iespējams pilnībā prognozēt turpmākos notikumus akciju tirgū – strauju kritumu var nomainīt tikpat spējš kāpums, kad vīrusa izplatība mazināsies.

Ja ir izvēlēts pensiju plāns atbilstoši bankas ieteiktajam vecumam, iesakām nemainīt pensiju plānus uz plānu ar mazāku akciju īpatsvaru brīdī, kad akciju tirgū ir kritums. Vecumam neatbilstoša plāna izvēle nepiemērotā brīdī var būtiski ietekmēt pensijas uzkrājumu nākotnē.

Ja ir vēlēšanās, var izmantot iespēju internetbankā mainīt pensiju plānus, piemēram, no plāna, kas lielāku īpatsvaru iegulda akcijās, uz plānu, kas akcijās iegulda mazāk (un otrādi). Tāpat var izvēlēties ieguldīt vairākos pensiju 3. līmeņa plānos vienlaicīgi.

Kā rīkoties, ja vēlos mainīt pensiju 3. līmeņa regulārās iemaksas apmēru vai uz laiku to pārtraukt? 

Iestatījumus var mainīt internetbankā, sadaļā Pensija/Mana pensija/Mani pensijas uzkrājumi pie Regulāro iemaksu līguma. Te varēsi mainīt regulāro iemaksu summu, nākamās iegādes datumu, biežumu un citas opcijas.  

Pārtraukt regulārās iemaksas var Swedbank internetbankā, sadaļā Pensija/Mana pensija/Mani pensijas uzkrājumi, nospiežot zīmi “x” pie Regulāro iemaksu līguma un pogu “Atcelt iemaksas”.

Nepieciešama plašāka informācija?

  • Vispirms meklē atbildes Swedbank.lv biežāk uzdoto jautājumu sadaļā
  • Ja neizdodas atrast vajadzīgo, sazinies ar mums, rakstot ziņu internetbankā
  • Zvani tikai steidzamos gadījumos un izvairies no filiāles apmeklējuma
  • Seko līdzi jaunumiem arī mūsu sociālo tīklu kontos Facebook un Twitter