Dace Ozola-Slaidiņa, SIA Meduza Events īpašniece, piedāvā virkni radošu un mazbudžeta ideju, kas var padarīt jūsu uzņēmuma Ziemassvētku pasākumu neaizmirstamu un gandarījuma pilnu.
Kopīga ēst gatavošana – garšīgs ceļš uz saliedēšanos
Viens no Daces ieteikumiem ir organizēt kopīgu svētku maltītes gatavošanu.
"Šī aktivitāte var norisināties gan birojā, gan ārpus tā," viņa uzsver.
Iespēja darbiniekiem kopā ar šefpavāru sagatavot maltīti ne tikai veicina komandas saliedēšanos, bet arī ļauj izbaudīt radošuma un sadarbības procesu, kā arī iemācīties kaut ko jaunu.
"Tas ir izklaidējoši, izglītojoši un, visbeidzot, rada patiesu kopības sajūtu, ko kolektīvam radīt un izbaudīt," piebilst Dace.
Kultūras pasākumi – ekskluzīva pieredze
Kultūras pasākumi, piemēram, privātas un personalizētas kino, teātra izrādes vai koncerta apmeklējums, ir vēl viens veids, kā iepriecināt darbiniekus.
"Tas ne tikai rada ekskluzīvu pieredzi, bet arī parāda darbiniekiem, ka pasākums ir veidots tieši viņiem," skaidro Dace.
Šāda pieeja ne tikai veicina komandas garu, bet arī ļauj darbiniekiem izbaudīt kvalitatīvu kultūras saturu.
"Neaizmirstiet, ka pastāv arī improvizācijas teātri!” viņa piebilst.
Radošās darbnīcas – izpausme un kopā būšana
Dažādu dekoru, piemēram, svētku rotājumu, sveču un adventes vainagu gatavošanas meistarklases profesionāļu vadībā, ir populāras Ziemassvētku laikā un apvieno radošumu ar praktiskumu.
"Ikviens var radīt kaut ko savām rokām un paņemt to līdzi uz mājām, un dekoru izejmateriālu savākšana mežā arī ir lieliska lieta – tas ir tieši tas, ko paši pagājušajā ziemā darījām kolektīvā," saka Dace, uzsverot, ka šādas darbnīcas atstāj paliekošu piemiņu no pasākuma.
Daba un labdarība – komandas gara stiprināšanai
Pasākumi dabā, piemēram, teritorijas sakopšana, suņu pastaigas dzīvnieku patversmēs vai vienkāršs pārgājiens, var būt ne tikai patīkami, bet arī jēgpilni.
"Darbinieki ļoti novērtē arī šādu pieredzi, kur katrs sajūt to, ka padarījis ko labu un vērtīgu," novērojumos no iepriekš rīkotajiem pasākumiem dalās Dace.
Noteikti neaizmirstiet iespēju palīdzēt dažādām organizācijām, jo labdarības aktivitātes ir brīnišķīgs veids, kā saliedēt komandu un darīt kaut ko nozīmīgu sabiedrības labā.
Saliedēšanās elements – kā to panākt?
Nereti uzņēmumi izvēlas pievērst uzmanību grandiozu šova elementu klātesamībai pasākumā, taču patiesībā kopā būšanas faktors ir daudz svarīgāks.
Dace atzīmē: "Ja pasākumā nav personīgas attieksmes elementu, tas var zaudēt savu galveno mērķi – komandas attiecību stiprināšanu. Tāpēc šis aspekts ir jāliek priekšplānā jau plānošanas procesā."
Lai pasākums būtu veiksmīgs, jāintegrē komandas vienošanas aktivitātes, kas ļauj ikvienam dalībniekam justies pamanītam, uzklausītam, iesaistītam un novērtētam. Neatkarīgi no budžeta, ir iespējams radīt vides, kurā cilvēki var brīvi komunicēt un dalīties pieredzē.
Lieliskas idejas, kā integrēt saliedēšanās elementus, ietver mākslas un radošās darbnīcas, kurās dalībnieki kopīgi radīs mākslas darbus, vai sportiskākas aktivitātes, kā pārgājieni pa meža takām, ar profesionāla vadītāja iesaisti. Izspēlējiet kopīgi Road Games, sarunājiet izstādes apmeklēšanu gida pavadībā kādā muzejā, kopīgi apmeklējiet Ziemassvētku tirdziņus. Šādas nodarbības ne tikai ļaus uzzināt kaut ko jaunu, bet arī radīs komandas piedzīvojuma garu ar izklaides palīdzību.
Visbeidzot, ir svarīgi, lai pasākuma vadītājs būtu cilvēks, kas spēj radīt saikni starp dalībniekiem. Tas var būt uzņēmuma vadītājs, kam palīdz pieaicināts speciālists, kurš var veidot neformālu un draudzīgu atmosfēru. Radoša pieeja un kopīgi pavadītā laika kvalitāte ir būtiska, lai pasākums nebeigtos ar vienkāršu "satikās un aizgāja", bet paliktu atmiņā kā "satikās, piedzīvoja un guva vērtīgu pieredzi". Tādējādi pat mazbudžeta pasākums var kļūt par neaizmirstamu un saliedējošu pieredzi, kas stiprina attiecības.
Emocijas – vissvarīgākā atmiņa
Dace uzsver, ka tas, kas visvairāk paliek apmeklētāju atmiņās pēc pasākumiem, ir emocijas un personalizācija.
"Dalībnieki novērtē, ja par viņiem ir padomāts," saka eksperte, norādot uz telpas atmosfēru un detaļām, kas padara pasākumu īpašu.
Lai radītu īpašu atmosfēru, ir svarīgi parūpēties par detaļām, kas liek katram dalībniekam justies novērtētam. Sākot no telpu izvēles, dekorēšanas un beidzot ar sirsnīgu pateicību no vadītāja. Fotogrāfijas un video, kas dokumentē šos mirkļus, kalpos kā lieliska piemiņa un ļaus dalīties pieredzē arī pēc pasākuma. Tomēr tieši emocionālā saikne, ko rada labi pārdomātas aktivitātes un neformālas sarunas ar kolēģiem, veido ilgtermiņa atmiņas.
Plānošana un budžets – panākumu atslēga
Lai panāktu maksimālu gandarījumu no pasākuma ar ierobežotu budžetu, Dace iesaka skaidri definēt pasākuma mērķi un apspriest idejas ar darbiniekiem – pajautājiet viņu viedokli: ko viņi paši vēlētos darīt?
"Šāda pieeja palīdz ne tikai izvēlēties atbilstošāko aktivitāti, bet arī rada darbinieku iesaisti," viņa piebilst.
Ziemassvētku pasākumu plānošana var izrādīties gan vienkārša, gan patīkama pieredze, ja to veic ar radošumu un novērtējumu pret darbiniekiem. Arī mazbudžeta pasākumi var sniegt lielu gandarījumu un veidot neaizmirstamas atmiņas, ja tajos ir iekļautas emocijas, kopības sajūta un radošums.
“Neaizmirstiet, ka vissvarīgākais ir radīt vidi, kurā patīkami būt kopā, lai jūsu darbinieki var justies novērtēti un iesaistīti! Laiks un uzmanība ir vislabākā investīcija kolektīvā!”