Ģimenes ceļojums uz Baltijas valstīm – ko redzēt Lietuvā un Igaunijā
Atpūta

Ģimenes ceļojums uz Baltijas valstīm – ko redzēt Lietuvā un Igaunijā

Plānojot vasaras ceļojumus, mēs lūkojamies uz tālām un eksotiskām valstīm, lētiem Eiropas kūrortiem vai apsveram iespēju apceļot savu valsti, bet tepat kaimiņos mūs gaida īsti piedzīvojumi un Eiropas līmeņa serviss.

Dodoties ceļojumā uz kādu no kaimiņvalstīm, mēs varam būt droši, ka mūs tur uzņems kā savējos. Visas trīs valstis ir eirozonā, tātad nav problēmu ar valūtas maiņu vai rēķināšanu, cik kas maksā mūsu naudā. Plaši pieejama ir iespēja norēķināties ar karti, turklāt banka ir katrā pilsētā, līdz ar to nav problēmu atrisināt jebkādas problēmas.

Igaunija – pasaka pie Baltijas jūras

Baltijas jūra, kas apskalo visu trīs Baltijas valstu krastus, Igaunijā parūpējusies par īpašu piedzīvojumu un iespēju dažādību.

Ceļojums

Pērnava – Hāpsalu – Sāremā – Hījumā

Pērnava

Jūras līcis apmīļo tā krastā ieritinājušos piejūras paradīzi Pērnavu. Omulīgi krodziņi, ūdensatrakciju parks un viesnīcas ar izcilu spa piedāvājumu atpūtniekus vilina kā sirēnu dziesmas, bet satraukumam nav pamata – šeit kuģotājiem, autobraucējiem un kājāmgājējiem briesmas nedraud, tikai augstākā līmeņa serviss.

Ko redzēt?

Somā Nacionālais parks

  1. gadā izveidotais Somā (Soomaa) Nacionālais parks ir otrs lielākais nacionālais parks Igaunijā. Uz Pērnavas un Viljandi robežas esošais Somā parks ar saviem lielajiem, cilvēku gandrīz neskartajiem purviem un dabīgajām līkumainajām upēm ir viena no Igaunijas dabas pērlēm. 

Kihnu sala

Kihnu, mūžsenā jūrasbraucēju un zvejnieku sala, ir septītā lielākā sala Igaunijā. Kihnu tradicionālā kultūra apģērbs, valoda, mūzika un rokdarbi ir iekļauta UNESCO mutiskā un garīgā mantojuma meistardarbu sarakstā.

Kihnu salā, kurā mitinās aptuveni 700 iedzīvotāju, valda kopienas tipa dzīvesveids, senas paražas, kihnu valoda un dziesmas. Vietējiem iedzīvotājiem neatņemama dzīves sastāvdaļa ir dejas un mūzikas instrumentu spēlēšana.

Hāpsalu

Hāpsalu ir īsta miera osta Baltijas jūras krastā – tās koka namiņi, šaurās ielas, kuras ved uz lieliskiem restorāniem un spa atpūtas centriem, rada absolūtā miera un harmonijas sajūtu. Ja senos laikos šo kūrortu bija iecienījuši Krievijas cari un citas smalkas personas, tad tagad tas ir atvērts un pieejams visiem.

Ko redzēt?

Hāpsalu promenāde

Patstāvīga pastaiga pa Hāpsalu promenādi sākas no Lēnes apriņķa muzeja un noslēdzas pie Rannarootsi muzeja. Vairāk nekā stundu ilgās ekskursijas laikā gūsiet pārskatu par promenādes vēsturi un Hāpsalu galvenajiem apskates objektiem – Kūrzāli, Saules pulksteni un Čaikovska soliņu.
Papildus šiem pazīstamajiem objektiem redzēsiet arī jaunās atrakcijas, piemēram, Allikas paviljonu, brīvdabas deju laukumu, laivu tiltiņu, peldēšanas tiltiņu, lapeni un Kūrzāles terasi.

SPA iespējas

Igaunija ar slavena ar saviem spa kūrortiem, un Hāpsalu ir vieta, kur to izbaudīt vislabāk.

Sāremā un Hījumā

Igaunija var lepoties ar savām salām. Lielākās no tām – Sāremā un Hījumā – noteikti jāapmeklē ikvienam ceļotājam. Unikālās dabas takas ir iecienījuši garo pastaigu cienītāji, bet piekrastes viļņi vilina sērfotājus un kuģotājus.

Ko redzēt?

Buru kuģis "Lisette" 

Buru kuģis "Lisette" piedāvā braucienus Hījumā ūdeņos, jo salai apkārt esošie ūdeņi ir aizraujoši un daudzveidīgi, slēpjot sevī stāstus par kuģiem un jūrniekiem, vējiem un vētrām.  Šejienes ostas ir viesmīlīgas un drošas, arī saliņas un jūra piedāvā atklāšanas priekus. 

Sāremā muzejs

Kuresāres bīskapa cietoksnis, kas tautā tiek dēvēts arī par Kuresāres pili, ir būvēts 14. gadsimtā. Mūsdienās cietoksnī iekārtots Sāremā muzejs. 

Ko redzēt?

Piedzīvojumu parks "Hallikivi"

Vai meklē interesantas un aktīvas atpūtas iespējas kopā ar ģimeni vai draugiem? Vēlies pārbaudīt savas spējas un iegūt jaunas prasmes? 
Tad dodies uz Sāremā piedzīvojumu parku "Hallikivi", kas ir pareizā vieta, kur pavadīt brīvo laiku un baudīt aizraujošas nodarbes brīvā dabā.

Lietuva – dzīvā daba un iespaidīga vēsture

Lietuvas vēsture ir iespaidīga un atspoguļojas kultūrvēstures pieminekļos, ko mūsdienās aplūkot tūristiem. Varens klosteris, iespaidīga pils, bet tam visam apkārt apbrīnojama daba un lieliski cilvēki.

Ceļojums

Traķi − Anīkšči − Kauņa

Traķi

Lietuvas lielkunigaitija bija varena valsts ar vareniem karavadoņiem. Tās galvaspilsēta Traķi joprojām ir spilgta šī diženuma lieciniece un ļauj tajā ielūkoties arī saviem viesiem. Turklāt visapkārt pilsētai ir neskaitāmi ezeri, kas piedāvā gan izbraucienus ar kuģīšiem, gan citus ūdens priekus.

Ko redzēt?

Traķu pils komplekss

Traķu salas pils atrodas uz salas Galves ezerā, Traķos. Pils būvniecību 14. gadsimtā uzsāka Lietuvas dižkunigaitis Ķēstutis. Ap 1409. gadu viņa dēla Vītauta Dižā vadībā pils galvenie būvniecības darbi jau bija pabeigti. Pats valdnieks Vītauts Dižais mira šajā pilī 1430. gadā. Pils bija viena no Lietuvas dižkunigaitijas stratēģiski svarīgākajām vietām. Iespaidīgs tūrisma objekts, kas obligāti jāiekļauj savā plānotājā.

Varniku dabas izziņas taka

Cauri Varniku botāniskajam zooloģiskajam liegumam ierīkotā 5 km garā izziņas taka dabas mīļotājiem piedāvā pastaigu pa iespaidīgu apkārtni, baudot šeit sastopamo bioloģisko daudzveidību. Varniku liegumā ir unikāls meža biotops, cilvēka darbības neskarta meža platība, kurā sastopamas iznīkstošas, retas vai nekur citur nesastopamas augu sugas.

Anīkšči

Dabas draugiem noteikti jāapmeklē Anīkšči – 15 kilometru gara dabas taka, kas vijas cauri noslēpumainam mežam un slīd garām gleznainajiem Šventojas upes krastiem. Dabu iespējams baudīt arī šaursliežu dzelzceļa vagoniņā. Šeit pieejamas arī visdažādākās atrakcijas bērniem, iespējas iepazīt senos arodus, zirgu izjādes un citi prieki.

Ko redzēt?

Pastaigu taka koku galotnēs

Viens no visvairāk apmeklētākajiem tūrisma objektiem Lietuvā ir pastaigu taka koku galotnēs. Tā ir 300 metru gara taka, kuras augstākais punkts sasniedz 21 metru. Taka, kas izveidota no tērauda un betona konstrukcijām, apmeklētājus vilina ar iespēju palūkoties uz seno Anīkšču mežu no augšas. Klejojot pa koku galotnēm, ir iespēja redzēt Sventājas upi, Anīkščus un ceļus uz pilsētu no putna lidojuma. 

Burbišķa muiža

Burbišķa muiža ir iemitinājusies Anīkšču reģionālajā parkā, netālu no Rubiķu ezera, 8 km no Anīkščiem. Tēlainajā Anīkštas upes kreisajā krastā jau iztālēm uzmanību piesaista stilīgs, stalts nams – XIX gs. arhitektūras piemineklis, neoklasicisma perioda pērle, kas apbur ar izsmalcinātību
un eleganci.

Kauņa

Kauņa ir Lietuvas otra lielākā pilsēta, tā atrodas divu upju – Nemūnas un Neres – krastā. Draudzīgās cenu politikas dēļ ir iecienīta Kauņas lidosta, bet ir vērts atrast laiku, lai iepazītu arī pašu pilsētu – gan vecpilsētas šarmu, gan muzejus, bet pavisam noteikti jāapmeklē Pažaisles klosteris, kas ir patiešām iespaidīga būve, ko mēdz salīdzināt ar Sv. Pētera Baziliku Romā.

Ko redzēt?

Pažaisles klosteris

Pažaisles klosteris atrodas Kauņas austrumu nomalē, Kauņas jūras pussalā. Klosteri 1662. gadā nodibināja Lietuvas lielkņazistes lielkanclers Kristups Zigmants Pacs kamaldoliešu mūkiem. Baroka stila klostera celtniecība turpinājās līdz 1674. gadam un atkal atsākās 1712. gadā.

Pirms dodies ceļā, parūpējies par savu finanšu drošību

Ja iespējams, ņem ceļojumā līdzi divas kartes (vislabāk, ja viena no tām ir kredītkarte). Pirmkārt, tas vienas kartes nozaudēšanas vai citas ķibeles gadījumā palīdzēs nepalikt bez maksāšanas līdzekļa, otrkārt, ir pakalpojumi, kurus daudzviet pasaulē var saņemt tikai kredītkaršu īpašnieki, piemēram, viesnīcu rezervēšana vai autonoma. Kredītkarte var sniegt arī papildu drošību, jo neplānotu tēriņu gadījumā ir pieejams kredītlimits. Turklāt visi pirkumi, kas iegādāti ar kredītkarti, ir apdrošināti. Arī tie, kas veikti ārzemēs. Ja tomēr ar karti gadās kāda liksta, šajā situācijā noderēs Swedbank mobilā lietotne – tajā nobloķēt karti būs visātrāk un ērtāk.

Ir vietas, kurās bez skaidras naudas neiztikt, piemēram, tirgus, kas nereti ir viens no iemīļotiem ceļotāju apskates objektiem. Tomēr tieši tirgū, kur valda liela burzma, var sastapt arī pa kādam garnadzim. Tāpēc skaidro naudu vajadzētu glabāt dažādās vietās, turklāt tā, lai cilvēkam no malas nav skaidri redzams, ka, lūk, šim iebraucējam zem cepures, bet šim bikšu kabatā paslēpts prāvs naudas žūksnis.