Uzņēmuma kredītkarte – brīvība darbiniekiem un vadībai

Aizvien vairāk uzņēmēju novērtē uzņēmuma kredītkartes priekšrocības kā finansiāli izdevīgu iespēju saņemt nelielu aizņēmumu ar elastīgiem atmaksas noteikumiem.

Aizvien vairāk uzņēmēju novērtē uzņēmuma kredītkartes priekšrocības kā finansiāli izdevīgu iespēju saņemt nelielu aizņēmumu ar elastīgiem atmaksas noteikumiem, jo daudzos gadījumos tieši kredītkarte varētu būt izdevīgākais risinājums situācijās, kad plānotā aizdevuma summa nepārsniedz 5000 eiro.

Negaidītiem tēriņiem vai jaunām iespējām

Kā apliecina Swedbank apkopotie dati - no visiem izsniegtajiem finansējumiem līdz 5000 eiro, kredītkarte ir populārākais risinājums – to izvēlējies katrs trešais uzņēmējs. Un interese par šo iespēju turpina pieaugt.

Biznesa kredītkarte nav paredzēta lielu investīciju projektu realizēšanai, tomēr ļauj bez bažām veikt ikdienas norēķinus, nedomājot par negaidītiem tēriņiem, kādus varētu sagādāt, piemēram, pēkšņi nepieciešams iekārtas vai auto remonts. Tāpat tā ļauj piedāvāt jūsu pastāvīgajiem sadarbības partneriem izdevīgākus darījuma noteikumus, ja kavējas maksājumi vai ieildzis pasūtījuma/ piegādes realizācijas laiks.

Kredītkarte operatīvi palīdz izmantot vienreizējas iespējas – piemēram, izdevīgi iegādāties noderīgu inventāru vai mēbeles, piegādāt pasūtītājam lielu saražotās preces apjomu vai steidzami sagādāt nepieciešamos izejmateriālus.

Kā zināms, bezprocentu periods pirkumiem ar kredītkarti ir līdz 40 dienām – šajā laikā jums ir iespēja aizņēmumu atmaksāt tādā pašā apjomā, kādā nauda iztērēta bez papildu procentiem. Tāpat kā citām kartēm, arī visām kredītkartēm ir bezkontakta maksāšanas funkcija un iespēja pievienot to e-makam, lai veiktu mobilos bezkontakta maksājumus.

Darbinieku ērtībai un vienkāršakai ikdienai

Kā stāsta uzņēmuma “WD Latvia” vadītājs Tomass Barilo, kredītkaršu izmantošana darbinieku ikdienas gaitām ir ērtība, ko novērtē gan uzņēmuma vadība, gan darbinieki: 

wd.jpg"Tā kā esam darbinieku nomas uzņēmums, kas palīdz nodrošināt starptautiskus uzņēmumus ar augsti kvalificētiem speciālistiem un vadītājiem, liela mūsu darbinieku ikdienas sastāvdaļa ir dažāda veida komandējumi, kā arī biznesa pusdienas ar sadarbības partneriem un klientiem. Bieži vien nepieciešams iegādāties aviobiļetes, rezervēt viesnīcas, iznomāt auto vai apmaksāt pusdienas sadarbības partneriem. Tāpēc kredītkarte ir ērts risinājums abām pusēm – darbiniekam tiek sniegta rīcības brīvība un nav sākotnēji jāinvestē savi līdzekļi, lai pēc tam gaidītu apmaksu no mums. Turklāt uzņēmumam kredītkartes ir finansiāli izdevīgāks risinājums, ar kura palīdzību varam arī ērti pārskatīt darbinieka veiktos maksājumus. Mums ir svarīgi, ka darbinieki ir apmierināti ar servisu, kādu viņiem sniedzam, un kredītkarte mums to palīdz īstenot efektīvi un ērti."

Tāpat T. Barilo kā vienu no priekšrocībām uzsver ērtību sadarbībā ar banku: 

"Ērta pieteikšana, izsniegšana, saņemšana un ērta pagarināšana. Viss notiek kā pulkstenītis – mēs saprotam, kāds ir process, ar ko rēķināties un cik ātri kredītkarti varēsim saņemt un sākt lietot."

Ne tikai darījumiem ārzemēs

Tomēr, analizējot mūsu esošo klientu uzņēmumu kredītkaršu lietošanas paradumus, to ne tikai izmanto ārvalstu braucienu viesnīcu rezervācijai vai auto nomas pakalpojumiem. Pirkumu skaita augšgalā ierindojas arī norēķini par elektroniskajiem pakalpojumiem, tajā skaitā reklāmas apmaksas tādās platformās kā Google un Facebook.

Kā redzams aizvadīto gadu norēķinu datos, kredītkarte, protams, ir neaizstājams palīgs sadarbības nostiprināšanai ar partneriem vai meklējot jaunus noieta tirgus, tomēr tā arī ļauj īstenot līdzvērtīgas darbības, ko nodrošina debetkarte – veikt pārskaitījumus no uzņēmuma bankas konta, pieteikt kartes vairākiem uzņēmuma darbiniekiem, izņemt skaidru naudu un veikt pirkumus. 

Biznesa kredītkarte ir viegli lietojama un droša gan iekšzemes, gan ārzemju darījumiem. Tā ir derīga trīs gadus, un, salīdzinot ar citiem aizņēmumu veidiem, tai ir ļoti izdevīga lietošanas maksa – no 4 eiro mēnesī.

Kā tikt pie uzņēmuma kredītkartes? 

Lai arī kredītkarte katram uzņēmumam tiek piešķirta, individuāli izvērtējot tā naudas plūsmu, vajadzības un aizņemšanās iespējas, šis ir viens no ātrāk un vienkāršāk iegūstamajiem risinājumiem, ja nepieciešama summa ir robežās no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem ar elastīgu iespēju atmaksāt aizņēmumu brīdī, kad uzņēmuma kontā ienāk nauda.

Vienlaikus kredītkarte ir veids, kā uzņēmumiem nodrošināt pozitīvu kredītvēsturi un apliecināt maksājumu disciplīnu, pirms pieteikties apjomīgākam finansējumam.

  • Vairāk par biznesa kredītkartes priekšrocībām salīdzinājumā ar debetkarti un citiem risinājumiem varat uzzināt šeit.