28. sep, 2020

Māra Špicberga: Kā dažādība komandā veido vērtību biznesā?

Situācijā, kad nezinām, kas rīt notiks mūsu biznesā, kad katru dienu ir jauni izaicinājumi, ierobežojumi, likumu izmaiņas, var rasties jautājums – vai tiešām šis ir īstais laiks, lai domātu par darbiniekiem un dažādību komandā?

Jau pirms Sokrāta ļaudis zināja, ka nekas nav tik pastāvīgs, kā pārmaiņas. Šodien, pēc divarpus tūkstoš gadiem, nekas nav mainījies. Pārmaiņas ir mūsu dzīves sastāvdaļa, pārmaiņas ir vajadzīgas – tās virza, tās ir kā katalizators, demonstrē mūsu spēku, rāda arī mūsu vājumu, tās ir biznesa iespēja. Pārmaiņu laikā vispirms ir jāvelta uzmanība uzņēmumam, un uzņēmums ir cilvēki, kas to veido – komanda. Rūpes par to, kas notiek komandā, ir prioritāras un šis nav no jautājumiem, ko var atlikt uz nenoteiktu, mierīgāku laiku.

Viens no veidiem, kā vairot uzņēmuma panākumus, ir veicināt dažādību komandā. Tieši atšķirīgie pasaules redzējumi, no kā mēs reizēm baidāmies, ir šis papildu resurss. Dažādība komandā dod daudzpusīgāku skatu uz iespējām un draudiem uzņēmumā.

Cik efektīva ir jūsu komanda, vai zināt savus komandas dalībniekus – kādi ir to mērķi, vēlmes un vajadzības? Novērtējiet to uzņēmuma komandas pašvērtējuma testā.

Lai izpildītu testu, spied šeit!

 

Uzziniet vairāk par to, kā dažādība komandā veido vērtību biznesā no komandu vadības ekspertes Māras Špicbergas videolekcijā, kas ir septītais video stāsts mācību programmā “Uzņēmuma darbs pārmaiņu laikā”.

“Visā dažādībā, ko mums piedāvā pasaule, svarīgākais ir meklēt kopsaucējus – principus, mērķus, cilvēkus, kuri vieno nevis šķir. “