12. jūn, 2019

Swedbank klientiem – tirgotājiem tagad iespēja pieņemt maksājumus ar Ķīnas UnionPay kartēm

Šī gada sākumā Swedbank kā pirmā Latvijā ieviesa funkciju POS termināļu tīklā, kas ļauj pieņemt Ķīnas maksājumu sistēmas UnionPay norēķinu kartes. Šis jauninājums paver iespējas Ķīnas tūristiem tagad arī pie Latvijas tirgotājiem norēķināties ar pasaulē lielākās maksājumu karšu organizācijas UnionPay kartēm. Tirgotāju ievērībai — papildu darbības nav jāveic, jo šī funkcija Swedbank POS termināļu tīklā tiek aktivizēta automātiski.

Aizvien pieejamāki

UnionPay ir Ķīnas banku karšu industrijas asociācija un lielākā maksājumu karšu organizācija pasaulē pēc izsniegto karšu skaita. Kopumā tā ir izsniegusi ap 7 mljrd. maksājumu karšu vairāk nekā 49 pasaules valstīs; tostarp teju 100 milj. maksājumu kartes izsniegtas ārpus kontinentālās Ķīnas. UnionPay sadarbojas ar vairāk nekā 1800 institūcijām visā pasaulē, tās izsniegtās kartes pieņem vairāk nekā 170 valstīs 51 milj. tirgotāju.

Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes datiem 2017. gada gadā tika uzņemti 22 774 viesi no Ķīnas, kas ir 10,8 % pieaugums salīdzinot ar 2016. gadu.

Ieguvumi tirgotājiem

Ieva Vīgante, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja: “Pēdējo sešu gadu laikā Ķīnas tūristu skaits Latvijā ir palielinājies sešas reizes. Esam priecīgi, ka UnionPay karšu īpašniekiem, viesojoties Latvijā, būs iespēja norēķināties ar kartēm Swedbank POS termināļu tīklā, bet tādējādi tirgotājiem tas ļauj apkalpot vēl plašāku klientu loku. Ar šo sadarbību Swedbank kļūst par pirmo banku Latvijā, kas sāk pieņemt Ķīnas UnionPay kartes bankas POS termināļu tīklā.”

“Mūsu veikalos Latvijā ik dienu iepērkas klienti no dažādām pasaules valstīm, tostarp no Ķīnas. Viena no mūsu augstākajām prioritātēm vienmēr ir bijusi klientu apkalpošana. Priecājamies, ka Swedbank maksājumu termināļu tīklā ir ieviesta funkcija, kas ļauj norēķināties ar UnionPay kartēm – mūsu veikalos jau veikti pirmie maksājumi."

"Šo ērto funkciju novērtējam, jo saredzam ieguvumus vēl efektīvākai klientu apkalpošanai,” stāsta pulksteņu veikala tīkla “LAIKS” valdes loceklis Vladimirs Kuļikovs.

Tā kā lielākais tūristu pieplūdums vēl gaidāms, arī šo norēķinu popularitāte vēl tikai pieaug, bet kopš jaunās funkcionalitātes ieviešanas, Latvijā veikti jau vairāki desmitu darījumu dažādos Rīgas veikalos. Populārākās norēķinu vietas ir saistītas ar interesi par dažādu apģērbu un aksesuāru veikalu, restorānu, kā arī pārtikas preču un suvenīru iegādes vietām.

  • Vairāk par to, kādas priekšrocības ir tirgotājiem, strādājot ar Swedbank POS termināļiem, kā izvēlēties tieši sev piemērotāko, kā arī iespēju pieteikties īpašajam piedāvājumam atradīsiet šeit.