14. sep, 2020

Dr. Elīna Miķelsone: Kā kļūt stabilākam un pelnīt vairāk?

Tieši brīdis, kas esam viszemākajā punktā, ir brīdis, kad varam veikt visaugstāko atspērienu, lai sasniegtu vēl nebijušus biznesa lidojuma augstumus un gūtu arī lielāku peļņu. Covid pandēmijas laikā daudziem uzņēmumiem tas veiksmīgi izdevās, pielāgojot savu esošo piedāvājumu, pārceļot savu darbību uz tiešsaistes vidi, vai sākot piedāvāt jaunus produktus un pakalpojumus.

Kā to izdarīt? Viena no metodēm ir biznesa diversifikācija jeb biznesa virziena dažādošana.  Tas palīdz iegūt jaunu uzrāvienu uzņēmumam un vienlaikus arī samazināt riskus. Izmantojot biznesa diversifikācijas metodi, iespējams ieraudzīt, kā uzlabot un kombinēt esošos produktus un pakalpojumus, kā arī radīt jaunus vai pat uzsākt darbību jaunā biznesa jomā.

 

Cik jūs esat gatavi biznesa dažādošanai jeb diversifikācijai? Vai jūs esat biznesa diversifikācijas ieviesējs, vizionārs vai drīzāk vadītājs? Noskaidrojiet to uzņēmuma diversifikācijas pašvērtējuma testā!

Lai izpildītu testu, spied šeit!

Uzziniet vairāk par diversifikācijas metodi no radošu risinājumu un inovāciju ekspertes Dr. Elīnas Miķelsones videolekcijā “Kā kļūt stabilākam un pelnīt vairāk?”, kas ir piektais video stāsts mācību programmā ”Uzņēmuma darbs pārmaiņu laikā”.

“Kā aizņemties idejas? Nekad neskatieties uz savu konkurentu darbu, neskatieties uz līdzīgām labajām praksēm. Mēģiniet sākt ar to, ka jūs skatieties uz citu nozaru labajām praksēm. Ja no citām nozarēm spēsiet tās tehnikas un sistēmas pārnest uz savu nozari, varēsiet radīt inovācijas. Ja skatīsieties tikai no savas nozares, labākajā gadījumā tās būs tikai imovācijas.”