15. mar, 2021

Swedbank digitālie pakalpojumi ērtākai ikdienai

Laikā, kad joprojām jāievēro drošības pasākumi, lai pasargātu sevi un savus tuvākos, mēs veidojam arī jaunus paradumus, aizvien vairāk izmantojot digitālos risinājumus. Arī uzņēmējiem pieejamo bankas pakalpojumu klāsts tiek papildināts un pilnveidots, lai visi ikdienas pakalpojumi būtu ērti izmantojami internetbankā vai mobilajā lietotnē.

Parakstīt dokumentus elektroniski

Ja agrāk dokumentu parakstīšanu attālināti izmantoja tikai atsevišķu profesiju pārstāvji vai uzņēmēji, kas sadarbojās ar citiem uzņēmējiem ārvalstīs, kur bija sarežģītāk to nokārtot klātienē, tad šobrīd iesniegumus bankai, valsts iestādēm un citiem uzņēmumiem ērti var parakstīt, izmantojot digitālos paraksta rīkus.

  • Dokumentu parakstīšanas rīks

Mūsu jaunums – pavisam ērts, drošs un universāls rīks jebkādu dokumentu parakstīšanai starp dažādiem uzņēmumiem un komunikācijai ar valsts iestādēm. Tas darbojas gan datorā, gan mobilajā telefonā. Lai izmantotu šo rīku, jābūt Swedbank klientam un jāreģistrējas uzņēmumu platformā biznesa.swedbank.lv. Tieši šobrīd – iepazīšanās periodā 100 paraksti pieejami bez maksas. Vairāk par dokumentu parakstīšanas rīku uzziniet šeit.

  • Smart-ID Basic un Smart-ID Qualified

Tāpat popularitāti turpina iegūt autentifikācijas, maksājumu apstiprināšanas un līgumu parakstīšanas rīks Smart-ID.

Ir divi Smart-ID veidi, un katram no tiem – savas iespējas.

  • Smart-ID Basic, ko var izmantot bankas piedāvātajiem e-pakalpojumiem un reģistrēt ikviens, izmantojot kodu kalkulatoru vai Smart-ID. Tas piedāvā arī uzlaboto elektronisko parakstu ar nekvalificētu sertifikātu.
  • Smart-ID kvalificēts elektroniskais paraksts (QES), kuru, ja jums iepriekš ir bijis Smart-ID Basic, varat reģistrēt paši, veicot pases vai ID kartes un sejas skenēšanu. Tas ļauj pieslēgties pie e-pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir līgums ar risinājuma nodrošinātāju.

Vairāk par Smart-ID lejuplādēšanu un dažādiem praktiskiem jautājumiem varat uzzināt šeit.

Kļūt par klientu un risināt finanšu lietas attālināti

Viena no pirmajām vajadzībām uzņēmumam, kā jaundibinātam, tā jau strādājošam, ir konta atvēršana. Ja iepriekš tas nozīmēja došanos uz filiāli, tad šobrīd to ērti un ātri var paveikt internetā. Kā redzam, uzņēmēji novērtē šo iespēju – 2020. gadā pagaidu kontu attālināti atvēra katrs otrais jaundibinātais uzņēmums, un interese turpina augt. Atvērt norēķinu kontu var būt nepieciešams arī uzņēmumam ar pieredzi, un arī te ir risinājums, kuru izmanto aizvien vairāk uzņēmumu – pagājušajā gadā attālināti atvērti vairāk nekā 40% no visiem norēķinu kontiem. Kā to izdarīt?

  • Pagaidu konta atvēršana

Ja esat tikko nodibinājis uzņēmumu, piedāvājam atvērt pagaidu kontu pamatkapitāla iemaksai, ko pēc uzņēmuma reģistrācijas Uzņēmumu reģistrā var noformēt kā norēķinu kontu attālināti un bez maksas.

  • Norēķinu konta atvēršana

Ikvienam uzņēmumam ir iespēja internetbankā atvērt jaunu norēķinu kontu, un esošajiem Swedbank klientiem – arī papildkontu, turklāt šie pakalpojumi ir bez maksas. Parakstīt līgumu attālināti var uzņēmuma paraksttiesīgā persona ar vienpersoniskām paraksttiesībām.

Citi ikdienas pakalpojumi, ko var atrisināt digitāli

-         Pieņemt karšu maksājumus un iznomāt karšu termināļus

-         Iegādāties vai pieteikt mini karšu termināļu iegādi vai atgriešanu

-         Pieteiktdebetkaršu un kredītkaršu saņemšanu pa pastu

-         Pieteikties dažādiem finansējuma veidiem u.c.

 Pārvaldīt ikdienas lietas internetbankā vai mobilajā lietotnē

Lai arī internetbankas pamatlietas – maksājumu veikšana, konta pārskats un daudzas citas – ir kļuvušas par pašsaprotamu un neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu jau vairāk nekā 25 gadu garumā, ir lietas, kam vērts pievērst uzmanību. Jo, kā redzam pēc mūsu klientu darbībām, vēl salīdzinoši nesen tās tika risinātas, nākot uz filiāli vai zvanot bankai.

Tā nodrošinās iespēju pievienot vai dzēst lietotājus, mainīt lietotāju režīmus, kā arī kontu, maksājumu un lietotāju limitus.

Tā nodrošina iespēju ērti veikt pārskaitījumus uz kontu vai bezkontakta maksājumus ar karti un citām viedierīcēm (ApplePay, GooglePay, GarminPay, FirbitPay, Android maksājumus), apmaksāt iepriekš sagatavotus maksājumus, aktivizēt bezkontakta maksājumus (funkcionalitāte pieejama tikai uzņēmuma juridiskajam pārstāvim), saņemt paziņojumus par maksājumiem vai naudas saņemšanu uzņēmuma kontā, bloķēt un atbloķēt karti, mainīt kartes limitus (funkcionalitāte pieejama tikai uzņēmuma juridiskajam pārstāvim), veikt valūtas maiņas darījumus, lietot mini termināli sasaistē ar mobilo lietotni.

Protams, mobilajā lietotnē var pieteikties arī jauniem pakalpojumiem un izmantot biometriju vai/un Smart-ID, lai ielogotos un apstiprinātu maksājumus.

Ir jautājumi? Piesakieties konsultācijai!

Ja nepieciešama individuāla konsultācija, piesakieties uz sarunu pie mūsu speciālistiem jums ērtā laikā šeit. Palīdzēsim ar jautājumiem par finansēšanu, skaidras naudas pārvaldības iespējām vai citām jūsu uzņēmumam svarīgām tēmām. Lai neaizmirstu par konsultāciju, varat atzīmēt, ka vēlaties saņemt atgādinājuma īsziņu. Savukārt, ja jautājumi ir steidzami un vēlaties tos ātri risināt ar sarakstes palīdzību, varat izmantot tērzētavas (čata) funkciju internetbankā.

Zvaniet konsultāciju centram pa tālruni 67444444, ja:

  •  neatrodat atbildes uz jautājumiem internetbankas sadaļā “Klientu atbalsts”;
  • nepieciešams mainīt līguma limitus;
  •  nepieciešama palīdzība, atrodoties ārvalstīs, vai arī jārisina citi steidzami jautājumi.