Tēmas Tēmas

Tēmas

Vēlme likt naudai pelnīt naudu un tam pakārtoti ērti investīciju risinājumi šodien arvien vairāk cilvēkus pamudina sākt brīvos līdzekļus ieguldīt finanšu tirgos.

Bailes pazaudēt ieguldīto naudu ir kā pieredzējušiem investoriem, tā iesācējiem. Ko darīt, lai šo risku mazinātu?

Pēdējo nedēļu laikā starptautiskie finanšu tirgi ir piedzīvojuši kritumus, galvenokārt bažu dēļ par ASV prezidenta Donalda Trampa plašo tarifu iespējamo ietekmi uz ekonomiku.

Pasaules centrālās bankas jau kādu laiku ir sākušas samazināt starpbanku likmes, kas ietekmē arī komercbanku piedāvātās noguldījumu procentu likmes.

IPO jeb pirmreizēja uzņēmuma akciju izlaišana fondu biržā ir iespēja iedzīvotājiem kļūt par investoru un ilgtermiņā pelnīt kā šī uzņēmuma akcionāriem.

Kādi nodokļi jāmaksā par ieguldījumiem? No kādas summas investīcijas jādeklarē? Kā atšķiras ieguldījumu konts no vērtspapīru konta? Lai ieguldīšana nesagādātu liekas raizes, esam apkopojuši svarīgāko informāciju.

Iespēja ērti uzkrāt, papildināt kontu ar karšu maksājumu noapaļošanas funkciju un pelnīt ar kontā esošo naudu kļūst arvien populārāka.

Ņemot vērā pasaules centrālo banku lēmumus par starpbanku likmju samazināšanu, aizvien aktuālāks ir jautājums, ko darīt, lai liktu savai naudai pelnīt un pasargātu to no inflācijas.

Naudas uzkrāšana 20 gadu vecumā var šķist neiespējams uzdevums, bet tieši šis ir būtiskākais laiks, lai sāktu veidot uzkrājumus nākotnei.

Ja vien es toreiz būtu zinājis, kā būtu mainījusies mana dzīve, ja pagātnē būtu pieņemti racionāli lēmumi, kuri šobrīd šķiet tik acīmredzami?

Pensiju 2.līmeņa nauda nav kaut kas abstrakts, bet katra strādājoša iedzīvotāja reāli uzkrāta nauda.

Jautājums, kam uzticēt savas nākotnes pensijas veidošanu, ir būtisks, jo - tas, cik veiksmīgi strādās pensijas pārvaldītājs, noteikts, cik nodrošinātas būs Tavas vecumdienas.

Jau gandrīz 1,3 miljoniem cilvēku Latvijā paralēli parastajai valsts nodrošinātajai vecuma pensijai papildu uzkrājums vecumdienām veidojas arī pensiju sistēmas 2. līmenī.

Gads iesākās ar nenoteiktību finanšu tirgos, it īpaši tehnoloģiju sektorā. Taču 24. februārī, sākoties karam Ukrainā, tirgi saņēma jaunu triecienu, kam nekavējoties sekoja vēl nebijušas sankcijas pret Krieviju.

Ieguldot naudu finanšu tirgos, bieži saskaramies ar dažādām bažām, kas var ietekmēt mūsu ieguldīšanas stratēģiju.

Ja esi apsvēris domu spert pirmos patstāvīgos soļus investīciju pasaulē, uzdod sev šos jautājumus. Tie palīdzēs pieņemt lēmumu, vai esi gatavs sākt jau šodien. Stāsta Swedbank Ieguldījumu līnijas vadītājs Rolands Zauls.

Šoruden valdība atbalstīja* iemaksu samazināšanu pensiju 2. līmenī par 1 procentpunktu no 2025. gada līdz 2028. gadam.

Ar gada apskatu dalās Andris Lāriņš, Swedbank Finanšu institūciju un kapitāla tirgus jomas vadītājs Baltijā.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības ceļvedis

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Populārākie