20 eiro par sirdsmieru, kalnos slēpojot
Atpūta

20 eiro par sirdsmieru, kalnos slēpojot

Edgars Poļačenoks, slēpojot Austrijā, krita un smagi sagrieza kreisās rokas īkšķi. Tagad viņš ir priecīgs, ka pirms došanās uz slēpošanu iegādājās Swedbank ceļojuma apdrošināšanas polisi tā sedza lielāko daļu izdevumu.

Trauma – sīka, bet nepatīkama

Par to, kā pamanījās gūt tik nepatīkamu traumu, Edgars tagad stāsta:

„Man pat grūti pateikt, kā tas notika. Braucu no ļoti stāva kalna un kaut kā nokritu. Sākumā neko nejutu, tikai redzēju, ka cimds ir pušu. Braucu tālāk un tikai tad pamanīju, ka no cimda tek asinis; tad gan sapratu, ka nav labi.”

Atceroties nepatīkamo piedzīvojumu, Edgars pieļauj, ka krītot pirkstu sagriezis pret aso slēpes kanti un, kā pats ar smaidu saka, „ļoti veiksmīgi iegriezu līdz kaulam”.

Tiesa, Austrijas slimnīcā redzot, kādas traumas cilvēki guvuši, uz kalna slēpojot – no lauztām kājām līdz pat lauztiem pleciem, par savu gadījumu viņš saka: „Ir jau labi! Es ar savu pirkstiņu salīdzinājumā biju nekas...” Tagad gan kādu brīdi jāgaida, kamēr sadzīs, tāpēc pašreiz Edgars nevar iet uz pirti, staigājot pa ielu, visu laiku rokā jābūt cimdam. „Nākas būt pacietīgam, taču roka dzīst, un gan jau viss būs kārtībā!” viņš optimistiski saka.

Medicīniskā aprūpe augstā līmenī

Protams, Edgars ir ļoti pateicīgs Austrijas ārstiem, kas palīdzējuši ļoti raiti un tiešām kvalitatīvi. Viņaprāt, medicīniskā aprūpe Austrijā ir patiešām augstā līmenī, lai gan, kā Edgars piebilst, arī pakalpojumu cenas tur ir diezgan augstas.

„Droši vien varētu teikt, ka tajā brīdī sapratu, par ko maksāju. Tur, Austrijā, ir vesela sistēma – zini, ka aprūpe būs, ka būs labs serviss, laba attieksme un labi materiāli. Vari būt drošs, ka mediķi tevi nogādās no kalna lejā līdz slimnīcai, nevis pašam būs jādomā, kā uz turieni tikt.”
Pēc viņa domām, sistēma ir atstrādāta, un šajā gadījumā cena par ārstēšanu bijusi pieņemama.
Pēc Edgara teiktā, lielākā veiksme bijusi tā, ka viņš bija apdrošinājies.

„Par polisi samaksāju, šķiet, 20 eiro, un tas noteikti bija tā vērts! Lielākoties apdrošināšana man sedza visu ārstēšanos. Kaut ko iztērēju par pārsienamajiem un pretsāpju zālēm, taču gan pirksta sašūšanu, gan pārējo sedza apdrošināšana.”

Labāk nodrošināties!

Par apdrošināšanas nepieciešamību Edgars vairs nešaubās:

„Kopš esmu sācis vairāk ceļot, vienmēr to iegādājos. Šis brauciens bija bez sievas un bērna. Sākumā devos uz Bosniju, kur bija daudz kalnu un dzīvošana dabā, un jau tad bija skaidrs – jebkurā gadījumā labāk ir apdrošināties. Tas bija pareizs lēmums!”

Taču arī tad, kad Edgars dodas ceļojumā kopā ar ģimeni, viņš vienmēr iegādājas apdrošināšanu, jo, kā pats saka:

„Nekad nevar zināt, kā būs ar bērniem: viņi var skriet un paklupt... Tāpēc varbūt tiešām ir taisnība teicienam: kas pats sevi sargā, to Dieviņš sargā, vai arī – nelaimes gadījumā apdrošinātājs par tevi samaksā. Protams, labāk ir, ja samaksā savus 20 eiro par apdrošināšanu, un tev sirdī ir miers.”

Swedbank apdrošināšanas polisi varat iegādāties internetbankā.