Sarunu festivālā LAMPA sarunas par izglītību
Atpūta

Sarunu festivālā LAMPA sarunas par izglītību

Šogad Sarunu festivāls LAMPA Covid pandēmijas dēļ norisinājās neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu, piedzīvojot to klātienē LAMPAS studijās Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē, kā arī tiešraidē.

Jau sesto gadu LAMPĀ Swedbank aicināja uz sarunu par to, kam un kā jāmainās izglītībā, lai katram bērnam Latvijā būtu pieejama izcila izglītība. 

  • Diskusija "Swedbank finanšu pratības cikls: finanšu pratība skolās, biznesā, sabiedrībā un indivīda izpratnē". Vispārējā vidējā izglītībā ir iespēja apgūt ekonomikas pamatus, bet tikai 44% Latvijas skolēnu izmanto šo iespēju. Nobriedušās ekonomikās uzņēmumu lēmums par savu akciju kotēšanu biržā ir ierasts solis, kamēr Latvijā retums. Latvijā mēs strādājam čaklāk kā vidēji Rietumeiropā, tomēr Eiropas turību pārskatāmā nākotnē nesasniegsim un iedzīvotāju finanšu pratības līmenis ir zems. Kur slēpjas problēma? Par to Reinis Rubenis sarunāsies ar Skola2030 Mācību satura ieviešanas vadītāju Zani Oliņu, ekonomikas pētnieku Arni Sauku, ekonomikas antropologu Andri Šuvajevu un “Madara Cosmetics” dibinātāju un vadītāju Lotti Tisenkopfu-Iltneri.
  •  Diskusija "Ieguldījumu plašumos". Vai investēt var ikviens, un vai to vispār vajag darīt? Cik daudz līdzekļu vajadzīgs, lai sāktu domāt par ieguldīšanu? Ar ko atšķiras populārākie ieguldījumu instrumenti? Kā novērtēt riskus, un cik “maksā” investīcijas? Kādēļ tik maz zinām par ieguldījumu veikšanu, un kā apklusināt bažas par neizdošanos? Uz šiem jautājumiem par ieguldījumu veikšanu un iespējām atbildes meklēs Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons kopā ar Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāju Daigu Auziņu-Melalksni, Swedbank Private Banking vadītāju Karīnu Kulbergu un privātinvestoru Aleksi Rigunu.

Swedbank Izglītības studijas pasākuma teritorijā varēs papildināt enerģiju sarunām par izglītību ēdināšanas zonā. 4.septembrī būs iespējams iegādāties gardās Bao Bun Riga bao maizītes, 5. septembrī VegStop vegāniskos burgerīšus ar pilngraudu maizi, wrapus, uzkodas un smūtijus. Gan piektdien, gan sestdien būs arī Rolling Coffee ar savu mobilo kafijas Mini cooper, piedāvājot kafiju no Kuldīgā grauzdētām kafijas pupiņām un citus dzērienus.

Līdz ar Swedbank Izglītības studiju, sestajā Sarunu festivālā LAMPA pirmo reizi Swedbank cels skatuvi jauniešiem sarunām par vides tēmām Save the Turtles, kas šogad notiks digitālā formātā un to varēs vērot tiešraidē Swedbank Latvia Youtube kanālā un Facebook lapā.

Swedbank ir Sarunu festivāla LAMPA līdzdibinātājs un līdzrīkotājs. Šogad LAMPA norisināsies no 2. līdz 5. septembrim –  četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā, LAMPA bez maksas būs skatāma tiešraidē mājaslapā festivalslampa.lv un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā un citviet pasaulē, kā arī klātienē LAMPAS studijās.