Tēmas Tēmas

Tēmas

Swedbank ekspertu radītā finanšu pratības spēle “Naudpratis” jauniešiem palīdzēs saprast, kā gudrāk pieņemt lēmumus par naudas tērēšanu un pelnīšanu.

No 1. jūlija pensiju pārvaldītājiem būs pieejama informācija par savu plānu dalībniekiem, kas ļaus veiksmīgāk uzrunāt iedzīvotājus un izglītot par riskiem un iespējām, ko sniedz katrs no pensiju 2.līmeņa plāniem.

Aktualitātes komentē Rolands Zauls, Swedbank Ieguldījumu produktu līnijas vadītājs.

Izpratne par savām naudas lietām ir pamats tam, lai justos droši par kopējo finanšu veselību.

Darbu uzsācis Swedbank dibinātais “Fonds AUGT”, kura mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības izglītības kvalitāti, finanšu pratību un prasmes mācīties mūža garumā.

Jauniešiem, kuri šogad sasniedz 18 gadu vecumu, Swedbank dāvinās pirmos investīcijām domātos līdzekļus 20 eiro apmērā.

Februārī akciju tirgi turpināja uzrādīt labu sniegumu, attīstot pozitīvo dinamiku, kas bija vērojama janvārī.

Trīs gadu laikā, kopš Latvijā ir pieejami Swedbank Robur fondi, ir pieaudzis investoru skaits, kas fondos iegulda.

Finansiālā labbūtība ir maratons, nevis sprints, citiem vārdiem – tā neatnāk vienā dienā un tās veicināšanai ir jāpieiet ar stingru disciplīnu.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības ceļvedis

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Aptauja

Vai zini, kur atrodas Tavs pensiju 2.līmenis?

Populārākie