Tēmas Tēmas

Tēmas

Lai arī šķiet, ka traumas parasti tiek gūtas sportojot vai darot ko riskantu, tomēr statistika rāda, ka to biežākais iemesls ir dažādas sadzīviskas situācijas.

Lai gan ikdienā reti kurš vēlas aizdomāties par smagām tēmām, patiesībā dzīve mēdz mūs pārsteigt brīžos, kad to vismazāk gaidām.

Linda Krūkle zaudēja vīru nelaimes gadījumā, un liels bija viņas pārsteigums, kad saņēma ziņu no bankas par dzīvības apdrošināšanas atlīdzību.

Mobings skolās ir realitāte, ar kuru saskaras daudzi bērni. Kā to atpazīt un kā palīdzēt bērniem un jauniešiem?

Ko ir vērts apdrošināt, ja uzņemies lielākas kredītsaistības? Par to šajā podkāsta epizodē runāsim ar Swedbank apdrošināšanas jomas ekspertēm Lindu Rostoku un Lanu Ratnieci.

Lai gan savu ikdienu cenšamies pavadīt droši un bez pārgalvībām, ikviens no mums var sastapties ar negaidītām dzīves situācijām, kad nākas piedzīvot arī finansiālus zaudējumus.

Ceri uz labāko, gatavojies sliktākajam! Šī senā dzīves gudrība ir būtiskas finansiālās drošības jomas – apdrošināšanas – mugurkauls un asinsrite.

Visbiežāk mobings notiek klasē, tāpēc skolas vadības un personāla iesaiste un izpratne var būt izšķiroša mobinga situāciju risināšanā.

Par mobinga upuriem bieži kļūst tie bērni un jaunieši, kuri kaut kādā mērā atšķiras no citiem. Lai to mazinātu, ir jāmāca pieņemt dažādību.

Mobings visbiežāk sākas skolā, un tai arī būtu jābūt vietai, kur tas jāatrisina. Taču ne vienmēr skolai ir zināšanas, resursi un gribēšana to panākt.

Ja klasē notiek mobings, tas negatīvi ietekmē pilnīgi visus iesaistītos, jo visi bērni atrodas augsta stresa un spriedzes apstākļos, kas rada dažādas grūtības.

Mobinga sekas uz bērna mentālo veselību var būt dažādas – no mācību traucējumiem līdz depresijai. Tāpēc ir svarīgi to laicīgi pamanīt un rīkoties.

Konfliktsituāciju risināšanas prasmes bērni mācās no pieaugušajiem, un ir kritiski svarīgi to apgūt jau no mazotnes.

Lai bērni apgūtu un veidotu veselīgas konfliktu risināšanas prasmes, būtiska loma ir pieaugušo iesaistei.

Mobingam ir negatīvas un ilgstošas sekas, kas attiecas ne tikai uz cietušo, bet arī uz pāri darītāju, tāpēc vecākiem šādas konfliktsituācijas jāpalīdz risināt pēc iespējas ātrāk.

Ja pat šķiet, ka zinām visu par mūsu bērnu, izmaiņas bērna uzvedībā vai veselībā var liecināt par nopietnām problēmām ārpus mājas.

Kādēļ ģimenes lokā būtu jāapskata jautājums– kāds būtu mūsu “plāns B” negaidītām dzīves situācijām, lai par finansiālo pusi nepatīkamākajos mirkļos nebūtu jāuztraucas?

Plāns B negaidītām dzīves situācijām ir risinājums, lai miers iestātos jau tagad un zustu satraukums par finansiālo pusi nepatīkamākajos dzīves mirkļos.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības ceļvedis

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Populārākie