Karjera

„Zeltīte Tatoos”: veiksmīga ideja, atjautīgs risinājums

Šis pelnītprieka stāsts ir par īslaicīgo tetovējumu ražotājām „Zeltīte Tatoos”.

Ikdienā strādājot katra savā darba vietā, „Zeltīte Tatoos” komandas meitenes ārpus darba laika velta sevi šādai pelnītprieka īstenošanai dzīvē.

Lūdzu, pastāstiet par „Zeltīte Tatoos”! Kāds ir jūsu pelnītprieka stāsts? Kam veltāt laiku ārpus sava pamatdarba?

„Zeltīte Tattoos” veic īslaicīgo tetovējumu ražošanu un tirdzniecību. Īslaicīgie tetovējumi ir uz ķermeņa uzklājamas uzlīmes, kas savu noturību saglabā 2–5 dienas. Tas ir ideāls aksesuārs gan ikdienai, gan atzīmējot īpašus notikumus. Latvijā šāds ķermeņa izdaiļošanas veids kļuva pazīstams pagājušajā vasarā, un „Zeltīte Tattoos” ir šīs tendences aizsācēja, dažu mēnešu laikā iegūstot vairāk nekā 4000 sekotāju Facebook vietnē un ar publikācijām nonākot tādos izdevumos kā, piemēram, „Shape” un „L’Officiel”.

Vai ikdienā ir viegli apvienot pamatdarbu ar piepelnīšanos?

Ja papildu bizness nes prieku un ir aizraujošs, to neuztveram kā papilddarbu, bet gan kā iespēju sevi attīstīt arī ārpus darba vietas. Protams, ir dienas, kad visa šķiet par daudz, bet mēs esam trīs un spējam cita citu atbalstīt.

Kas pamudināja aizraušanos ar īslaicīgajiem tetovējumiem pārvērst īstā pelnītpriekā? Savu ikdienu taču vadāt dažādās nopietnās uzņēmējdarbības nozarēs  banku biznesā, aviācijā, drukas tehnoloģijās.

Īslaicīgos tetovējumus bijām noskatījušas ārzemēs. Stāstot par tiem cilvēkiem šeit, sastapāmies ar dzīvu interesi par iespējam tādus iegūt. Redzot, ka apkārtējo interese tikai pieaug, izlēmām lietas ņemt savās rokās un radīt zīmolu, kas īslaicīgos tetovējumus ieviestu arī Latvijas tirgū. Pašā sākumā gan vēl īsti neticējām, ka mēs to spēsim, bet pirmajiem soļiem sekoja nākamie, un, apkārtējo intereses iedvesmotas, tikai gājām uz priekšu un turpinājām augt.

Kādā formā darbojas jūsu pelnītprieka projekts? Vai līdzās pamatdarbam jums ir savs uzņēmums?

„Zeltīte Tattoos” reģistrēts kā mikrouzņēmums, kurā darbojamies uz dažādu sadarbības līgumu pamata. Šādu lēmumu pieņēmām tāpēc, ka vienai no mums jau bija pieredze ar šāda tipa uzņēmumiem, un arī draudzīgās nodokļu likmes dēļ. Par informācijas avotu mums kalpoja gan internets, gan arī sarunas ar draugiem un kolēģiem. Jāatzīst, ka jaunajiem uzņēmējiem ne vienmēr ir viegli pašiem izprast visas ar grāmatvedību saistītas lietas, un tas sākumā noteikti ir izaicinājums.

Kas bija pirmie soļi, uzsākot īstenot savu pelnītprieka ideju?

Kā dāmas no komunikācijas un mārketinga vides uzreiz pēc idejas rašanās sākām domāt par zīmola nosaukumu un logotipu. Tam sekoja pasākumu plāna izveidošana un, visbeidzot, Facebook lapa. Pirmie klienti mums bija agrāk nekā pati prece, un jau pāris nedēļu vēlāk bijām ierautas aktīvā darbu mutulī — ar savu mājas lapu un plāniem piedalīties vasaras festivālos.

Vai jūsu rīcībā jau bija visas nepieciešamās zināšanas un prasmes savas pelnītprieka idejas īstenošanai, vai arī nācās kaut ko apgūt no jauna?

Mums katrai ir savas stiprās puses, kuras liekam lietā, bet noteikti katru dienu iemācāmies ko jaunu. Esam arī katra sevī atklājušas jaunus talantus un spējam izdarīt jebko — galvenais ir mēģināt un neapstāties pie pirmajām neveiksmēm. Mūsu ikdienas darbā liela loma ir komunikācijas prasmēm, spējai vienlaikus organizēt darbu un neieciklēties uz detaļām. Katrai no mums ir citāds pamatdarbs, bet prasmes, kuras izmantojam gan tajā, gan šeit, ir līdzīgas. Vienīgi šajā gadījumā priekšnieki sev esam mēs pašas — katrs mūsu pieņemtais lēmums tieši ietekmē uzņēmuma nākamos izaugsmes soļus.

Kā un kur pārdodat vai izplatāt savu produkciju? Ar ko sākāt un kā tas laika gaitā mainījies?

Mums ir savs interneta veikals. Sākumā savu produkciju pārdevām vienīgi tajā, bet drīz aizsākām sadarbību arī ar citiem viekaliem. Pašlaik jau mūsu produkciju iespējams iegādāties teju visā Latvijā — Rīgā, Siguldā, Ventspilī, Cēsīs, Ogrē un Valmierā — un arī dažviet ārpus tās. Piedalāmies arī dažādos pasākumos, piemēram, korporatīvās ballēs un vasaras tirdziņos. Arvien plašāka veidojas mūsu sadarbība ar dažādiem uzņēmumiem, kuriem palīdzam radīt pašiem savus īslaicīgos tetovējumus.

Ja arī jums ir kāda aizraušanās, īpašs talants, zināšanas un prasmes, apdomā iespējas likt to lietā, lai savu darbotiesprieku īstenotu pelnītpriekā! Vairāk par kampaņu lasi mājaslapā!