Kas jādara, lai tavu pensiju mantotu?
Uzkrājumi

Kas jādara, lai tavu pensiju mantotu?

Vai zināji, ka tev ir iespēja atstāt mantojumā savu pensijas 2.līmeņa uzkrājumu? Tas nozīmē – palielināt potenciālās pensijas apmēru kādam tuviniekam.

Valsts fondēto pensiju likums nosaka, ka no pagājušā gada ikviens pensiju 2. līmeņa dalībnieks, kurš vēl nav sasniedzis pensijas vecumu, var izvēlēties, kā izmantot uzkrājumu gadījumā, ja persona nenodzīvo līdz vecuma pensijai.

Pastāv trīs izvēles iespējas. Pirmā - pensiju otrā līmeņa kapitālu nodot mantošanai Civillikuma noteiktajā kārtībā. Otrā - ja nu gadījumā kaut kas atgadās, lai tavs uzkrājums tiktu pievienots konkrētas personas pensiju 2. līmenim. Savukārt trešā – to novēlēt valstij, ieskaitot valsts pensiju speciālajā budžetā. Tas notiek arī tad, ja izvēli neizdara. Savu izvēli jebkurš var izdarīt, dodoties uz portālu Latvija.lv.

Kas jādara? Soli pa solim

Diskusija - kam būs un kam nebūs pensija?

Kā ir dzīvot neziņā par rītdienu un to, cik svarīgs ir finansiālais buferis neparedzētām situācijām, mums visiem parādīja pērnais gads. Skatoties līdzībās – lai kāda arī būs mūsu nenoteiktā nākotne, pensija būs vajadzīga ikvienam. Un lai tā būtu, par to jādomā jau šodien.

  • Lai noskaidrotu, kādas ir mūsu iespējas ar šī brīža rīcību ietekmēt savu nākotni, un rastu atbildes uz citiem sev interesējošiem jautājumiem - skatieties ekspertu video diskusiju.