Auto

Auto kredīts – ātrs un ērts risinājums

Tieši pirms vasaras saulgriežiem Swedbank kliente Liene Lapsiņa, izmantojot bankas piedāvātā kredīta priekšrocības, tika pie sava sapņu auto.

Nepievilt sapni

Par to, ka pienācis laiks iegādāties jaunāku un labāku auto, Liene prātoja jau labu laiku. Bija noskatīts arī sapņu modelis – „Audi A3”. Pirkt jaunu spēkratu Liene pagaidām nevar atļauties, jo dzīvo un pelna viena, turklāt turpina atmaksāt studiju kredītu. Bet, ja apņēmības pilnam cilvēkam ir sapnis, vienmēr atrodas arī iespēja to piepildīt.

Līzings vai kredīts?

„Sākumā domāju par līzingu,” – stāsta Liene. „Devos uz banku, lai to noformētu, bet bankas pārstāvis pārliecināja, ka manā gadījumā, kad es nepērku jaunu vai mazlietotu auto, izvēloties kredītu, būs mazāka ņemšanās ar novērtējumu, turklāt mašīna uzreiz būs manā, nevis bankas īpašumā. Nolēmu, ka šis veids patiešām man būs ērtāks un izdevīgāks.”

Kas meklē, tas atrod

Liene internetbankā noformēja 6900 EUR kredītu auto iegādei, jo tāda bija summa, par kuru lielāku pašreizējos apstākļos viņa nevēlējās aizņemties un par kādu varētu nopirkt „Audi A3”, jaunāku par desmit gadiem. Taču... tirgū vairs nebija piedāvājumu.

„Pēc ilgiem un gandrīz jau bezcerīgiem meklējumiem tieši pirms Jāņiem savu sapņu auto es beidzot atradu Tukumā. Pārdevējs bija pārsteigts, ka svētku laikā kāds ne tikai meklē, bet grib tūdaļ arī pirkt nost. Visas formalitātes nokārtoju vienas dienas laikā. Izvēloties līzingu, tas būtu bijis ilgāk.”

Tagad Liene Lapsiņa ir 2006. gada izlaiduma „Audi A3” īpašniece. Turklāt viņai laimējās to nopirkt par ievērojami zemāku cenu.

Draudzīgi atmaksas noteikumi

Atlikumu – vairāk nekā 1000 EUR – Liene uzreiz atmaksāja bankai, kas bija ļoti vienkārši izdarāms internetbankā. „Līdz ar to mans ikmēneša maksājums ir ievērojami samazinājies. Kredītu noformēju uz četriem gadiem, bet plānoju to dzēst ātrāk, izmantojot elastīgās kredīta atmaksas iespējas bez komisijas maksas. Zinu, ka tikšu ar visu galā. Tā, protams, ir atbildība – jārēķinās ar regulāro maksājumu, bet manī ir pārliecība, ka bankas pārstāvis jebkurā gadījumā palīdzēs izdomāt vispiemērotāko risinājumu tieši man.”

Izmantojiet arī jūs – auto kredīts vai patēriņa kredīts auto iegādei

Ja vēlaties iegādāties lietotu – līdz ar to arī lētāku – mašīnu, apsveriet iespēju atkarībā no pirkuma summas noformēt auto kredītu vai patēriņa kredītu. Visizdevīgāk to darīt internetbankā.

Kredīts auto iegādei

• Aizdevuma summa: 3 000–12 000 EUR

• Termiņš: līdz 5 gadiem

• Ikmēneša ienākumi: no 600 EUR mēnesī (no 800 EUR ar galvotāju, ja tāds tiek piesaistīts)

• Komisijas maksa: 100 EUR

• Procentu likme: no 8 % (tiek noteikta katram klientam individuāli)

Uzzini vairāk par auto kredītu!

Patēriņa kredīts auto iegādei

• Aizdevuma summa: 500–3 000 EUR

• Termiņš: līdz 5 gadiem

• Ikmēneša ienākumi: no 252 EUR pēc nodokļu nomaksas

• Komisijas maksa: 2% no summas (minimālā – 20 EUR)

• Procentu likme: no 16% (tiek noteikta katram klientam individuāli)

Uzzini vairāk par patēriņa kredītu auto iegādei!

Abos gadījumos:

• automašīna tiek reģistrēta uz auto kredīta ņēmēja vārda (reģistrācija jāveic 30 dienu laikā pēc līguma parakstīšanas);

• iespējama aizdevuma pirmstermiņa dzēšana bez komisijas maksas;

• kredīta nosacījumi viegli maināmi internetbankā.