Bailes pazaudēt ieguldīto naudu ir kā pieredzējušiem investoriem, tā iesācējiem. Ko darīt, lai šo risku mazinātu?
Runājot par finanšu tirgiem, nereti dzirdam pieminam ieguldījumu fondus. Kas tie ir, kā strādā un kā izvēlēties sev piemērotāko fondu?
Ieguldot naudu finanšu tirgos, bieži saskaramies ar dažādām bažām, kas var ietekmēt mūsu ieguldīšanas stratēģiju.
Piedāvājam iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem par Baltijas biržās kotētajām akciju sabiedrībām.
Swedbank ekspertu radītā finanšu pratības spēle “Naudpratis” jauniešiem palīdzēs saprast, kā gudrāk pieņemt lēmumus par naudas tērēšanu un pelnīšanu.
No 1. jūlija pensiju pārvaldītājiem būs pieejama informācija par savu plānu dalībniekiem, kas ļaus veiksmīgāk uzrunāt iedzīvotājus un izglītot par riskiem un iespējām, ko sniedz katrs no pensiju 2.līmeņa plāniem.
Izpratne par savām naudas lietām ir pamats tam, lai justos droši par kopējo finanšu veselību.
Darbu uzsācis Swedbank dibinātais “Fonds AUGT”, kura mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības izglītības kvalitāti, finanšu pratību un prasmes mācīties mūža garumā.
Jauniešiem, kuri šogad sasniedz 18 gadu vecumu, Swedbank dāvinās pirmos investīcijām domātos līdzekļus 20 eiro apmērā.
Februārī akciju tirgi turpināja uzrādīt labu sniegumu, attīstot pozitīvo dinamiku, kas bija vērojama janvārī.
Trīs gadu laikā, kopš Latvijā ir pieejami Swedbank Robur fondi, ir pieaudzis investoru skaits, kas fondos iegulda.
Finansiālā labbūtība ir maratons, nevis sprints, citiem vārdiem – tā neatnāk vienā dienā un tās veicināšanai ir jāpieiet ar stingru disciplīnu.
Swedbank Ieguldījumu pārvaldes līdzekļu pārvaldnieka Oskara Brieža komentārs par Latvijas iedzīvotāju ieguldījumiem pensiju 2. līmenī.
Neskatoties uz augsto inflāciju un nemierīgajiem finanšu tirgiem 2023. gadā, ir būtiski augusi iedzīvotāju interese par investīcijām, it īpaši ieguldījumu fondos un obligācijās.
Piedāvājam Jums iespēju katru piektdienu noklausīties Swedbank Private Banking podkāsta epizodes, kurās diskutējam par aktuālākajām tēmām ieguldījumu jomā un apspriežam karstākos jaunumus finanšu tirgos.
Ulda kungs no Gulbenes mierpilni izdzīvo savus pensijas gadus, jo teju 20 gadus veicis uzkrājumu pensiju 3. līmenī.
Jaunu paradumu ieviešanai – tostarp nākotnes uzkrājumu veidošanai – dažkārt nepieciešams vien neliels pamudinājums – saruna ar ekspertu, pieredzes stāsts vai personiska vajadzība.
Krāšana nupat ir kļuvusi par paradumu lielākajai daļai sabiedrības, un katram no mums ir dažādi mērķi, kam un kāpēc sākam krāt.
Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.
Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.
Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.
Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.
Swedbank Latvijā izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums personalizētu pieredzi un uzlabotu tīmekļa vietnes darbību. Plašākai informācijai skatiet mūsu sīkdatņu politiku.
Nospiežot uz “Apstiprināt”, jūs piekrītat visām neobligātajām sīkdatnēm, bet, nospiežot uz “Atteikties”, jūs atsakāties no šīm sīkdatnēm. Tālāk varat arī pārvaldīt savu izvēli attiecībā uz neobligātajām sīkdatnēm. Savu piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt mūsu Sīkdatņu izmantošanas lapā.