Tēmas Tēmas

Tēmas

Vēlme likt naudai pelnīt naudu un tam pakārtoti ērti investīciju risinājumi šodien arvien vairāk cilvēkus pamudina sākt brīvos līdzekļus ieguldīt finanšu tirgos.

Bailes pazaudēt ieguldīto naudu ir kā pieredzējušiem investoriem, tā iesācējiem. Ko darīt, lai šo risku mazinātu?

Pasaules centrālās bankas jau kādu laiku ir sākušas samazināt starpbanku likmes, kas ietekmē arī komercbanku piedāvātās noguldījumu procentu likmes.

Februārī tirgus skāra vairāki izaicinājumi.

Iespēja ērti uzkrāt, papildināt kontu ar karšu maksājumu noapaļošanas funkciju un pelnīt ar kontā esošo naudu kļūst arvien populārāka.

Ņemot vērā pasaules centrālo banku lēmumus par starpbanku likmju samazināšanu, aizvien aktuālāks ir jautājums, ko darīt, lai liktu savai naudai pelnīt un pasargātu to no inflācijas.

Piedāvājam iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem par Baltijas biržās kotētajām akciju sabiedrībām.

Ieguldīt finanšu tirgos var arī ar pavisam nelielām summām – tagad jebkuru pirkumu ar karti vari pārvērst investīcijā.

Izmantoji piedāvājumu Dāvana tavos 18 vai Investīciju dāvana? Neaizmirsti par nodokļiem un apskati informāciju, kas palīdzēs saprast, vai tas ir jāmaksā.

Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība pensiju 2.līmeņa krājējiem pērn nodrošināja būtisku ienesīguma pieaugumu, pateicoties pozitīvajiem rezultātiem finanšu tirgos.

Jau gandrīz 1,3 miljoniem cilvēku Latvijā paralēli parastajai valsts nodrošinātajai vecuma pensijai papildu uzkrājums vecumdienām veidojas arī pensiju sistēmas 2. līmenī.

Ieguldot naudu finanšu tirgos, bieži saskaramies ar dažādām bažām, kas var ietekmēt mūsu ieguldīšanas stratēģiju.

Par ieguldīšanu uzņēmumos, kas izmaksā dividendes, skaidro Rolands Zauls, Swedbank Ieguldījumu produktu līnijas vadītājs.

Katrs iedzīvotājs, kurš uzsāk darba gaitas un veic sociālās apdrošināšanas iemaksas, automātiski kļūst par investoru, jo ik mēnesi 5% no savas algas iegulda pensiju 2. līmenī.

Pensiju 2.līmeņa nauda nav kaut kas abstrakts, bet katra strādājoša iedzīvotāja reāli uzkrāta nauda

Saeima ir apstiprinājusi vairākas izmaiņas, sākot ar 2025.gada 1.janvāri. Būtiskas izmaiņas skars arī uzkrājumu un ieguldījumu produktus (t.sk. pensijas) un ar tiem saistītus nodokļus. Īsumā svarīgākais par šīm izmaiņām.

Meklējot veidus, kā samazināt savu ietekmi uz vidi, pensijas pārvaldnieka un plāna izvēle, iespējams, nav pirmā vieta, kur skatāmies.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības ceļvedis

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Populārākie