Tēmas Tēmas

Tēmas

Lai gan Latvijas ziema mūs turpina pārsteigt ar ļoti mainīgiem apstākļiem, citviet slēpošanas sezona ir tikai sākusies.

Lai rūpīgi piemeklētu dāvanas saviem tuvākajiem, mēs mēdzam veltīt daudz laika, enerģijas un nereti arī naudas līdzekļu, taču – vai sirdsmīļākie brīži tavās atmiņās ir kāda saņemta manta vai tomēr kopā pavadītais laiks?

Lai ceļojums būtu patīkams laiks visai ģimenei, līdz ar gaidām par tuvojošos piedzīvojumu nevajadzētu piemirst par rūpīgu sagatavošanos.

Skolēnu rudens brīvlaiks ir īstais laiks ģimenes ceļojumam, lai kopīgi atpūstos, iepazītu jaunas kultūras, gūtu neaizmirstamas atmiņas un uzkrātu spēkus nākamajam darba cēlienam.

Studentu dzīve noteikti atšķiras no tās, ko saucam par “pieaugušo ikdienu”. Teorētiski ir nedaudz lielāka rīcības brīvība, bet vienlaikus ierobežojošāki finanšu resursi.

Ceļojumi ar bērniem ir piedzīvojumiem un jauniem iespaidiem bagāti, tomēr pat vislabāk izplānotā braucienā var atgadīties pavisam neparedzēti notikumi.

Vai IT nozares vienīgā nākotnes cerība ir jaunieši?

Lai pēc pāris dienām jau nebūtu vilšanās motocikla izvēlē, pirms jaunā spēkrata iegādes izvērtē ne tikai savas vēlmes, bet arī ikdienas paradumus.

Siltie vasaras rīti tā vien aicina izvilkt no skapja savus skriešanas apavus un izmest kādu līkumu tuvējā apkaimē, taču nepārdomāti treniņi un pārlieku liela slodze var novest pie veselības problēmām.

Ja nav sava dārza, var doties uz kādu no Latvijas saimniecībām, kurās zemenes, lielogu mellenes, avenes un citas ogas, kā arī dārzeņus var lasīt pats, turklāt par labāku cenu. Kur tās meklēt?

Viss lielais, skaistais, iespaidīgais top no maziem mirkļiem – soli pa solim, darbu pēc darba, no pieredzes uz pieredzi.

Vasara daudziem no mums nav iedomājama bez mūzikas un mākslas pasākumiem, tāpēc lieliski, ja sen kāroto ceļojumu vari apvienot ar neatkārtojamu pieredzi kādā festivālā.

Ja šķiet, ka Latvijā un kaimiņvalstīs jau viss ir redzēts un piedzīvots, uzzini par vēl nebijušiem galamērķiem tavām ģimenes brīvdienām Baltijā.

Šodienas pasaulē mācīšanās formas un iespējas ir teju neierobežotas.

Mācīties mācīties, izprast sevi un ieraudzīt savu vietu pasaulē ir ilgtspējīgas izglītības pamats.

“Iekritieni”, spēja ieraudzīt sevi un drosme mainīties. Kur ir mana īstā vieta? Spēja ieraudzīt savu aicinājumu ir viens, bet drosme pieņemt lēmumu kaut ko savā dzīvē mainīt – pavisam kas cits.

Planētas resursi nav neierobežoti, un tie draud izsīkt. Tāpēc ikvienam būtu svarīgi aizdomāties, kā samazināt ikdienas patēriņu un līdz ar to arī ietekmi uz vidi.

Ik dienu pasaulē tiek saražots miljardiem preču, no kurām liela daļa agri vai vēlu nonāk atkritumos.

Mūsu eksperti vienmēr meklē vienkāršus un aizraujošus risinājumus, kā ar cilvēkiem runāt par naudas lietām, lai nodrošinātu labāku dzīvi.

Attieksme pret kredītiem mēdz būt neviennozīmīga – vieni tajos saskata iespēju uzlabot savu dzīves kvalitāti un iegādāties sen kārotas lietas, citi no tiem bēgšus bēg, jo redz vienīgi saistību slogu.

Ceri uz labāko, gatavojies sliktākajam! Šī senā dzīves gudrība ir būtiskas finansiālās drošības jomas – apdrošināšanas – mugurkauls un asinsrite.

Lai savu mājokli padarītu par modernu, inovatīvu un videi draudzīgu, būtiski pievērst uzmanību ne tikai izmantotajiem materiāliem, bet arī visam procesam kopumā.

Ilgtspēja – tas ir viss, ko darām, lai mazinātu klimata pārmaiņas, uzturētu dabas daudzveidību un palīdzētu sabiedrībai līdzsvaroti attīstīties.

Pats sava laika un naudas saimnieks – par šādu lielisku iespēju kaut reizi dzīvē ir sapņojis katrs.

Cilvēkos mīt zinātgriba, un mēs mācāmies ne tikai tāpēc, lai iemācītos faktus, bet arī lai saprastu lietas – to, kā funkcionē pasaule un sabiedrība, kā veidojas likumsakarības.

Ne vienmēr atalgojuma lielums nosaka to, vai mēneša beigās naudas pietrūks vai paliks pāri.

Gudri ieguldot, tu vari savu naudu ne tikai uzkrāt, bet arī likt tai pelnīt tavā labā. Dažādiem uzkrājumu mērķiem būs piemēroti dažādi paņēmieni.

Kamēr jauns, jādzīvo “uz pilnu banku”, naudu sāksi krāt tad, kad tās būs gana daudz – tas ir viens no aplamākajiem mītiem par to, kā jaunam cilvēkam vajadzētu rīkoties ar savu finanšu saimniecību.

“Zinātgriba” ir ilgtspējīgai izglītībai veltīta Swedbank konference, kurā caur aizraujošiem cilvēku un pieredzes stāstiem gūt iedvesmu mācīties.

Viņas formula: Influenceris = neatlaidīgs darbs, daudz drosmes un mazliet veiksmes.

Skolēnu brīvdienas daudzas ģimenes izmanto, lai kopīgi atpūstos un ceļotu ne vien Latvijā, bet arī ārzemēs.

Lai arī gada izskaņa visbiežāk saistās ar apcerīgu un svinīgu laiku, tomēr arī svētku laiku visai bieži pavada virkne likstu un raižu.

Lielākais gandarījums rodas tad, ja protam cits citu sadzirdēt, atbalstīt un paveikt lietas kopā.

Dāvināšanas prieks ir Ziemassvētku neatņemama sastāvdaļa, kad vari iepriecināt sevi un savus mīļos ar ko neaizmirstamu un īpašu.

Kurš gan varētu iedomāties, ka Anglijā varētu izkust skrejceļš un tāpēc lidojums tiek atcelts?

Lai apgūtu ko jaunu, ne vienmēr jāiestājas augstskolā klātienē. Populārākās tiešsaistes mācību platformas un padomi to izvēlē apkopoti vienuviet.

Personīgā žurnāla rakstīšana jeb "journaling" ir plaši atzīta profesionālās un personiskās dzīves organizēšanā, ko aizvien biežāk iesaka sevis izaugsmei.

Pasaule jau nākamgad gaida piedzimstam astoņmiljardo iedzīvotāju. Kā paēdināt planētu, neskādējot videi? Kaut ko lietas labā darīt var ikviens!

Nereti cilvēki un arī uzņēmumi savus paradumus maina tikai tad, kad citādi vairs nevar. Taču ilgtspējas jomā ir jārod cita pieeja.

Pēc sava balkona labiekārtošanas iespējams baudīt ne tikai pašu audzētus zaļumus vasarā, bet arī miera un labsajūtas iespējas pašu mājoklī - balkondārzā.

Lai radītu svētkus kopā ar daudzdzīvokļu namu kaimiņiem, nevajag daudz. Pietiek ar vēlmi darīt, domubiedru atrašanu, un ceļš uz jaunu tradīciju var sākties.

Papildus nebeidzamam priekam un mīlestībai, jauns mājdzīvnieks prasa papildus izmaksas, pielāgošanos, disciplīnu un jaunus izaicinājumus.

“Wabi-sabi” ir japāņu filozofija par skaistumu katrā nepilnībā jeb perfekcionisma salaušana mierīgākai mājvietas sajūtai.

Jau 8. gadu Cēsīs Sarunu festivāls LAMPA aicina uz vairāk nekā 250 sarunām, diskusijām, izrādēm un cita veida pasākumiem par visdažādākajām tēmām.

Ātrā mode jeb fast fashion un plašā internetveikalu darbība ir padarījusi apģērbus, apavus un aksesuārus tik pieejamus par demokrātiskām cenām, ka tā vien vilina pirkt vēl un vēl, un vēl.

Pat nedaudz “zaļāks” dzīvesveids var palīdzēt aizsargāt dabas resursus, samazināt apdraudējumu mūsu veselībai un videi, kā arī ietaupīt finanses.

Tuvojas vasara un skolēnu vasaras brīvlaiks – laiks, ko veltīt atpūtai, sarunām ar draugiem, jaunu mērķu izraudzīšanai un pašizaugsmei. Kāpēc gan lai šī nekļūtu par labāko vasaru tavā dzīvē?

Tieši sadzīviskās situācijās, kad vismazāk to gaidām, ir lielākā varbūtība gūt dažādas traumas – sākot no saišu sastiepumiem līdz pat lūzumiem.

Plānojot vasaras ceļojumus, mēs mēdzam lūkoties uz tālām un eksotiskām valstīm, lētiem Eiropas kūrortiem, bet tepat Latvijā vai kaimiņos mūs gaida īsti piedzīvojumi un Eiropas līmeņa serviss.

Pašaudzēti tomāti un baziliks ir arvien ierastāks skats ne tikai piemājas dārziņos, bet arī uz dzīvokļu palodzēm un balkoniem.

Veids, kā parūpēties par savu mentālo un fizisko veselību ir vien dažu soļu attālumā. Atliek vien piecelties un doties ārā, lai smeltos dzīvesprieku un spēku no dabas.

Savu sapņu īstenošanu vari sākt jau pamatskolā, veidojot veiksmīgus ieradumus un pārliecību par saviem spēkiem.

Nereti pastāv uzskats, ka dažādiem e-pakalpojumiem iespējams piekļūt tikai ar internetbankas pieejas datiem. Taču iespējas ir daudz plašākas. Uzzini, kādas!

Brīvā laika aizpildīšana ar hobiju nenoliedzami palīdz uzkrāt spēkus un atpūsties. Tomēr bieži vien, jo vairāk attīstāmies hobijā, jo izmaksas mēdz kļūt lielākas. Bet vai ar hobiju ir iespējams arī nopelnīt?

Savu paradumu maiņa uz “zaļāku” produktu vai pakalpojumu izmantošanu jāskata ilgtermiņā - sākotnējās izmaksas laika gaitā atmaksājas ar uzviju.

Mūsu olimpieši bobslejists Oskars Ķibermanis un kamaniņbraucēja Kendija Aparjode kopā ar Latvijas Olimpiskās komandas partneri Swedbank iedvesmai piedāvā ieteikumus, kā sevi uzturēt formā.

Krāna ūdens Latvijā ir drošs dzeršanai – tā kvalitāte tiek regulāri pārbaudīta. Taču daudzi aizvien ūdeni izvēlas iegādāties veikalā.

Cilvēki arvien vairāk atturas no gaļas un citu dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas un pievēršas augu valsts uzturam un veselīgam dzīvesveidam kopumā.

Eglīte ir viens no svarīgākajiem Ziemassvētku atribūtiem.

Gada nogale ir labestības laiks, kad īpaši piedomājam par tiem, kam šajā laikā klājas visgrūtāk. Ziedot nozīmē palīdzēt gan citiem, gan sev.

Salīdzināšanās sociālo mediju laikmetā, kad teju ik uz soļa ir iespējams ielūkoties citu dzīvēs un ikdienā, ir teju neizbēgama. Taču pārmērīga šī paraduma veicināšana var kaitēt gan pašnovērtējumam, gan finansēm.

Kad ziema ir sniegota, daudzi no mums steidz baudīt ziemas priekus. Taču jāatceras, ka, pat braucot ar ragaviņām, jābūt uzmanīgam, lai negūtu dažādas traumas.

Kā būtu, ja šī gada Ziemassvētkus tu un tava ģimene varētu sagaidīt un pavadīt videi draudzīgāk?

Būšana dabā un došanās pārgājienos ir veids, kā varam izrauties no rutīnas un uzkrāt jaunu enerģijas devu.

Kāda ir jēdziena "ilgtspēja" jēgpilna lietošana un kā to interpretē iedzīvotāji Latvijā? Skaidro Swedbank Ilgtspējas attīstības vadītāja Latvijā Adriāna Kauliņa.

Dziesmu un deju svētku varoņus vieno mīlestība uz dziesmu un deju, un tā ļauj tradīcijai turpināties. To svinot un cerot iedvesmot arī citus, Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank iepazīstinās ar dažiem no viņiem!

Kā ikdienas skrējienā, kad tik daudziem ir zudis līdzsvars starp darba un privāto dzīvi, atrast laiku personīgajai un profesionālajai izaugsmei?

Podkāsta Tērējam Gudri 18. epizodē centīsimies skaidrot, kas īsti ir ilgtspēja un kā panākt, lai izpratne par to iesakņotos sabiedrībā?

Podkāsta Tērējam Gudri 17. epizodē centīsimies saprast, kas ir pārmaiņu galvenais virzītājspēks un ar kādiem pārmaiņu procesiem tiksim pie zemu izmešu ekonomikas?

Grēta Tunberga vienā no savām slavenajām runām ir teikusi: “Mēs parādījām viņiem, ka esam vienoti, un ka mēs, jaunieši, esam neapstādināmi”.

Vai tās būtu pārmaiņas karjerā, personīgajā dzīvē, sabiedrībā vai uzņēmumos, mācīšanās – jaunu zināšanu un prasmju apguve, var palīdzēt vieglāk tām pielāgoties un izmantot savā labā.

Iedvesmot un mācīt bērniem dzīvot videi draudzīgi nav tikai modes lieta, bet gan izšķirošas pamatprasmes, kas palīdzēs viņiem sadzīvē šodien un nākotnē.

Mēdz sacīt, ka studiju gadi ir labākais laiks mūsu dzīvēs. Ja vēl ir iespēja doties pastudēt uz citu valsti – tās ir atmiņas visam mūžam.

Podkāsta Tērējam Gudri 16. epizodē runājam par to, kā labāk rīkoties ar lieko apģērbu un kā pārvaldīt drēbju skapi tā, lai lieks apģērbs tajā nemaz nerastos?

Kredītkarte daudziem kļuvusi par otro norēķinu karti. Lietojot karti apdomīgi, tā palīdzēs droši sagatavoties arī jaunam dzīves posmam, kas līdzi sev nes jaunas vajadzības. Uzzini būtiskākās priekšrocības!

Podkāsta 15. epizodē Swedbank Ilgtspējas attīstības vadītāja Latvijā Adriāna Kauliņa aicina pārdomāt, cik nepieciešamas ir visas mums piederošās lietas un ar kādiem paradumiem mēs varam šo lietu daudzumu samazināt?

Domājot par nepieciešamību atjaunot esošo mājokli, bieži kā prioritāti izvirzām kosmētisko remontu, bet aizmirstam par darbiem, kas sniedz ieguvumu ilgtermiņā.

Šī ir Tērējam gudri ilgtspējas podkāsta 14.epizode. 13 reizes uz sarunu aicināti dažādu jomu eksperti, lai kopīgi izprastu dažādus ilgtspējas jautājumus.

Pirms steidzam baudīt brīvdienas un doties atvaļinājumā, vērts nodrošināties, lai izvairītos no dažādiem nepatīkamiem pārsteigumiem.

Šobrīd, kad ceļot nav ieteicams, daļai iedzīvotāju tā tomēr ir nepieciešamība. Tāpēc Swedbank apdrošina arī pret Covid-19 riskiem.

Zemes atmosfēru veido skābeklis, slāpeklis un citas gāzes. Ogļskābā gāze, metāns, ūdens tvaiki darbojas līdzīgi kā siltumnīcas stikls - tās laiž cauri saules starojumu un aiztur no Zemes virsmas atstaroto siltumu.

Milzu atlaides sezonas preču izpārdošanā, plānots remonts vai kāds tālāks ceļojums, kam steidzami vajag papildu naudu. Ko izmantot – kredītkarti vai patēriņa kredītu?

Šobrīd ceļo vien retais, taču, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, ceļošanas intensitāte visdrīzāk pieaugs. Ko ņemt vērā, ceļojot pandēmijas laikā?

"Tērējam Gudri" ir Swedbank podkāsts. Tajā apskatām svarīgas tēmas, kas ikvienam palīdzēs tērēt gudrāk, pelnīt labāk un maziem solīšiem doties uz ilgtspējīgu nākotni.

Jaunais gads uzņem apgriezienus, un tas nozīmē, ka pienācis laiks ar vēl lielāku sparu ķerties pie jaunu vai kādreiz iesāktu un nepabeigtu projektu realizācijas.

“Jaunieši nereti maldīgi domā – es neko nevaru ietekmēt, visu tāpat izlems valdība, Eiropas Savienība un lielie uzņēmumi. "

Tikai pirms tūkstoš gadiem ķīnieši ieviesa pirmo papīrnaudu, kas aizstāja norēķinus ar metālu, zeltu, sudrabu un bartera principu, cilvēkiem apmainoties ar dzīvniekiem, pārtiku un priekšmetiem.

Kamēr distancēšanās, nemitīga roku mazgāšana un citi piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai skar mūs visus, daļai sabiedrības, piemēram, augsta riska grupas cilvēkiem, jāievēro vēl stingrāki ierobežojumi.

Ārkārtējās situācijas dēļ valstī ikviens no mums ir spiests mainīt savu ikdienu, tostarp pārtikas iegādes un ēšanas paradumus.

8. martā uzmanības centrā ir sievietes, viņu sasniegumi un līdztiesība. Darba vidē līdztiesības rādītāji ir sieviešu un vīriešu vienāds skaits vadošos amatos un vienāds atalgojums par vienādu darbu.

"Tērējam Gudri" ir Swedbank podkāsts. Tajā apskatām svarīgas tēmas, kas ikvienam palīdzēs tērēt gudrāk, pelnīt labāk un maziem solīšiem doties uz ilgtspējīgu nākotni.

Jebkurš ceļojums kopā ar bērnu ir īpašs un piedzīvojumu pilns, tāpēc savlaicīga un pārdomāta ceļojuma plānošana ļaus samazināt neparedzētas situācijas, kas ikvienam var atgadīties brauciena laikā.

"Tērējam Gudri" ir Swedbank podkāsts. Tajā apskatām svarīgas tēmas, kas ikvienam palīdzēs tērēt gudrāk, pelnīt labāk un maziem solīšiem doties uz ilgtspējīgu nākotni.

"Tērējam Gudri" ir Swedbank podkāsts. Tajā apskatām svarīgas tēmas, kas ikvienam palīdzēs tērēt gudrāk, pelnīt labāk un maziem solīšiem doties uz ilgtspējīgu nākotni.

Vai doties ceļojumā ar bērniem ir neiespējamā misija?

Skola nesen sākusies, bet bērni jau sapņo par pirmo brīvlaiku.

Veselīgs dzīvesveids aizrauj aizvien vairāk cilvēku, un saprotams, ka šai tendencei seko līdzi arī tehnoloģiju ražotāji.

Konservatīvākie vecākās paaudzes pārstāvji rauc degunus – mobilo telefonu paaudze neko citu nemāk kā vien sēdēt savās ierīcēs.

Daivings jeb niršana ir populāra tūristu izklaide.

Mobilais telefons ir neaizstājams rīks, gan plānojot ceļojumu, gan arī dodoties ceļā. Ir vairākas lietotnes, kuras jums varētu noderēt dažādās situācijās.

Dodoties uz kūrortu, mēs lielākoties pieņemam kā faktu, ka braucam gulšņāt zvilnī, baudīt vēdera priekus un citas izklaides, bet nekā ievērības cienīga, ko redzēt, bez jūras un baseina tur nav.

Ballītes norises vieta un idejas pamatā atkarīgas no resursiem un izdomas. Vienas prasa vairāk laika, citas prāvākus izdevumus, bet visām ir viens mērķis – sagādāt prieku bērnam.

Ir cilvēki, kuriem viļņi nemēdz būt pārāk lieli, – sērfošana var būt gan hobijs, gan dzīvesveids. Latvijā var apgūt sērfošanas pamatus, bet, lai noķertu īstu lielo vilni, jādodas ceļā.

Pērkot jaunu televizoru, jāņem vērā gan savi TV skatīšanās ieradumi, gan telpa, kurā tas tiks novietots, gan virkne citu faktoru.

Pludmales sezona jau tepat aiz stūra, bet pagājušā gada peldkostīms nedaudz par knapu – jāsāk trenēties, bet ar ko sākt?

Ausmas kundzei šogad aprit 87 gadi, viņas hobijs ir ceļošana. Nesen viņa atgriezusies no Zaļā Raga salām, tikko jau otro reizi pabijusi Ēģiptē, bet sapņo par iespēju apmeklēt Tobago.

Gatavot mājās ir izdevīgāk un nereti arī garšīgāk nekā kafejnīcā vai restorānā, tomēr tam jāpatērē daudz laika, ko varētu veltīt sev un savai ģimenei.

Kāzas ir divu cilvēku dzīves svarīgākais notikums, ko nereti aizēno rūpes par garajiem galdiem, ceremonijām un galvas lauzīšana, kurus radus un draugus uz tām aicināt.

Kur atrodas romantiskākā vieta uz zemeslodes? Tur, kur esam divatā.

Lai labi un vērtīgi pavadītu laiku kopā ar bērniem, nevajag milzu budžetu vai plānošanu.

Kuram no mums gan nepatīk gardi paēst, un nereti to nākas darīt ārpus mājas. Šefpavārs Ēriks iesaka 10 vietas Latvijā, kuras būtu vērts apmeklēt ikvienam gardēdim.

Šie Ziemassvētki ir labākais brīdis, kad senioram, kurš pieradis pie vecā labā podziņu telefona, dāvināt viedtālruni – drīzumā tas kļūs arī par neaizstājamu maksāšanas un norēķinu līdzekli.

Darba un ikdienas pienākumu rutīna mēdz būt nomācoša - labākās zāles pret grūtsirdību ir vides maiņa.

Ziemassvētkus var svinēt, ne tikai rotājot eglīti un cepot piparkūkas savās mājās, bet arī dodoties tuvākā vai tālākā ceļojumā.

Skolēnu ziemas brīvlaiks ir populārs laiks ģimenes ceļojumiem. Atliek vien izvēlēties – doties sniegotos piedzīvojumos vai meklēt iespēju satikt siltu saulīti.

Lielveikalos pavadītās dienas lietderīgi aizstāt ar investīcijām savas personības attīstībā, un Latvijā netrūkst vietu, kur baudīt mākslu un atpūsties gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanu tēriņi rada stresu un aizēno svētku sajūtu. Kā no tā izvairīties?

Latvijā ir vairāki simti autoskolu un to filiāļu, kas pēc būtības nodrošina vienu un to pašu pakalpojumu, tomēr cenu starpība var svārstīties pat vairākos simtos eiro.

Tā nav tikai košās krāsās triepta drēbe. Sarkanbaltsarkanais karogs ir mūsu valsts simbols, piederības zīme un tautas nacionālās apziņas stiprinātājs.

Dodoties ceļojumā uz kādu jaunu, vēl neiepazītu valsti, mēs internetā meklējam par to informāciju un lasām atsauksmes par populāriem tūrisma objektiem.

Burvīgus dabas skatus var ieraudzīt ne tikai eksotiskās valstīs. Lūk, septiņas lieliskas un unikālas vietas, kuras noteikti vajadzētu redzēt ikvienam, jo dabas tūristiem mūsu zeme ir īsta paradīze.

Pateicoties mazajiem datoriem mūsu kabatās, pasaules izzināšana kļuvusi tik ērta un vienkārša kā vēl nekad. Lūk, īpaši noderīgu lietotņu saraksts, kas tavu nākamo ceļojumu padarīs vēl labāku!

Vasara ir laiks, kad siltās zemes pārvēršas par karstajām, dienas vidū valda nepanesama svelme un veldzējumu nesniedz pat dārgo viesnīcu baseini un kondicionētāji.

Karlsons dzimšanas dienā priekšroku deva vienai svecītei un daudz kūkām, bet ko vēlas tavs bērns? Idejas un ieteikumi, kā svinēt dzimšanas dienu dažādos vecumos.

Lielākā road trip priekšrocība ir pilnīga brīvības sajūta! Jo braucienu var rūpīgi izplānot vai, gluži pretēji, ļauties mirkļa iedvesmai un mainīt kursu pēc vēlēšanās!

Ziemas sporta cienītājiem klimata pārmaiņas nosaka ne vien ierobežotu laiku, kad iespējams slēpot vai slidot, bet arī jautājumu - vai ir vērts iegādāties inventāru, nezinot, vai būs pietiekami daudz iespēju to izmantot.

Dodoties ceļojumā, ir svarīgi laikus parūpēties par finanšu jautājumiem, lai nepatīkami pārsteigumi neizbojā skaistas brīvdienas.

Ir gadījumi, kad cilvēks, kurš nopircis aviobiļeti, tomēr paliek “aiz borta”, jo lidmašīnā nepietiek vietu. Lidošanas prieku var izbojāt arī vētras, vulkāni vai citas kataklizmas. Ko darīt šādā situācijā?

“Lai ceļotu bieži, nevaru atļauties pirkt lidmašīnas biļetes par standartcenu,” saka Swedbank Tirdzniecības finansēšanas operāciju nodaļas vadītāja Anita Kurme, kuras lielākais hobijs un dzīves kaislība ir ceļošana.

Ir labi mācīties no savām kļūdām, bet gudrāk – no citu pieļautajām. Uzrunātie koncertu un festivālu apmeklētāji ārvalstīs dalās ar savu pieredzi, padomiem un ieteikumiem.

Couchsurfing.org ir interneta vietne, kurā ikviens var piedāvāt izmitināt viesus no citām valstīm un saņemt iespēju bez maksas atrast mājvietu sev ceļojuma laikā.

Pirkt pēdējā brīdī vai ieplānot laikus? Šis jautājums nereti nodarbina to ceļotāju prātus, kas vēlas ceļojumiem atvēlēto budžetu iztērēt pēc iespējas lietderīgāk. Lūk, pieci padomi, kas palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu.

Kur atpūšas tie, kas ir tik turīgi, ka var atļauties atpūsties jebkur? Pieci galamērķi, kur paradīzes pludmalē var gadīties apgulties blakus skandalozajai Kimai Kardašjanai vai šķirteņa statusā nonākušajam Bredam Pitam.

Ja sperts pirmais solis un seniors ir iegādājies vai saņēmis dāvanā viedo tālruni, laiks nākamajam – izvēlēties ikdienā noderīgas lietotnes jeb aplikācijas.

Pirmā doma pēc kāzu ielūguma saņemšanas (vismaz sievietēm) parasti ir – ko vilkt mugurā, bet nākamā – ko dāvināt jaunajam pārim? Atgādinot, ka ne vienmēr dārgāk ir labāk, piedāvājam 10 idejas neparastai kāzu dāvanai.

Bankas mobilā lietotne ir radīta, lai visi biežāk lietotie ikdienas naudas darījumi būtu pirksta stiepiena attālumā un kļūtu tik ērti, ka par tiem vairs gandrīz nemaz nav jādomā.

RSU profesors un ārsts Anatolijs Danilāns iesaka senioriem, kā saglabāt kustību prieku un dzīvot veselīgi un laimīgi.

Dzimšanas diena ir īpaša ne tikai bērnam, bet arī vecākiem, taču svarīgi to svinēt bez pārspīlējumiem, lai vecākiem pēc tam nav jāpiedzīvo bankrots.

Ja ziemā satiec kādu ilgāku laiku neredzētu kolēģi vai draugu ar ieģipsētu kāju vai apsaitētu roku, zini, ka slēpošanas sezona ir sākusies!

Jau trešajā Pensiju eksperiments video dalībnieki dodas izklaidēties uz Jelgavas Studentu teātri!

Uzmanība, vēlme iepriecināt, mazliet laika un radošs gars – tas ir praktiski viss, kas nepieciešams, lai radītu brīnišķīgu dāvanu un neaizmirstamas izjūtas savai otrai pusītei mīlestības svētkos vai attiecību gadadienā.

Nav noslēpums, ka visvairāk mīļuma un siltuma tiek ielikts tieši tajās dāvanās, kas gatavotas pašu rokām. Tev nepieciešami tikai pāris brīvi vakari un vēlēšanās sagādāt prieku saviem tuvajiem.

Jau kopš sendienām svētkos ļaudis sanāca kopā tuvējā kalna virsotnē, lai viņu balsis pieskandinātu visu plašo apkārtni – no mājas uz māju, no ciema uz ciemu.

Ceļojums ārpus Latvijas mums parasti saistās ar pozitīvām emocijām – jauni iespaidi, piedzīvojumi un pelnīta atpūta.

Ikviens cilvēks vēlas piepildīt savas ieceres, un nereti, lai tas izdotos, nepieciešami papildu līdzekļi. Arī rīdzinieks Artis sava sapņa piepildīšanai bija plānojis aizņemties naudu no bankas, taču saņēma atteikumu.

Kā saprasties ar saviem bērniem un mazbērniem, ar radiem, draugiem un kaimiņiem? Kā nekad nekļūt garlaicīgam viņu acīs? Kā būt interesantam sarunu biedram un gaidītam ciemiņam jebkuras paaudzes cilvēkiem?

„Ja jūs vēlaties, lai jūsu bērni izaug gudri, lasiet viņiem priekšā pasakas. Ja jūs vēlaties, lai viņi būtu vēl gudrāki, lasiet viņiem vēl vairāk pasaku,” teicis Alberts Einšteins.

Kā tikt galā ar problēmu, ka mūsdienu jaunatne nelasa grāmatas, iesaka Ance Jaks, „Iespējamās misijas” latviešu valodas un literatūras skolotāja Ozolnieku vidusskolā.

„Dzīvē nekad neko nevar paredzēt, tāpēc labāk apdrošināties, lai vismaz materiāli neko nezaudētu,” ir pārliecināta Ilze Pakalne pēc starpgadījuma ceļojumā.

Valsts slavenākais kardiologs, Latvijas Universitātes profesors Andrejs Ērglis ar nožēlu atzīst, ka nav saticis nevienu no saviem vectēviem.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības ceļvedis

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Aptauja

Vai esi izdarījis/-usi apzinātu izvēli par to, kur tiek ieguldīta Tava pensiju 2.līmeņa nauda?