Tēmas Tēmas

Tēmas

Norēķinoties internetā ar maksājumu karti, reizēm darījums var neizdoties. Kāpēc tā notiek?

Jau no 1. maija bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 25 gadiem (ieskaitot) Swedbank ikdienas pakalpojumus – norēķinu kartes un pārskaitījumus – var lietot bez maksas.

Nereti savu lietu kārtošanu bankā ir jāuztic kādam citam. Tāpēc esam apkopojuši svarīgākos kritērijus, kā sagatavot Swedbank prasībām atbilstošu pilnvaru.

Lai augstākā izglītība kļūtu pieejamāka plašākam lokam, Swedbank turpina izsniegt studiju un studējošā kredītus ar Altum garantiju. Kopš programmas sākuma 4 gadu laikā šie kredīti izsniegti jau 95 miljonu apmērā.

Bērnu pirmā saskarsme ar naudu parasti notiek ar monētām un banknotēm, taču, uzsākot skolas gaitas, arvien biežāk viņiem jau ir savs bankas konts un maksājumu karte.

Noderīgas, iedvesmojošas un izglītojošas sarunas par un ap naudu kopā ar Swedbank ekspertiem un aizraujošiem viesiem.

Ņemot vērā pasaules centrālo banku lēmumus par starpbanku likmju samazināšanu, aizvien aktuālāks ir jautājums, ko darīt, lai liktu savai naudai pelnīt un pasargātu to no inflācijas.

Ja vien es toreiz būtu zinājis, kā būtu mainījusies mana dzīve, ja pagātnē būtu pieņemti racionāli lēmumi, kuri šobrīd šķiet tik acīmredzami?

Jau gandrīz 1,3 miljoniem cilvēku Latvijā paralēli parastajai valsts nodrošinātajai vecuma pensijai papildu uzkrājums vecumdienām veidojas arī pensiju sistēmas 2. līmenī.

Saeima ir apstiprinājusi vairākas izmaiņas, sākot ar 2025.gada 1.janvāri. Būtiskas izmaiņas skars arī uzkrājumu un ieguldījumu produktus (t.sk. pensijas) un ar tiem saistītus nodokļus. Īsumā svarīgākais par šīm izmaiņām.

Iepirkšanās internetā ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas paradumu lielākajai daļai iedzīvotāju, un tā prasa arī zināmu piesardzību.

Pēdējos gados esam pieredzējuši, ka starpbanku likmju situācija var būt ļoti mainīga.

Ik gadu pieaug bērnu skaits, kuri pie savas pirmās maksājumu kartes tiek jau sākumskolā. Tas ir nākamais solis, kā apgūt naudas lietas.

Vai zināji, ka finanšu veselībai ir teju tikpat nozīmīga loma mūsu ikdienas labsajūtas nodrošināšanā, kā tas ir fiziskajai veselībai?

Swedbank ekspertu radītā finanšu pratības spēle “Naudpratis” jauniešiem palīdzēs saprast, kā gudrāk pieņemt lēmumus par naudas tērēšanu un pelnīšanu.

Ja nav sava dārza, var doties uz kādu no Latvijas saimniecībām, kurās zemenes, lielogu mellenes, avenes un citas ogas, kā arī dārzeņus var lasīt pats, turklāt par labāku cenu. Kur tās meklēt?

Lai izmantotu bankas pakalpojumus no jebkuras vietas, nepieciešamas digitālas “atslēgas” jeb autentifikācijas rīki.

Nodrošinot iedzīvotājiem plašu pensiju plānu klāstu ar dažādām ieguldīšanas stratēģijām, Swedbank piedāvā arī pensiju 2. un 3. līmeņa indeksu plānus. Uzzini, kā šie plāni atšķiras un kā atrast sev piemērotāko!

Izpratne par savām naudas lietām ir pamats tam, lai justos droši par kopējo finanšu veselību.

Iemīļotais ģimenes raidījums “Naudas pavēlnieks”, ko piedāvā Swedbank sadarbībā ar TV3, ne vien izklaidēs, bet arī liks skatītājiem aizdomāties par ikdienas tēriņu plānošanu.

Ja investora ieguldījumi ir nesuši peļņu, tad ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Kurā brīdī tas jādara un kā, skaidro Swedbank Ieguldījumu daļas eksperts Rolands Zauls.

Jauniešiem, kuri šogad sasniedz 18 gadu vecumu, Swedbank dāvinās pirmos investīcijām domātos līdzekļus 20 eiro apmērā.

Swedbank ir veikusi pētījumu par sabiedrības finanšu veselību un izveidojusi Finanšu veselības indeksu, kas turpmāk mērīs finanšu veselības dinamiku Baltijas valstīs un Zviedrijā.

Bieži vien jebkura bankas norēķinu karte tiek saukta par kredītkarti, taču patiesībā tās ir dažādas kartes ar atšķirīgām funkcijām. Kādas tās ir, skaidrojam šajā rakstā.

Finanšu krāpnieki pēdējā laikā arvien aktīvāk izmanto visdažādākos veidus, lai iegūtu iedzīvotāju banku kontu piekļuves datus un izkrāptu naudu.

Katru gadu, sākot no marta, Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja iesniegt ienākumu deklarāciju, lai saņemtu no valsts iepriekšējā gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli.

Lai rūpīgi piemeklētu dāvanas saviem tuvākajiem, mēs mēdzam veltīt daudz laika, enerģijas un nereti arī naudas līdzekļu, taču – vai sirdsmīļākie brīži tavās atmiņās ir kāda saņemta manta vai tomēr kopā pavadītais laiks?

Arvien vairāk produktu etiķetes rotā virsraksts “videi draudzīgs produkts”, taču nereti šie vārdi ir tikai uzņēmuma mārketinga komandas izveidoti saukļi, lai piesaistītu potenciālā klienta uzmanību.

Krāšana nupat ir kļuvusi par paradumu lielākajai daļai sabiedrības, un katram no mums ir dažādi mērķi, kam un kāpēc sākam krāt.

Klāt svētku laiks un tam raksturīgās starpsezonas atlaides, kad daudzi steidz iegādāt noskatītas lietas sev un arī Ziemassvētku dāvanas citiem.

Krājrīks ļauj nemanot veidot uzkrājumu no ikmēneša izdevumiem, papildus saņemot par to noguldījumu procentus.

Investēt naudu finanšu tirgos ir interesanti un nemaz nav tik nesaprotami.

Pēdējā laikā parādījies jauns krāpšanas veids, kur finanšu krāpnieki, zvanot Latvijas iedzīvotājiem, aicina tos atsaukties “drošības operācijām”, lai palīdzētu notvert krāpniekus.

31. oktobrī visā Latvijā tiešsaistē jau otro reizi norisinājās Swedbank finanšu pratības iniciatīva “Naudas diena”, kurā piedalījās 510 skolas jeb 78% no visām vispārizglītojošajām skolām un tehnikumiem.

Tas, cik mums katru mēnesi ir jāmaksā par paņemto kredītu, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, no kuriem viens ir EURIBOR likme.

Kā palīdzēt bērnam apgūt naudas plānošanu, lai pietiktu gan vajadzībām, gan vēlmēm, iesaka Swedbank Finanšu institūta eksperte Evija Kropa.

38% vecāku bērniem kabatas naudu dod regulāri – katru dienu vai vismaz 1–2 reizes nedēļā. Turpretī 35% aptaujāto bērniem kabatas naudu nedod vispār, liedzot apgūt prasmi ar to rīkoties.

Runājot par pensiju 2. līmeņa ieguldījumiem, līdz šim plašāk izskanējis “aktīvs”, “konservatīvs”, “dinamisks” ieguldījumu plāns, taču mazāk dzirdēts par dzīves cikla plāniem.

Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētājas Sanitas Bajāres komentārs par izaicinājumiem un risinājumiem augstās Euribor likmes periodā.

Ir laiks dot priekšroku ilgtspējīgām izvēlēm – uzzini 15 faktus, kā energoefektīvu risinājumu ieviešana tev ilgtermiņā var palīdzēt ietaupīt.

Finanšu veselības pamatprincipus iemācīties ir vieglāk, nekā sākumā šķiet. Svarīgākais ir gribēšana un apņemšanās.

Studijas augstskolā nereti ir īsts izaicinājums ne tikai mācību dēļ, bet arī finansiālajā un laika plānošanas ziņā.

Līdz ar valsts atbalstu apkures iekārtas nomaiņai, iedzīvotāji var ne tikai pāriet uz videi draudzīgākiem apkures risinājumiem, bet arī ietaupīt par izmaksām gada aukstākajos mēnešos.

Personīgo finanšu pārvaldīšana var šķist laikietilpīga un apgrūtinoša, taču ar pareizajiem rīkiem tā tāda var nebūt.

Daudzu vecāku sapnis ir nodrošināt savam bērnam kvalitatīvu augstāko izglītību, taču nereti studiju maksa var kļūt par papildus slogu ģimenes budžetā.

Ik dienu pasaulē tiek saražots miljardiem preču, no kurām liela daļa agri vai vēlu nonāk atkritumos.

Lai gan šķiet, ka līdz ar augošajām elektroenerģijas cenām, elektroauto vairs nav tik izdevīgi, auto īpašnieki atklāj ko citu.

Lai sāktu investēt, nav jābūt investīciju guru un jāizpēta visi zināmie uzņēmumi, jo to visu tavā vietā var izdarīt labs ieguldījumu fonda pārvaldītājs.

Lai radītu arvien ērtākus finanšu risinājumus ikdienas vajadzībām, mobilā lietotne regulāri tiek papildināta ar dažādām jaunām iespējām.

Mūsu eksperti vienmēr meklē vienkāršus un aizraujošus risinājumus, kā ar cilvēkiem runāt par naudas lietām, lai nodrošinātu labāku dzīvi.

Attieksme pret kredītiem mēdz būt neviennozīmīga – vieni tajos saskata iespēju uzlabot savu dzīves kvalitāti un iegādāties sen kārotas lietas, citi no tiem bēgšus bēg, jo redz vienīgi saistību slogu.

Ceri uz labāko, gatavojies sliktākajam! Šī senā dzīves gudrība ir būtiskas finansiālās drošības jomas – apdrošināšanas – mugurkauls un asinsrite.

Ilgtspēja – tas ir viss, ko darām, lai mazinātu klimata pārmaiņas, uzturētu dabas daudzveidību un palīdzētu sabiedrībai līdzsvaroti attīstīties.

Pats sava laika un naudas saimnieks – par šādu lielisku iespēju kaut reizi dzīvē ir sapņojis katrs.

Ne vienmēr atalgojuma lielums nosaka to, vai mēneša beigās naudas pietrūks vai paliks pāri.

Gudri ieguldot, tu vari savu naudu ne tikai uzkrāt, bet arī likt tai pelnīt tavā labā. Dažādiem uzkrājumu mērķiem būs piemēroti dažādi paņēmieni.

Kamēr jauns, jādzīvo “uz pilnu banku”, naudu sāksi krāt tad, kad tās būs gana daudz – tas ir viens no aplamākajiem mītiem par to, kā jaunam cilvēkam vajadzētu rīkoties ar savu finanšu saimniecību.

Viņas formula: Influenceris = neatlaidīgs darbs, daudz drosmes un mazliet veiksmes.

Lielākais gandarījums rodas tad, ja protam cits citu sadzirdēt, atbalstīt un paveikt lietas kopā.

Dāvināšanas prieks ir Ziemassvētku neatņemama sastāvdaļa, kad vari iepriecināt sevi un savus mīļos ar ko neaizmirstamu un īpašu.

Ar savu radīto īpašo PIN kodu Swedbank mobilajā lietotnē tagad vari nodrošināties pret negaidītām situācijām, kad citi autentifikācijas rīki pēkšņi nedarbojas.

Arī šogad krājējiem ir iespēja saņemt nodokļu atvieglojumus un atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli 20% apmērā.

Viedoklī par to, cik liela nozīme ir finanšu pratības veidošanai jau no mazotnes, dalās Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.

Izpratnes par naudas vērtību un gudru tās pārvaldīšanu var ļoti atšķirties, tāpēc pie ģimenes finanšu pratības ir jāstrādā.

Satricinājumi finanšu tirgos mēdz radīt bažas, ko darīt ar ieguldījumiem. Tomēr der atcerēties, ka cilvēki dažādās krīzēs ir meklējuši un atraduši iespējas, kur ieguldīt naudu un saglabāt tās vērtību.

Komforts un samērīgas izmaksas par enerģiju šajā ziemas sezonā būs izaicinājums visiem. Pirmais solis izmaksu samazinājumā ir saprast savu energopatēriņu.

Lai skolā radītu iekļaujošu un atbalstošu vidi visiem, nozīmīga ir vecāku, bērnu un pedagogu sadarbība.

Līdz ar jaunām zināšanām interesējošā jomā studenti ikdienā var izmantot arī daudzas citas iespējas sava redzesloka paplašināšanai.

Ar savu pirmo bankas karti bērns apgūst pirmos soļus finanšu pratībā, savukārt vecāki var ērti sekot līdzi piešķirtās kabatas naudas tēriņiem.

Pieaugot preču un pakalpojumu cenām, tēriņu pārskatīšanas un dažādu taupības pasākumu ieviešana ikdienā kļuvusi par realitāti ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam.

Maksājuma karte var palīdzēt bērnam iemācīt atbildību un finanšu pratību, kā arī vecākiem sniegt drošības sajūtu par piešķirto kabatas naudu.

Lai gan šķiet, ka savus bērnus zinām vislabāk, pārsteigumu par atvases radošo domu piegājienu par mums, pieaugušajiem, šķietami ikdienišķiem jautājumiem varam piedzīvot ik viens! It īpaši par zināšanām naudas jautājumos.

Aizvien lielāku interesi par atgriešanos skolas solā izrāda topošie studenti arī pieaugušā vecumā. Vēlmei mācīties nav vecuma ierobežojuma.

Gatavošanās jaunajam mācību gadam bieži asociējas ar traku skrējienu, lai iegādātos visu skolai nepieciešamo, kā arī pamatīgu robu ģimenes budžetā.

Bērnam liels prieks un lepnums, bet vecākiem – mierīga sirds, ja mazajam skolēnam piešķirtā kabatas nauda ir lielākā drošībā un krīzes situācijā var bērnam pārskaitīt naudu pāris sekunžu laikā.

Pasaule jau nākamgad gaida piedzimstam astoņmiljardo iedzīvotāju. Kā paēdināt planētu, neskādējot videi? Kaut ko lietas labā darīt var ikviens!

Smart-ID konta reģistrēšanai var izmantot arī unikālu biometrisko identitātes apliecināšanas metodi – eID vai pasi + sejas skanēšanu.

Cipari elektrības rēķinos pieaug ģeometriskā progesijā. Lūk, praktiski padomi, ko varam likt tiem pretī!

Nereti cilvēki un arī uzņēmumi savus paradumus maina tikai tad, kad citādi vairs nevar. Taču ilgtspējas jomā ir jārod cita pieeja.

Iepirkšanās iespējas kļūst aizvien plašākas un pieejamākas lielai sabiedrības daļai. Tie, kas ar tehnoloģijām ir draugos, jau labu laiku novērtē attālināto pakalpojumu priekšrocības.

Papildus nebeidzamam priekam un mīlestībai, jauns mājdzīvnieks prasa papildus izmaksas, pielāgošanos, disciplīnu un jaunus izaicinājumus.

Auklīšu algas lielākoties tiek maksātas aploksnē, lai gan reģistrēties par saimnieciskās darbības veicēju nav sarežģīti, nodokļu slogs nav liels, turklāt ir pašvaldības, kas līdzfinansē sertificētu aukļu pakalpojumu.

Swedbank Finanšu institūta eksperti dalās padomos, kas palīdzēs arī jūsu ģimenē sarunāties ar atvasēm par naudu un veicinās finansiāli atbildīgu ieradumu veidošanu jau no mazotnes.

Ātrā mode jeb fast fashion un plašā internetveikalu darbība ir padarījusi apģērbus, apavus un aksesuārus tik pieejamus par demokrātiskām cenām, ka tā vien vilina pirkt vēl un vēl, un vēl.

Pat nedaudz “zaļāks” dzīvesveids var palīdzēt aizsargāt dabas resursus, samazināt apdraudējumu mūsu veselībai un videi, kā arī ietaupīt finanses.

Tuvojas vasara un skolēnu vasaras brīvlaiks – laiks, ko veltīt atpūtai, sarunām ar draugiem, jaunu mērķu izraudzīšanai un pašizaugsmei. Kāpēc gan lai šī nekļūtu par labāko vasaru tavā dzīvē?

Aizvien vairāk jauno profesionāļu kļuvuši turīgāki, savu labklājību veicinot ar jaunuzņēmumu izveidošanu un attīstīšanu.

Aizvien vairāk cilvēkiem kredītkarte kalpo kā pamata norēķinu karte, jo tā dod iespējas ietaupīt un sniedz dažādus drošības garantus. Kādēļ labāk izvēlēties kredītkarti saviem ikdienas norēķiniem?

Personīgās finanses un ar tām saistītu jautājumu risināšana (budžeta plānošana, uzkrājumu veidošana, ieguldījumu veikšana u. c.) ikviena cilvēka dzīvē ieņem nozīmīgu lomu.

Savu sapņu īstenošanu vari sākt jau pamatskolā, veidojot veiksmīgus ieradumus un pārliecību par saviem spēkiem.

Nenomaksāts telefona rēķins vai vienreiz šķietami nevainīgi paņemts ātrais kredīts var būt par iemeslu, kāpēc nākotnē bankas tev var atteikt aizdevumu lielāku mērķu īstenošanai.

Vai esi aizdomājies – cik zinošs esi jautājumos par ikdienas finanšu lietām? Izzinot klupšanas akmeņus, kas ikdienas naudas jautājumos sagādā grūtības, varam veiksmīgāk uzlabot savu finansiālo labklājību.

Teju visus bankas pakalpojumus šodien iespējams saņemt, neizejot no mājām. Turklāt tas ir vienkārši un izdarāms arī senioram pēc 60 gadiem.

Uzzini, kas ir četri visnoderīgākie piedāvātie norēķinu kartes pārvaldības risinājumi mobilajā lietotnē vēl ērtākai finanšu pārvaldībai.

Sarunas par naudu ir aktuālas vienmēr, un bieži vaicājam – kā par tās nozīmi un vērtību runāt ar bērniem?

Vai tiešām ikviens iedzīvotājs, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, var atgūt no valsts naudu? Vai arī to ir vērts darīt vien tad, ja sakrāts maiss ar čekiem?

Kara situācija Ukrainā aktualizējusi jautājumus arī par finanšu lietām pie mums - gan to pieejamību ikdienā, gan ilgtermiņa risinājumu nākotni.

Ja padomā, cik daudz kodu, paroļu, durvju kodu mums jāpatur prātā, nav brīnums, ka kaut kas no tā tiek piemirsts.

Cilvēkiem, kuri domā par savu un savu bērnu nākotni, un veido uzkrājumus, valsts ir sarūpējusi īpašu dāvanu.

Izvēle ikdienā ieviest videi draudzīgus paradumus nozīmē ne tikai rūpēties par dabu, bet arī savu maciņu.

Tāpat kā labi pārvaldītā uzņēmumā, arī ģimenē visi tās locekļi sadarbojas, apvienojas kopīgiem mērķiem un rūpējas viens par otru.

Uzkrāt pirmajiem soļiem pieaugušo dzīvei ir daudz vienkāršāk, nekā sākotnēji var šķist. To var jebkurš. Uzzini, kā!

Kādēļ ģimenes lokā būtu jāapskata jautājums– kāds būtu mūsu “plāns B” negaidītām dzīves situācijām, lai par finansiālo pusi nepatīkamākajos mirkļos nebūtu jāuztraucas?

Plāns B negaidītām dzīves situācijām ir risinājums, lai miers iestātos jau tagad un zustu satraukums par finansiālo pusi nepatīkamākajos dzīves mirkļos.

Savu paradumu maiņa uz “zaļāku” produktu vai pakalpojumu izmantošanu jāskata ilgtermiņā - sākotnējās izmaksas laika gaitā atmaksājas ar uzviju.

Ja pirms gadiem 15-20 saņemt algu kontā un to visu uzreiz izņemt skaidrā naudā likās saprotami, tad tagad no ērtības un drošības viedokļa tas šķiet neiedomājami.

Arvien vairāk jauniešu kļūst par “naudas mūļiem”, palīdzot kādam legalizēt naudas līdzekļus par nelielu samaksu.

Lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju, ar labu ideju un degsmi vien var nepietikt. Ir nepieciešams skaidrs rīcības plāns, uzticama komanda un pietiekami resursi.

Katrīna Karele pandēmijas laikā ne tikai pabeidza bakalaura studijas, bet arī uzsāka mācības maģistrantūrā un devās ERASMUS apmaiņas programmā uz Franciju.

Krāna ūdens Latvijā ir drošs dzeršanai – tā kvalitāte tiek regulāri pārbaudīta. Taču daudzi aizvien ūdeni izvēlas iegādāties veikalā.

Cilvēki arvien vairāk atturas no gaļas un citu dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas un pievēršas augu valsts uzturam un veselīgam dzīvesveidam kopumā.

Kā būtu, ja šī gada Ziemassvētkus tu un tava ģimene varētu sagaidīt un pavadīt videi draudzīgāk?

Lai arī Ziemassvētki nemainīgi pienāk vienā un tajā pašā datumā katru gadu, teju katrs otrais no mums jeb 48% Latvijas iedzīvotāju* atzīst, ka Ziemassvētku iepirkšanos atliek uz pēdējo brīdi.

Video tikšanās ar kolēģiem vai draugiem kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Šo ērto un ātro saziņas veidu nu sāk piedāvāt arī vairāki pakalpojumu sniedzēji, tostarp bankas.

Nodokļu grāmatiņa, algas konts, sociālās garantijas – tas var izklausīties gana sarežģīti, taču ļoti būtiski visiem, kas sper pirmos soļus darba tirgū.

Naudas ieguldīšanu var salīdzināt ar jaunu hobiju – ja ir interese, brīvs laiks un mazliet naudas, viss sanāks.

Visticamāk, katru no mums reiz aizrāvis sapnis par to, kā būtu nestrādāt citam, bet pašam noteikt savu darba grafiku. Uzzini, kāds ir ceļš, lai no algota darbinieka kļūtu par darba devēju!

Kredītkarte šodien daudziem kļuvusi par otro norēķinu karti, kas lietota apdomīgi, sniedz daudz priekšrocību – sākot ar īpašām atlaidēm līdz pat ceļojumu un pirkumu apdrošināšanai.

Kādam ievārījumu burkas pagrabā, bet citam dzīvības apdrošināšana bankā - kāpēc savos uzskatos par nākotnes nodrošinājumu esam tik dažādi?

Vai zināji, ka gandrīz visus bankas pakalpojumus var saņemt Swedbank internetbankā vai mobilajā lietotnē? Piedāvājam ikdienā noderīgāko lietu Top 10, kas palīdzēs ietaupīt laiku un izvairīties no gājiena uz filiāli.

77% Latvijas iedzīvotāju ir personiski saskārušies ar krāpniecības mēģinājumiem telefoniski, e-pastā vai sociālajos tīklos.

Mēs ar Kasparu pazīstam viens otru jau teju 9 gadus. Apprecējāmies pirms gada, taču precības sākām plānot pirms trim. Mēs esam īsteni sapņotāji un plānotāji, tādēļ padalīšos, kā noorganizējām savas sapņu kāzas!

Ja tev ir jautājums bankai, uz filiāli nav jādodas. Gan ikdienā, gan ārkārtas situācijās visi ikdienas pakalpojumi ir pieejami mūsu mobilajā lietotnē vai internetbankā – Swedbank.lv.

Podkāsta Tērējam Gudri 17. epizodē centīsimies saprast, kas ir pārmaiņu galvenais virzītājspēks un ar kādiem pārmaiņu procesiem tiksim pie zemu izmešu ekonomikas?

Pirmā bankas karte ir ne tikai veids, kā jaunietim ērti un droši norēķināties par saviem pirkumiem, bet arī veids, kā apgūt finanšu pasaules pamatprincipus.

Vai tev ir pazīstama izjūta, ka, nonākot labu preču veikalā, saproti, ka būs ļoti grūti saskaņot vēlmes ar maciņa iespējām?

Apziņa, ka ir vēl kāds neaizsargāts cilvēks, kas ir atkarīgs no tavas esības un rīcības, liek spert apzinātākus soļus tālākas nākotnes plānošanā.

Pārvēršot hobiju par savu mazo biznesu, pirmais solis ir produkta vai pakalpojuma izlološana. Kad tas ir paveikts, var ķerties klāt pie pārdošanas. Kā atrast pircēju? Definējot precīzu mērķauditoriju!

Saņemt algu bankas kontā ir jauki, taču kā es, jaunietis, varu parūpēties par to, lai visa nauda un iekrājumi nepazustu vienas dienas laikā?

Iedvesmot un mācīt bērniem dzīvot videi draudzīgi nav tikai modes lieta, bet gan izšķirošas pamatprasmes, kas palīdzēs viņiem sadzīvē šodien un nākotnē.

Ja radušies pēkšņi tēriņi vai lemts par labu kādam lielākam pirkumam, nereti rodas jautājums – labāk tērēt iekrāto vai tā vietā aizņemties?

Vai ar savu vīru, sievu vai dzīvesbiedru esat pārrunājuši rīcību, kā viena vai otra partnera nāve ietekmētu ģimeni? Ne tikai emocionāli, bet arī finansiāli.

Iegādājoties mājokli kredītā, svarīgi ir padomāt par plānu B jeb parūpēties, lai arī neparedzētās situācijās jūs un jūsu ģimene būtu finansiāli pasargāti.

Kad un kādiem mērķiem būtu prātīgi aizņemties naudu bankā un vai patiešām eksistē tāds “melnais saraksts”, kurā labāk neiekļūt?

Jā, jā! Ne tikai mums, pieaugušajiem, bet arī bērniem var būt neparedzēti izdevumi. Kādi? Noskaties video!

Norēķinoties par pirkumu, izmanto bezkontakta maksājumus – tie ir ne tikai ērtāki, bet arī palīdzēs izvairīties no mikrobiem, kas dzīvo uz skaidras naudas banknotēm un karšu termināļiem.

Kredītkarte daudziem kļuvusi par otro norēķinu karti. Lietojot karti apdomīgi, tā palīdzēs droši sagatavoties arī jaunam dzīves posmam, kas līdzi sev nes jaunas vajadzības. Uzzini būtiskākās priekšrocības!

Ienākumu avoti vecumdienās ir tas, par ko ikvienam vajadzētu domāt un rīkoties jau šodien, nevis rīt. Citādi varam attapties ļoti nelāgā situācijā.

Īsā atbilde uz šo jautājumu ir – šodien. Naudu finanšu tirgos ieguldām ar mērķi likt tai pelnīt ilgtermiņā, tāpēc nav laba vai slikta laika, kad to sākt.

Pirmie pilnvērtīgie elektroauto pie saviem īpašniekiem pasaulē nonāca tieši pirms 10 gadiem, aizsākot jaunu ēru auto nozarē.

Arvien biežāk dzirdam stāstus, kā krāpnieki dažādos veidos mēģina izvilināt no cilvēkiem viņu naudu.

Autoriem ar nodokļiem šogad kā ar pavasara laikapstākļiem – tikko nolem, kā jāsaģērbjas āra pastaigai, tā atkal jāsteidz pie skapja piemērotāka apģērba meklējumos.

Kad ģimenes ienākumi pēkšņi būtiski sarūk, visbiežāk to asociējam ar grūtību, nevis iespēju laiku. Taču var būt arī otrādi.

Šobrīd, kad ceļot nav ieteicams, daļai iedzīvotāju tā tomēr ir nepieciešamība. Tāpēc Swedbank apdrošina arī pret Covid-19 riskiem.

Milzu atlaides sezonas preču izpārdošanā, plānots remonts vai kāds tālāks ceļojums, kam steidzami vajag papildu naudu. Ko izmantot – kredītkarti vai patēriņa kredītu?

Investējot naudu spēcīgā un diversificētā investīciju portfelī un pieejot investīcijām ar ilgtermiņa skatu, iespējams vairot savu kapitālu.

Mūsdienu tehnoloģijas spēj atšķirt daudzas cilvēka unikālās fiziskās iezīmes, ko saucam par biometriju. Pirkstu nospiedumu vai sejas atpazīšana ir vispopulārākā.

Vai uz sociālajiem medijiem var paļauties, izdarot izvēli par labu investīcijām vienā vai otrā uzņēmumā?

Ir daudz dažādu sakāmvārdu un teicienu par naudu, kas iesakņojušies mūsu apziņā. Vai tie ir pamatoti un ļauj mums ar naudu veidot tās draudzīgākās attiecības?

Kristīne Garklāva gada sākumā guva traumu, kas prasīja ilgstošu veseļošanos. Viņa dalās savā pieredzē, kas var noderēt arī citiem.

Statistikas dati rāda – lai iegādātos pirmo auto, mājokli vai citādi uzlabotu savu dzīves kvalitāti, lielākajai daļai iedzīvotāju ātrāk vai vēlāk ir nepieciešams aizdevums.

Kā un kam krāt naudu? Kā radusies nauda? Vai banknotēm pievieno ēdamas vielas? Kāpēc vajadzīgs iepirkumu saraksts? Cik maksā dzimšanas dienas ballīte un cik vilinoši ir bezmaksas piedāvājumi?

Ilgtspējīga iepirkšanās nenozīmē tikai “dzīvot zaļi”, iegādājoties ekoloģiskas lietas, bet pārdomāti izvērtējot lietu nepieciešamību un ilgmūžību.

Finanšu krāpnieki pēdējā gada laikā arvien aktīvāk izmanto visdažādākos veidus, lai iegūtu iedzīvotāju banku kontu piekļuves datus un izkrāptu naudu.

Bērnu izpratne par naudas nozīmi un ģimenes kopējā budžeta plānošanu var palīdzēt gan lieku ikmēneša izdevumu mazināšanai, gan veiksmīgai uzkrājuma veidošanai. Kā uzsākt sarunu ar bērnu par ģimenes naudas lietām?

Apsver domu būvēt privātmāju? Lieliska iespēja uzzināt vērtīgus padomus un atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem, kā piemēram, ar ko sākt, plānojot būvniecību, kādus resursus izvēlēties un ko ņemt vērā, veidojot tāmi.

Pirms garākām svētku brīvdienām finanšu lietas vēlams plānot savlaicīgi, jo iespējams, ka brīvdienās ne visu iecerēto var paveikt, bankai strādājot svētku režīmā.

Solījumi par labāko piedāvājumu tirgū, lielāku iespēju nopelnīt vai tirgū nebijušu piedāvājumu un sasniegumiem mēdz izklausīties vilinoši, taču var būt riskanti.

Ar drošību saistītos atjauninājumus, kas nepieciešami Swedbank mobilās lietotnes pienācīgai darbībai, saņem tikai ierīces, kurās darbojas Apple iOS operētājsistēmas jaunākās versijas.

Iedzīvotājiem, kuriem trūkst zināšanu vai pārliecības par savām spējām vadīt naudas lietas attālināti, ir iespēja pilnvarot kādu savu uzticības personu pārvaldīt internetbanku.

Stājoties spēkā jaunai Eiropas direktīvai*, no 2021.gada karšu pirkumi internetā kļūs vēl drošāki. Taču, iespējams, atsevišķos internetveikalos karšu pirkumi var nenotikt.

Regulāri ieguldījumi, izvairoties no lieka finanšu riska un ļaujot naudai strādāt tavā labā vairāku gadu garumā, ir veids, kā uzkrāt ievērojamus līdzekļus.

Līdztekus darbam, veselībai un savstarpējām attiecībām, kas nereti sagādā raizes Latvijas iedzīvotājiem, viens no lielākajiem stresa izraisītājiem ikdienā ir finanses.

Arvien vairāk iedzīvotāju dod priekšroku bezkontakta mobilajiem norēķiniem, jo tie ir ērtāki un drošāki. Kas jāzina, ja vēlies maksāt ar savu viedtālruni?

Lai ģimenēm palīdzētu orientēties tēriņu jūklī, Swedbank Finanšu institūts piedāvā praktiskus padomus un budžeta plānošanas kontrolsarakstu.

COVID-19 daudzus no mums teju “iesvieda” digitālajā pasaulē, un kā parasti, līdz ar jauniem digitāliem paradumiem nākuši klāt arī riski.

Pandēmija liek mums saskarties ar vēl nepieredzētiem apstākļiem, kad daudzi sāk strādāt attālināti, skolēni un bērnudārznieki paliek mājās, socializēšanās samazināta līdz minimumam.

Kā rīkoties situācijās, ja ar ģimenes galveno apgādnieku notiek nelaime, nepavisam nav ierasts vai ērts temats, ko ģimenei risināt pie vakariņu galda. Tomēr laiki un cilvēku pieņēmumi mainās.

Cilvēkiem, kuriem 2008. gada krīzes dēļ nebija iespējams nokārtot saistības pret banku, tagad būs iespējams dzēst seno parādu.

Vecāki un skolotāji labi zina, ka bērnu ziņkāre ikdienā izpaužas dažādos veidos un dažādās jomās.

“Ļoti vienkārši, ātri un saprotami,” – par atviegloto studiju kredītu saņemšanas procesu izsakās esošie un bijušie studenti.

Par bankas datu drošību un piekļuvi savam bankas kontam ir jārūpējas tāpat kā par savas mājas drošību.

Jēdzieni “investors” un “ieguldīšana” daudziem no mums asociējas ar ļoti apjomīgām naudas summām un komplicētiem procesiem.

Šis gads īpaši ļāvis novērtēt, cik ļoti mūsu dzīvi spēj atvieglot dažādi attālinātie pakalpojumi. Viens no tiem ir e-rēķinu apmaksa internetbankā, ko sadarbībā ar Swedbank nodrošina arvien vairāk Latvijas uzņēmumu.

Lielākā daļa sabiedrības jau ir radusi ikdienas finanšu pakalpojumus kārtot digitāli, tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka arī par bankas klientu nupat var kļūt, neapmeklējot filiāli.

Nauda ikviena cilvēka dzīvē ieņem būtisku lomu. Par spīti tam, lielā daļā sabiedrības iesakņojies uzskats, ka iegūt īpašas zināšanas par naudu nav nepieciešams, ja cilvēka īpašumā nav būtiska naudas apjoma, ko pārvaldīt.

Nereti dzirdēti stāsti par to, ka banka atsaka aizdevumu vai piedāvā aizņemties mazāku summu, nekā cerēts, un iedzīvotāji ir neizpratnē – kāpēc?

Tikai pirms tūkstoš gadiem ķīnieši ieviesa pirmo papīrnaudu, kas aizstāja norēķinus ar metālu, zeltu, sudrabu un bartera principu, cilvēkiem apmainoties ar dzīvniekiem, pārtiku un priekšmetiem.

Pēdējos gados esam raduši saņemt bankas pakalpojumus ik uz soļa – mobilajā lietotnē, internetbankā, pa telefonu, retāk filiālē. Līdz ar to arī atbildes uz jautājumiem sagaidām pēc iespējas ātrāk vai pat nekavējoties.

Lai veiktu naudas pārskaitījumu kādai personai, bankas konta numurs vairs nav obligāts – pietiek zināt tikai saņēmēja tālruņa numuru.

Iespēja investēt brīvos līdzekļus dažādos ieguldījumu instrumentos ir veids, kā gūt papildu ienākumus.

Budžeta plānošanas prasmes nav iedzimts talants, bet gan dzīves laikā apgūstama un izkopjama prasme, neatkarīgi no pieejamā naudas daudzuma.

Kamēr distancēšanās, nemitīga roku mazgāšana un citi piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai skar mūs visus, daļai sabiedrības, piemēram, augsta riska grupas cilvēkiem, jāievēro vēl stingrāki ierobežojumi.

Ar pirmā bērna gaidīšanu un piedzimšanu saistās ne tikai prieks un satraukums par gaidāmo, bet arī neskaidrība par to, ar kādām izmaksām jārēķinās.

Pandēmijas laikā, kad daudzi bažījas par savām iespējām saglabāt darbu un spēt segt visas uzņemtās kredītsaistības, lieti der atcerēties par kredītņēmēja bezdarba un darbnespējas apdrošināšanu.

Katram otrajam Latvijas iedzīvotājam ir vismaz viens tuvinieks, kurš ir atkarīgs no viņa ienākumiem. Tomēr uzkrājumi vai dzīvības apdrošināšana, kas būtu finansiāls atbalsts nelaimē, ir vien retajam.

Par finanšu pratību dēvē zināšanu un prasmju kopumu, kas ļauj ne tikai teorētiski zināt, bet arī ikdienā pārvaldīt savas finanses pārdomāti un efektīvi – no ģimenes budžeta plānošanas līdz aizņēmumiem un uzkrājumiem.

Vai vecākiem vajadzētu parūpēties par savas dzīvības apdrošināšanu un kā tas var palīdzēt bērnam dzīves nestundā?

Tālruņa maiņa allaž ir gan priecīgs, gan piņķerīgs process – jāapgūst jaunās iespējas un jādomā, kā nepazaudēt vecās.

Milleru ģimene sava dēla Martina vadībā nesen kā piedalījās Swedbank izglītojoši izklaidējošā šovā “Naudas pavēlnieks”, kura laikā padsmitgadīgā atvase uzņēmās atbildību par ģimenes budžetu.

Vairums vecāku, kuri audzina bērnus vecumā no 11 līdz 19 gadiem, uzskata, ka viņu bērni ar naudu rīkojas apdomīgi un atbildīgi.

Swedbank klienti internetbankā var veikt zibensātrus pārskaitījumus ne tikai starp Swedbank kontiem, bet arī uz citām bankām Latvijā.

Tagad Swedbank internetbanku tu varēsi izmantot arī citu banku kontu pārvaldīšanai.

Swedbank klientiem pieejama jauna mobilā lietotne ar intuitīvu dizainu un daudzām modernām funkcijām.

Vai zināji, ka gandrīz visus bankas pakalpojumus var saņemt Swedbank internetbankā vai mobilajā lietotnē? Piedāvājam ikdienā noderīgāko triku Top9, kas palīdzēs ietaupīt laiku un izvairīties no gājiena uz filiāli.

Lai gan kopumā Latvijā ir strādājošajiem labvēlīga slimības pabalstu sistēma, tomēr slimojot ienākumi neizbēgami sarūk, un nebūt ne visi iedzīvotāji ir par to informēti.

Lai gan zagļi nodara iedzīvotājiem būtiskus zaudējumus, lielākās problēmas sagādā daudz sadzīviskākas problēmas – plīsušas caurules un autostāvvietās apskādētas automašīnas.

Savos 20 un 30 gados vecumdienas plānošanas horizontā visbiežāk netiek iekļautas, jo fokusā ir ceļošana, pirmā auto vai mājokļa iegāde.

Latvijā pensiju uzkrājumi notiek trīs līmeņos. Divi no tiem ir obligāti, trešais – brīvprātīgas iemaksas.

Latvijā pieņemts uzskatīt, ka testaments domāts, lai miljonu mantiniekiem būtu vieglāk sadalīt nelaiķa muižas un naftas aktīvus.

Swedbank vairs neaizvietos esošās kodu kartes un neatjaunos to paroles, bet palīdzēs klientiem izvēlēties citu līdzekli. Savukārt 2019.gada 9.septembrī kodu kartes Swedbank digitālo pakalpojumu izmantošanai tiks slēgtas.

Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanu tēriņi rada stresu un aizēno svētku sajūtu. Kā no tā izvairīties?

Vai ienākumu deklarācijā ir jāmin pārskaitījumi radiem, draugiem, kolēģiem un paziņām? Un kādos gadījumos par to jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis?

Attīstību nekustamā īpašuma tirgū balsta piesardzīgāki lēmumi un sabalansēta ekonomika.

Latvijā ir vairāki simti autoskolu un to filiāļu, kas pēc būtības nodrošina vienu un to pašu pakalpojumu, tomēr cenu starpība var svārstīties pat vairākos simtos eiro.

Latviešu gudrība vēsta, ka ragavas jātaisa vasarā, bet rati – ziemā. Un taisnība vien ir – ja vēlies Ziemassvētkus piedzīvot bez stresa un nesamērīgiem tēriņiem, dāvanas jāsāk gādāt jau laikus.

Īslaicīgas naudas grūtības var rasties ikvienam. Vienalga, vai tie ir neplānoti izdevumi, ienākumu samazināšanās vai nepareizas budžeta plānošanas sekas – svarīgi ir katrā situācijā pieņemt pareizos lēmumus.

Lai arī vairums Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka sakārtot mantojuma lietu juridisko pusi ir svarīgi, daudzi nav informēti par to, kā to izdarīt un kur jāvēršas.

Kāzu fotogrāfam Dmitrijam Mokejevam augusts bija raibs mēnesis.

Rokasnaudas līgums ir garantija gan pircējam, gan pārdevējam, ka darījums notiks. Vai tas ir droši, un kas jāņem vērā, šo līgumu slēdzot?

Ne vien būvējot māju, bet arī iegādājoties zemi turpmākai būvniecībai, var saņemt bankas finansējumu – līdz pat 70% apmērā no darījuma.

Pētījumi rāda, ka jau pavisam tuvā nākotnē mobilie maksājumi nomainīs skaidras naudas norēķinus vai maksājumus ar karti. Te aplūkotas vairākas mobilo maksājumu tendences mūsdienās.

Īsziņa par pensiju, kas ieskaitīta bankas kontā, drošība, ātrāka rēķinu nomaksa un ērta sekošana bankas konta atlikumam – priekšrocības, ko sniedz internetbanka un mobilā lietotne.

Situāciju, ka visi bankas operatori ir aizņemti un pie filiāles izveidojusies gara rinda, nācies piedzīvot gandrīz katram. Ko darīt, lai no tā izvairītos, bet tomēr saņemtu nepieciešamo konsultāciju?

Dodoties uz veikalu, drīkst aizmirst mājās maku, bet mobilo telefonu gan nē!

Pirkuma apdrošināšana ar kredītkarti Latvijā kļūst aizvien populārāka, ik gadu pieaug to cilvēku skaits, kas vēršas bankā, lai saņemtu atlīdzību gadījumos, kad iegādātā prece saplīst vai nonāk garnadžu rokās.

Kāpēc vēl arvien tik daudzi bankas klienti pēc jaunās vai atjaunotās bankas kartes dodas uz banku, lai gan ērtāk to saņemt savā mājas vai dzīvokļa pastkastītē?

Nauda no gaisa nekrīt un kokos neaug – tā vecāki nereti atbild bērniem, kad viņi pieprasa jaunas mantas vai saldumus. Kā gudri veicināt bērnu izpratni par naudu?

KASKO apdrošināšana piedāvā visdažādākos pakalpojumus, arī auto nomas vai taksometra rēķinu apmaksu remonta laikā.

Pastāvīgs darbs un regulāri ienākumi vēl nenozīmē, ka esi finansiāli pieaudzis. Daudz vairāk par to liecina apzināti un tālredzīgi lēmumi. Novērtē sevi pēc šīm deviņām pazīmēm, kas raksturo finansiālo briedumu.

Piepelnīšanās studiju laikā ir ne vien papildu nauda, bet arī ieraksts CV, kas liecina, ka tev jau ir darba pieredze.

Uzņemot ģimenē bērnu no bērnunama vai nelabvēlīgas ģimenes, ir jārēķinās, ka būs nepieciešami papildu ieguldījumi gan emocionāli, gan arī gluži praktiski.

Ne visi apzinās, ka kļūt par kādas citas personas kredīta galvotāju nozīmē uzņemties pilnas līgumsaistības, kas paredz maksājumu veikšanu gadījumos, kad aizņēmējs pats to nedara.

Automašīnai, kas importēta no Vācijas, lietoto auto tirgū nereti tiek piešķirts it kā atsevišķs statuss, kas attiecīgi paaugstina spēkrata pievilcību arī pircēju acīs.

Vairākos apģērbu veikalos pie kases redzamas norādes, ka nopirkto preci var atdot atpakaļ 30 dienu laikā vai samainīt pret citu preci, vai gluži otrādi – brīdinājums, ka nopirkto preci nemaina un naudu neatmaksā.

Lai gan pēdējos gados Latvijas ģimeņu rocība turpinājusi augt, mēs joprojām saņemam mazāk, bet par pārtiku, mājokli un transporta izdevumiem maksājam dārgāk nekā kaimiņi Lietuvā un Igaunijā.

Nejauši noskrāpēt kāda cita auto var gadīties ikvienam. Šādos brīžos svarīgi rīkoties pareizi, lai sīks skrāpējums nepārvērstos nopietnā problēmā.

Nu arī Latvijā, tāpat kā lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu, par pirkumiem līdz 25 eiro var norēķināties bez PIN koda ievadīšanas. Ko tas nozīmē pircējiem?

Kā izvēlēties drošu internetveikalu un pārbaudīt, vai aiz izdevīgās Facebook saulesbriļļu reklāmas neslēpjas krāpšana?

Ko tu darītu ar vienu vai vairākām stundām brīvā laika katru mēnesi? Lai kāda būtu tava atbilde, mums ir risinājums, kā šo laiku iegūt!

Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki neiesniedz gada ienākumu deklarāciju, ir uzskats, ka tas ir sarežģīti. Taču tas nudien ir mīts! Videopamācībā soli pa solim redzams, ka deklarācijas iesniegšana ir pa spēkam ikvienam.

Ilgstoša komunālo maksājumu kavēšana, neapdomīgs galvojums, pārsteidzīgs aizņēmums - tie ir tikai daži no iemesliem, kas ietekmē kredītvēsturi un tādējādi arī iespēju saņemt aizdevumu un izdevīgāku procentu likmi.

Grūti saņemt nelielu aizdevumu, kredīta saņemšana noformēšana ir piņķerīga un prasa daudz laika – tie ir biežāk dzirdētie mīti par banku kredītiem, kas jau sen neatbilst patiesībai.

Kabatas nauda jeb kabatas alga bērnam ir pirmie soļi budžeta plānošanā, un ir tikai dabiski un pat noderīgi, ja sākumā gadās arī klupieni un kritieni. Septiņas vērtīgas mācības par naudu, ko vecākiem iemācīt bērniem.

Jautrs video, kurā redzams, ko bērni par naudu saka, kad mamma sēž blakus un, kam viņi kabatas naudu tērē patiesībā.

Lai gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas brīdī vajadzīgie čeki nebūtu jāmeklē atvilktnēs, ģimenes locekļu makos un skumji jāsecina, ka daļa jau ir pazuduši, iesakām izmantot VID mobilo lietotni “Attaisnotie izdevumi”.

Ne vienmēr atalgojuma lielums nosaka to, vai mēneša beigās naudas pietrūkst vai gluži pretēji paliek pāri. Jo vēl svarīgāka par to, cik liela ir alga, ir prasme plānot ienākumus un izdevumus.

Ar mēru ir ne tikai jātērē, bet arī jākrāj! Lūk, piecas viltības, kas palīdzēs vieglāk un ātrāk parūpēties par drošības spilvenu un sakrāt naudu vēlamajiem mērķiem.

Taksometru šoferi labi zina, ka viņiem ienesīgākās mēneša dienas - 5. un 10. datumā. Tās ir Latvijā populārākās algas dienas, kad pakalpojumu sniedzēji var cerēt uz lielāku peļņu, bet mūsu maciņi – lielākiem zaudējumiem.

Vai bioloģiskā pārtika tiešām ir nesamērīgi un nepamatoti dārga? Un par ko mēs īsti maksājam, kad pērkam bioloģisko pārtiku?

Septiņi padomi, kā gudri aizņemties, lai nekļūtu par parādu ķīlnieku!

Pētījums liecina, ka Ziemassvētku laikā būtiski pieaug ar kredītkartēm veikto pirkumu skaits. Lūk, daži padomi, kā, iegādājoties dāvanas, neiecirst pārāk lielu robu personiskajā budžetā.

Gudrā māja, moderni auto, bankas konts un visu veidu komunikācija ir tikai dažas funkcijas, ko iespējams izmantot mobilajā telefonā. Jo vairāk uzdevumu mēs tam uzticam, jo vairāk vajadzētu domāt par ierīces datu drošību.

Melnā piektdiena ir pasaulē iespaidīgākās un neprātīgākās iepirkšanās diena. 23. novembrī pasauli – no ASV līdz pat Ķīnai – pāršalks grandiozas atlaides.

Kredīti ir dzīves ikdiena – tie ļauj ātrāk iegādāties lietas, kurām būtu jākrāj nauda mēnešiem vai pat gadiem, bet reizēm, mainoties apstākļiem, tie pārvēršas nastā, kuru nomest var izrādīties krietni grūtāk nekā uzcelt

Ēriks Leimans ir pirtnieks, kurš interesējas arī par bitēm un biškopību. Swedbank mobilā lietotne viņam palīdz ietaupīt laiku, lai vairāk pievērstos savai sirdslietai.

Skolas vecumā bērnam būtu svarīgi gūt ne tikai pirmo tērēšanas, uzkrāšanas, bet arī pelnīšanas pieredzi.

Kavēt maksājumus vai aizņemties? Pēc Swedbank Finanšu institūta veiktā pētījuma datiem, uz šādu jautājumu mēneša beigās pēdējā gada laikā nācies atbildēt katram trešajam Latvijas iedzīvotājam. Ko šādā situācijā darīt?

Ieva Klinstone ir enerģiska CrossFit atlēte, kas ar šo sporta veidu nodarbojas jau četrus gadus.

Atraktīvais Franču liceja skolnieks un Swedbank naudas studijas bērniem biedrs Klāvs Smildziņš video stāsta naudas glabāšanas un pārnēsāšanas drošos noteikumus.

Cik pārtikusi ir studentu dzīve? Pieredzē dalās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti – Māris Lapšovs un Dita Kantore.

Mācību gads parasti nāk ar papildus izdevumiem. Jāsarūpē gan jaunas pildspalvas un zīmuļi, gan kurpes sākušas spiest un dažkārt nepieciešamas arī pārmaiņas bērnistabā!

Mūsdienu bērniem un jauniešiem mobilais telefons un internets nav palīgierīce vai laika kavēklis, tā ir vide, kurā viņi dzīvo.

PIN kodi, datora un telefona ekrāna drošības kombinācija, durvju kodi, drošības jautājumi… Ja saskaitītu, sanāktu vairāki desmiti paroļu, kas mums ik dienas jāpatur prātā.

Pirms 30 vai pat 20 gadiem lidojoša automašīna kā bērnu grāmatā par Nezinīša ceļojumu uz Saules pilsētu vai domājošs robots kā Zvaigžņu karos bija zinātniskā fantastika. Nu tā ir realitāte!

Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums visās Baltijas valstīs atklāj interesantas atšķirības, ka, nonākot naudas grūtībās, latvietis kavētu maksājumus, lietuvietis aizņemtos, bet igaunis tērētu uzkrājumus.

Saldējums, vīns, smalkas vakariņas. Atvaļinājumā tik ļoti gribas sevi palutināt un atlaist bremzes… Un dzīve tiešām ir jābauda! Bet ar mēru.

Maldīgi uzskatīt, ka vienīgais senioriem piemērotais telefons ir aparāts ar podziņām. Daudzi seniori grib un var apgūt visu to pašu, ko gados jaunāki cilvēki.

Ja sperts pirmais solis un seniors ir iegādājies vai saņēmis dāvanā viedo tālruni, laiks nākamajam – izvēlēties ikdienā noderīgas lietotnes jeb aplikācijas.

Mūsdienās vairs nav jāapskrien visi tirdziņi dažādos Latvijas novados, lai tiktu pie īpašiem lauku labumiem. 21. gadsimtā pietiek ar to, ja tev ir dators, jo Latvijas zemniekus un mājražotājus var sastapt arī internetā.

Bankas mobilā lietotne ir radīta, lai visi biežāk lietotie ikdienas naudas darījumi būtu pirksta stiepiena attālumā un kļūtu tik ērti, ka par tiem vairs gandrīz nemaz nav jādomā.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības ceļvedis

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.